pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Podobno nie pierwszy raz zniszczono urządzenia znajdujące się na i przy nowej ścieżce rowerowej, prowadzącej z Barlinka do Dzikowa. Tym razem złamano słupek, który miał uniemożliwić jazdę samochodami i traktorami po niej.

Jak się dowiedzieliśmy sprawa zostanie zgłoszona policji.

 

REKLAMA

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za zdjęcia.

js

barlinek

 

Komentarze  

+1 # Guest 2019-01-09 08:32
Nie ma co się bać o to jak dojedzie karetka czy też straż. Panowie są profesjonalistami i na pewno znajdą rozwiązanie. Wcześniej były tam tory i wątpię żeby trakt ten był wtedy wykorzystywany do takich przejazdów.

Często jeździłem tą ścieżka w lecie i o ile nie denerwują mnie osoby które nie powinny się tam znaleźć (piesi/rolkarze itp.) z którymi trzeba się dzielić bo trasa piękna, to już jazda ciągnikiem to gruba przesada. Taka piękna droga i zanim zostanie ukończony cały odcinek to nasz będzie już do remontu.

Zobaczymy jak zadziała Policja. Czy w ogóle zostanie ustalony sprawca, bo to, że ludzie wiedzą czyja to wina to jeszcze nie koniec tematu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-01-03 09:15
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami


Albo gdy będzie potrzeba dojazdu karetki . A to na ścieżce rowerowej może się zdarzyć.


Karetki i strażacy mają nożyce i taki słupek raz dwa przetną. We wszystkich większych miastach tak to działa. Niestety w tym kraju wszystko musi być osłupkowane bo inaczej kierowcy nie są w stanie się pohamować przed wjazdem na ścieżkę pomiędzy dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-01-02 10:49
Cytuję Guest:
"Nie pytały się nikogo czyja to ziemia." -nie mów, że twoja, zabrana Niemcom, nawet masz ich talerze i pościel właścicielu!

Ta ziemia była zagrabiona przez Niemców plemionom słowiańskim i bezprawnie przez wieki przez nich uzytkowana. dopiero po II wojnie światowej powróciła do prawowitych właścicieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-12-30 08:32
"Nie pytały się nikogo czyja to ziemia." -nie mów, że twoja, zabrana Niemcom, nawet masz ich talerze i pościel właścicielu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-12-29 19:55
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami


Albo gdy będzie potrzeba dojazdu karetki . A to na ścieżce rowerowej może się zdarzyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-12-27 11:01
Po co te kłótnie, fakt jest niezaprzeczalny, że zniszczono ścieżkę! Historii nie zmienimy, ale możemy zadbać o teraźniejszość, więc dbajmy i szanujmy, bo to za nasze i dla nas! Czasy dobra niczyjego już minęły!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-12-27 10:54
Według mapy, tu przebiega ulica Szosowa, no chyba że otworzyli filię tej ulicy:)
https://www.google.com/maps/place/Szosowa,+74-320+Barlinek/@52.9992751,15.1921125,15z/data=!4m5!3m4!1s0x47072e3dbfd2fb73:0xe523adeb0bf57e24!8m2!3d52.9992766!4d15.2008671
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Mały Kazio 2018-12-27 10:18
......
Z Szosowe? I wtedy jechał pod górę pewnie między sadami i polami...zanim napiszesz, to sprawdź, a nie ośmieszaj się tymi głupotami!
Wystarczy troszeczkę pokopać, aby odkryć jak niegdyś przebiegała linia kolejowa Barlinek - Głazów. Dworzec na dzisiejszej Szosowej był tam, gdzie stoi do dzisiaj.
http://maps.mapywig.org/m/German_maps/series/100K_KDR_Generalstabskarte/DRMC/KDR100_247_Soldin_ca1893_DRMC5820247.1.jpg
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-27 09:45
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Wybudowanie drogi kolejowej Myślibórz - Barlinek Myślibórz - Choszczno 07.08.1898, dla niewiedzących.


Tylko wtedy pociągi odjeżdżały z dworca przy ul. Szosowej i tamto torowisko do Myśliborza nie miało NIC wspólnego z tym torowiskiem zamienionym obecnie na dróżkę rowerową.

Dopiero po wojnie komunistyczne władze 04 marca 1948 r. otworzyły dawno oczekiwany przez mieszkańców odcinek połączenia kolejowego z Myśliborzem i Choszcznem.

Nie pytały się nikogo czyja to ziemia.

