pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Kolejne niebezpieczne, zagrażające mieniu, zdrowiu i życiu drzewa, zostaną wycięte. Wszystko na prośbę mieszkańców ul. Myśliborskiej w Moczkowie. Od dłuższego czasu wnioskowali oni telefonicznie i pisemnie o zwrócenie uwagi na spadające pod nogi suche konary a także gałęzie lecące wprost pod jadące samochody.

Ponieważ ul. Myśliborska położona jest na drodze powiatowej, z takim wnioskiem do Gminy Barlinek, wystąpiło Starostwo Powiatowe w Myśliborzu. Obecnie wszczęte jest postępowanie, które ma na celu uzyskanie stosownych zezwoleń na wycięcie blisko dwudziestu klonów. 

 

REKLAMA

 

W miejscu usuniętych drzew planowane są nowe nasadzenia.

monikary

 

 

Komentarze

+1

Guest

Jeżeli wycina się drzewa na terenie miasta, czy wsi, powinno się jednocześnie sadzić za jedno wycięte przynajmniej cztery młode, ale już podrośnięte, wytrzymałe na pogodę i ludzką głupotę. Po wycięciu będziemy narzekać na dużą wilgotność powietrza i brak cienia, nie mówiąc już o tym, że dorosłe drzewo skutecznie oczyszcza powietrze z dwutlenku węgla. Lepiej jest leczyć o ile to jest możliwe i umiejętnie przycinać stare drzewa!
+1

Guest

Generalnie są to chore drzewa, trzeba je wyciąć i nasadzić nowe, a potem o nie dbać, żeby było świeże powietrze, ładny widok, ale głównie chodzi o bezpieczeństwo ludzi, którzy bardzo często chodzą z małymi dziećmi, bo widać jak Moczkowo się dynamicznie rozwija oraz kierowców jeżdżących samochodami.
+2

Guest

Co za obłęd z tymi drzewami ? Kogo nawiedziło ?I tak ich niewiele zostało więc i te niedobitki też pousuwać , będzie spokój tak ? W parku koło pomnika Piłsudskiego przy chodniku też powycinano zdrowe drzewa bo jak tłumaczono > jeszcze gałąż na kogoś spadnie

Guest

Przy ulicach nie powinno być drzew. One miały zastosowanie dawniej, teraz to już niepotrzebne i lepiej, żeby je przestawiać dalej od dróg.
+8

Guest

Te piękne drzewa rosną sto i więcej lat, dają cień, schronienie ptakom, chronią przed silnym słońcem, można jeszcze mnożyć korzyści, lecz najważniejsza to piękno, którym koją oko wielu pokoleń. Niestety mało kto docenia te zalety i piękno woląc betonowo-asfaltową pustynię. A wystarczy tylko wybrać się tam gdzie drzewa nie rosną tak jak tutaj, więc jest zupełnie łyso np. na Bliski Wschód. Może wtedy by nasi włodarze i mieszkańcy docenili bezcenność miejskiej i przydrożnej zieleni.
+17

Guest

Staram się za każdym razem zrozumieć decyzje naszych władz i współobywateli.Mimo to mój obiektywizm chwilami nie daje rady.Dla bezpieczeństwa jazdy wycięliśmy już wiele drzew,a co z bezpieczeństwem naszych płuc?O naszych dzieciach też przecież nie warto pamiętać,bo zieleń to diabeł wcielony! uf
+7

Guest

Czy z tą masową wycinką drzew w naszym mieście to ktoś oszalał?! Jeszcze trochę i pozostanie nam cudowna, betonowa pustynia :-(
-5

Guest

Wszystkie są w opłakanym stanie i wszystkie powinny zostać wyciętę. Nie rozumiem po co ta selekcja. Jedne niebezpiecznie pochylają się na chodnik inne na drogę.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".