Z Szosowe? I wtedy jechał pod górę pewnie między sadami i polami...zanim napiszesz, to sprawdź, a nie ośmieszaj się tymi głupotami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-12-27 09:27
Cytuję Guest:
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami

A, to dlatego wyłamał słupek...rozumiem, powinniśmy mu podziękować za obywatelską postawę. Dziękujemy za zrycie pobocza ścieżki, za niszczenie jej nawierzchni ciągnikiem i wreszcie za wyłamanie słupka, bo nie wiadomo po co to postawili...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2018-12-27 07:48
Zabetonowali chłopu pole i zamiast mu współczuć to jeszcze na niego wrzeszczycie? A gdzie poszanowanie dla świętego prawa własności, które przecież powinno być nadrzędne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2018-12-25 21:55
ciekawe jak bedzie pozar to ktoredy dojedzie straz chyba przefrunie nad slupkami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2018-12-25 20:21
Cytuję Guest:
Wybudowanie drogi kolejowej Myślibórz - Barlinek Myślibórz - Choszczno 07.08.1898, dla niewiedzących.


Tylko wtedy pociągi odjeżdżały z dworca przy ul. Szosowej i tamto torowisko do Myśliborza nie miało NIC wspólnego z tym torowiskiem zamienionym obecnie na dróżkę rowerową.

Dopiero po wojnie komunistyczne władze 04 marca 1948 r. otworzyły dawno oczekiwany przez mieszkańców odcinek połączenia kolejowego z Myśliborzem i Choszcznem.

Nie pytały się nikogo czyja to ziemia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-12-24 11:12
Wybudowanie drogi kolejowej Myślibórz - Barlinek Myślibórz - Choszczno 07.08.1898, dla niewiedzących.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-12-24 11:04
To żadna filozofia ustalić, do kogo należy pole, sad, skąd, kto jechał, są ślady.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # lukasz80 2018-12-24 06:23
Cytuję Guest:
Dla niedoinformowanych-przed wojną też w tym samym miejscu jechał pociąg, właścicielami tych terenów byli Niemcy, potem dopiero była komuna, a tory już były!Za komuny nie było własności prywatnej, Wolna Polska jest od 1989 roku, a właścicielem tego terenu były PKP, amen. Odsyłam do źródeł historycznych. A swoją drogą, troszkę późno się właściciel zorientował, że nim podobno jest, dlaczego wcześniej nie wykonał żadnego ruchu, tylko teraz anonimowo się żali?!


W1883 roku powstał pierwszy odcinek kolei Barlinek - Goleniów.Coś się pseudowłaścicielowi pokręciło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-12-22 16:22
Cytuję Guest:
Ciagnik z drzewem jechał stał biedny przed szlabanem teraz widać jak sobie poradził

Ciekawe ile go to będzie kosztowało?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-12-22 15:01
Ciagnik z drzewem jechał stał biedny przed szlabanem teraz widać jak sobie poradził
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-12-22 13:01
Jeśli nawet jest Twoje( jak sądzisz), to dlaczego w inny sposób tego nie udowodnisz tylko poprzez niszczenie tej ścieżki? To nie jest właściwa droga, są sądy, policja, urzędnicy, którzy powinni w sposób cywilizowany to rozsądzić. Pytanie tylko, czy cokolwiek w tej sprawie zrobiłeś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-12-22 12:07
Pseudo właścicielu-mówi coś specustawa ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2018-12-22 11:31
Dla niedoinformowanych-przed wojną też w tym samym miejscu jechał pociąg, właścicielami tych terenów byli Niemcy, potem dopiero była komuna, a tory już były!Za komuny nie było własności prywatnej, Wolna Polska jest od 1989 roku, a właścicielem tego terenu były PKP, amen. Odsyłam do źródeł historycznych. A swoją drogą, troszkę późno się właściciel zorientował, że nim podobno jest, dlaczego wcześniej nie wykonał żadnego ruchu, tylko teraz anonimowo się żali?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-19 # Guest 2018-12-22 11:16
Cytuję lukasz80:
Cytat- " Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna

Przecież mamy kapitalizm - tak więc powinien już dawno to zrobić ... no chyba, że boi się zadrzeć z miastem, bo : "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
"
Co to za komentarz .PKP już dawno było właścicielem tego odcinka i miasto od PKP przejęło torowisko.Ukarać dla przykładu winnych wandalizmu.Brak szacunku dla otoczenia i tego co inni budują jest zakorzenione w niektórych. Swoją drogą dzieci biorą przykład z rodziców - wandalizm,zaśmiecanie itd.

Wtedy nikt się rolnika nie pytał o pozwolenie. Władze komunistyczne robiły co chciały. Czy wtedy w czasach "słusznie minionych" ktoś się pytał?
Po prostu zabierał teren, pod nazwą - Większego dobra społecznego - bez zapłacenia odszkodowania. Najwyżej pytali" czy będzie Pan jeździł pociągiem? ... ; czy chce mieć Pan prąd.

KOmuna zabierała i nie pytała się o pozwolenie.

Widocznie w niektórych gminach jest tak samo jak w - Czasach słusznie minionych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-22 11:12
Ludziska dbajmy wspólnie o to, co nasze! Róbcie zdjęcia, alarmujcie, piętnujcie, to za nasze i dla nas, szanujmy wzajemnie siebie i wykazujmy obywatelską postawę, czasy dobra niczyjego już minęły! Uczmy swoje dzieci porządku i szacunku, to wszystko kosztuje, w życiu nie ma nic za darmo! To prawda-dzieciaki biorą przykład z rodziców! Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników naszej ścieżki!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-12-22 09:59
Cytuję Guest:
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna

Tylko koniecznie pamiętaj o zgloszeniu działalności i zaplaceniu ZUS i NFZ bo doniesienie do Urzędu Skarbowego masz jak w banku !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # lukasz80 2018-12-22 07:02
Cytat- " Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna

Przecież mamy kapitalizm - tak więc powinien już dawno to zrobić ... no chyba, że boi się zadrzeć z miastem, bo : "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
"
Co to za komentarz .PKP już dawno było właścicielem tego odcinka i miasto od PKP przejęło torowisko.Ukarać dla przykładu winnych wandalizmu.Brak szacunku dla otoczenia i tego co inni budują jest zakorzenione w niektórych. Swoją drogą dzieci biorą przykład z rodziców - wandalizm,zaśmiecanie itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-12-21 22:22
Ja tylko mam nadzieję, że ta osoba czytając ten artykuł pójdzie po rozum do głowy i sama honorowo zgłosi się na Policję, bo za głupotę trzeba płacić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-12-21 21:27
Cytuję Guest:
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna

Nie rozumiem co tu jest napisane. Jakies kropki,przecinki by sie przydaly.a nie slowotok niezrozumiały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2018-12-21 19:43
Cytuję Guest:
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna

Przecież mamy kapitalizm - tak więc powinien już dawno to zrobić ... no chyba, że boi się zadrzeć z miastem, bo : "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-22 # Guest 2018-12-21 18:21
postawie bramki viatol jak na autostradzie ibedziecie placic kase
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-24 # Guest 2018-12-21 18:19
zbudowali sciezke na prywatnym kawałku polu zaplaci miasto za ten kawalek a nie bede jezdzil jak bede chciał zamkne ten kawałek sciezki rowerowej i bedzie odplatna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # soda72 2018-12-21 17:59
barlineckie bydło i patologia,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-12-21 17:41
Musiał coś szybko przewozić, z sadu, czy pola... Chyba z sadu, bo starczy spojrzeć na ślady skąd prowadzą, pójdźcie i sami zobaczycie. Pewnie też nieopodal mieszka, bo widać, gdzie skręcał. Jestem codziennie na ścieżce i widzę. Zapraszam do obejrzenia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-12-21 16:44
Trzeba było zamontować ukrytą kamerę. Mam nadzieję, że sprawca zostanie odnaleziony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2018-12-21 16:23
Nie dorośliśmy jako społeczeństwo do niczego...
Wszędzie pełno śmieci, jedni sprzątają a 20 brudzi
Z naszych pieniędzy budujemy, upiększamy a później niereagujemy jak Janusz niszczy, Seba demoluje a Brajanek podpala...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2018-12-21 15:19
To nie byle jakim słupkom nalezy sie dziwić miłośniku Kochanowskiemu , ale głupim ludziom co niszcza nasze dobro . Mam nadzieje ze policja ustali sprawce - przeciez sa slady skad , z czyjego pola wyjechał, I nie sa to jedynie dzisiejsze slady wyjazdu ciagnika z tego pola. Przeciez Nikt obcy nie jeżdzi " po tym polu " jak po swoim.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+41 # Guest 2018-12-21 15:02
W normalnym , cywilizowanym kraju nie ma słupków, tylko u nas problem ze zrozumieniem do czego służy ścieżka rowerowa! Ukarać sprawcę i podać do publicznej wiadomości!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2018-12-21 14:59
O Matko, za takie zniszczenia należałoby sprawcę przykładnie ukarać, mam nadzieję, że nasza policja znajdzie sprawcę po śladach...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-12-21 14:06
Jak takie byle-jakie słupki postawili to nie ma co się dziwić. Przecież od samego początku było wiadomo, że będą tam jeździć czterokołowcami. Najlepiej by było słupki żelbetonowe postawić z głębokością posadowienia przynajmniej pół metra. >
Mądry Polak po szkodzie. - A i ... "... Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. ..." < Jan Kochanowski : Księgi wtóre - PIEŚŃ 5 >
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # TBM58 2018-12-21 12:53
Tylko zapory przeciwczołgowe mogą zabezpieczyć tą ścieżkę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Mały Kazio 2018-12-21 12:47
To był lokalny pasjonat czterech kółek traktorowych - warto poszukać turystę. Daleko nie odjechał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi