pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W sobotę 29 grudnia około godz. 23 doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Pełczyckiej. Kierujący samochodem osobowym uderzył tam w drzewo. Jak się dowiedzieliśmy od oficera prasowego KPP w Myśliborzu st. asp. Jacka Poleszczuka, samochodem kierował policjant KP w Barlinku. Był po służbie.

Na miejsce zdarzenia przyjechał m.in. komendant barlineckich policjantów. Kierowcę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy.

 

REKLAMA

Z jego wyjaśnień wynika, że w pewnym momencie źle się poczuł i dlatego doszło do uderzenia w drzewo. Kierującemu zatrzymano dowód rejestracyjny samochodu, a on sam został pouczony.

js

 

Komentarze  

+15 # Guest 2019-01-04 06:54
Panie Kierowco Zawodowy, ale z Pana hipokryta. Podnosisz Pan larum na temat ewentualnej solidarności zawodowej policjantów, a milczysz na temat solidarności zawodowej tirowców. Jedni mogą, a drudzy za coś podobnego powinni zostać napiętnowani, a nawet ukamienowani? Widzisz Pan źdźbło w oku bliźniego, a nie dostrzegasz belki we własnym?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-01-02 20:56
Cytuję Guest:
Do #26 Guest
A myśli Pan, że nie ma żadnych "w teorii" w pracy policjanta? Kto wykonuje ten zawód, ten wie o czym piszę.
Myśli Pan, że szeregowi policjanci z wielką satysfakcją wystawiają mandaty?
Chociaż w mojej opinii nie powinni folgować w wystawianiu mandatów piratom drogowym, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. I tutaj wrzucę kamyczek do koszyczka Pana Kierowcy Zawodowego, bo tacy właśnie kierowcy nawzajem ostrzegają się sygnalizując światłami kolegom, że nieopodal stoi drogówka. Sama kiedyś jechałam z duszą na ramieniu między dwoma szarżującymi tirami, które nagle, ostrzeżone przez kolegę kierowcę, zaczęły zwalniać i jechać z dozwolona prędkością. Do dziś dziękuję Bogu za tamten patrol policyjny. Czasami wystarczy, ze są, a już dzieją się cuda. :)


Możemy tak w nieskończoność... kierowcy ciężarówek mają także takie mniemanie o kierowcach w osobowkach, dużo przykładów jest gdy kierowca z osobowki nie zdaje sobie sprawy jak często zagraża sobie samemu. Skończmy temat, pozdrawiam :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-01-02 16:24
ilekroć są jakieś artykuły o policji to zaraz wylewane są wiadra pomyj. może lepiej nie pisać o zawodach albo gdy policjanci złapią złodzieja lub ćpuna to proszę pisać że to budowlaniec lub stolarz...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-01-02 13:17
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
panie rzeczniku i panie js jak sobie przypominam, to do tej pory w żadnym wcześniejszym artykule o kolizji nie podawano zawodu jej uczestników. Może od dziś będziecie podawać, że w kolizji brali udział np. szewc, stolarz, lekarz czy nauczyciel oraz wysokość sankcji?

Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale od pewnej grupy zawodowej wymagamy więcej:
- "Sędzia spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia."
- "Suwałki. Sędzia wziął udział w kolizji."
- "Policjant spowodował kolizję. Nie spojrzał w lusterko"
- "Policjant na motocyklu miał wypadek na Kozanowie"
- "Policjant dostał mandat za kolizję"
- "Policjant ze stargardzkiej drogówki nie ustąpił pierwszeństwa"

A nie uważa pan rzecznik, że aby wymagać więcej należałoby najpierw stworzyć odpowiednie warunki pracy i płacy policjantom?
Sędziowie nie zarabiają mało i nie trzepią na ulicy nadgodzin, z których praktycznie nic nie mają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-01-02 12:13
Do #26 Guest
A myśli Pan, że nie ma żadnych "w teorii" w pracy policjanta? Kto wykonuje ten zawód, ten wie o czym piszę.
Myśli Pan, że szeregowi policjanci z wielką satysfakcją wystawiają mandaty?
Chociaż w mojej opinii nie powinni folgować w wystawianiu mandatów piratom drogowym, którzy za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. I tutaj wrzucę kamyczek do koszyczka Pana Kierowcy Zawodowego, bo tacy właśnie kierowcy nawzajem ostrzegają się sygnalizując światłami kolegom, że nieopodal stoi drogówka. Sama kiedyś jechałam z duszą na ramieniu między dwoma szarżującymi tirami, które nagle, ostrzeżone przez kolegę kierowcę, zaczęły zwalniać i jechać z dozwolona prędkością. Do dziś dziękuję Bogu za tamten patrol policyjny. Czasami wystarczy, ze są, a już dzieją się cuda. :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-01-02 11:04
Cytuję Guest:
Do #16 Guest
Panie Kierowco Zawodowy, Panu przysługuje co 4 godziny (?) pracy przerwa podczas której może Pan napić się herbatki, wrzucić coś na ząb, pooglądać telewizję albo inaczej się zrelaksować, tymczasem policjant nie ma takich luksusów. On jedzie z interwencji na interwencję i niekiedy nie ma nawet czasu aby cokolwiek zjeść. A chwile, gdy jedzie na interwencję to są jedyne chwile wytchnienia. Pana pracy zatem w żaden sposób nie można porównać do kilkunastogodzinnej pracy policjanta. Pan nie musi szarpać się z narkomanami, obezwładniać nozownika, nocą godzinami przeczesywać las, by znaleźć staruszka z demencją, który wyszedł z domu i nie wrócił. Pan nie musi zajmować się wisielcami czy topielcami. Pan nie musi pruć za czubem po autostradzie pod prąd i nie musi zdejmować szczątków ludzkich z drzewa.
Zapewniam Pana, ze gdyby Pan faktycznie znał specyfikę tej pracy, już nie byłby Pan tak skory do śmiechu.


Przytoczę o co mi głównie chodzi: "Nie oceniam tego, że ktoś zasłabł tylko to że za kolizję wypadek itp itd, jest 95 % więcej prawdopodobieństwa że zapłaci mandat zwykły obywatel a komuś z policji to się upiecze. I wiem że tak jest, bo wystarczy wyciągnąć legitymację policyjną"

I wiem że tak było jest i będzie, miałem w rodzinie policjanta, mam w rodzinie policjanta, raz byłem świadkiem wyciągnięcia legitymacji podczas kontroli, szybko zadziałała.

Nie oceniam żadnych z zawodów, bo każdy jest specyficzny, każdy ma swoje minusy i plusy.
A te 4 godziny o których Pan/Pani
Pisze to tylko w teorii, ten kto wykonuje ten zawód wie o czym pisze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-15 # Guest 2019-01-02 10:49
Cytuję Guest:
panie rzeczniku i panie js jak sobie przypominam, to do tej pory w żadnym wcześniejszym artykule o kolizji nie podawano zawodu jej uczestników. Może od dziś będziecie podawać, że w kolizji brali udział np. szewc, stolarz, lekarz czy nauczyciel oraz wysokość sankcji?

Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale od pewnej grupy zawodowej wymagamy więcej:
- "Sędzia spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia."
- "Suwałki. Sędzia wziął udział w kolizji."
- "Policjant spowodował kolizję. Nie spojrzał w lusterko"
- "Policjant na motocyklu miał wypadek na Kozanowie"
- "Policjant dostał mandat za kolizję"
- "Policjant ze stargardzkiej drogówki nie ustąpił pierwszeństwa"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-01-01 21:05
Cytuję Guest:
Śmieszne. Ludzie też pracują na zmiany, w stresie, fizycznie, ale co zwykły obywatel może wiedzieć o ciężkiej pracy i stresie? O pracy w nocy? Zwykłego człowieka zaraz by ukarano, wymyślono milion powodów aby wcisnąć mu mandat. Takie są realia.

Zwykły Człowieku, policjanci to nie są kosmici. To również zwykli ludzie i jedni z nas. To są nasi sąsiedzi, męzowie, wujkowie, synowie, itd. Oni żyją wśród nas i są jednymi z nas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-01-01 20:58
Do #16 Guest
Panie Kierowco Zawodowy, Panu przysługuje co 4 godziny (?) pracy przerwa podczas której może Pan napić się herbatki, wrzucić coś na ząb, pooglądać telewizję albo inaczej się zrelaksować, tymczasem policjant nie ma takich luksusów. On jedzie z interwencji na interwencję i niekiedy nie ma nawet czasu aby cokolwiek zjeść. A chwile, gdy jedzie na interwencję to są jedyne chwile wytchnienia. Pana pracy zatem w żaden sposób nie można porównać do kilkunastogodzinnej pracy policjanta. Pan nie musi szarpać się z narkomanami, obezwładniać nozownika, nocą godzinami przeczesywać las, by znaleźć staruszka z demencją, który wyszedł z domu i nie wrócił. Pan nie musi zajmować się wisielcami czy topielcami. Pan nie musi pruć za czubem po autostradzie pod prąd i nie musi zdejmować szczątków ludzkich z drzewa.
Zapewniam Pana, ze gdyby Pan faktycznie znał specyfikę tej pracy, już nie byłby Pan tak skory do śmiechu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-12-31 20:52
Dajcie człowiekowi spokój, każdemu może się zdarzyć, nie kraczcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-12-31 17:49
panie rzeczniku i panie js jak sobie przypominam, to do tej pory w żadnym wcześniejszym artykule o kolizji nie podawano zawodu jej uczestników. Może od dziś będziecie podawać, że w kolizji brali udział np. szewc, stolarz, lekarz czy nauczyciel oraz wysokość sankcji?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-12-31 17:30
Cytuję Guest:
ja też mam znajomych i rodzinę w policji i jak nieraz opowiadają o pracy to aż się niech chce wieżyć że tak bardzo są przemęczeni bo co opowiadają o swojej pracy to kpina ...luz bluz i tylko głupoty w głowie kpiny

Haha dobra ściema. Od razu widać gościu, że piszesz o czymś, co Ci się wydaje, a nie faktycznie ktoś Ci opowiedział.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-12-31 15:58
Śmieszne. Ludzie też pracują na zmiany, w stresie, fizycznie, ale co zwykły obywatel może wiedzieć o ciężkiej pracy i stresie? O pracy w nocy? Zwykłego człowieka zaraz by ukarano, wymyślono milion powodów aby wcisnąć mu mandat. Takie są realia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2018-12-31 15:52
ja też mam znajomych i rodzinę w policji i jak nieraz opowiadają o pracy to aż się niech chce wieżyć że tak bardzo są przemęczeni bo co opowiadają o swojej pracy to kpina ...luz bluz i tylko głupoty w głowie kpiny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-12-31 15:12
-staropolskie przysłowie:" swój,swojemu oka nie wykole" i po temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-12-31 12:43
Cytuję Luna:
Cytuję Guest:
Cytuję jaszczur:
A może *** chłopak był od 7 w pracy i wracając do domu był zmęczony po.... 16 godzinach pracy. Aha. PS. Wy nie wiecie co to praca.


Śmieszy mnie taki wpis.

Dojeżdżam do pracy 4 godziny, nie raz pracuje od 3-4 w nocy, kończę o 15-17 i jeszcze muszę dojechać do domu. I jestem pewny że jako zwykły obywatel dostał bym mandat. Policja policji nie ukara się nawzajem !! Tyle w temacie.

Kilkanaście godzin pracy policjanta np. prewencji w stresie, w bardzo różnych warunkach zewnętrznych, często z narażeniem życia i zdrowia, na zmiany, a więc nocki również wchodzą w grę, na pewno nie jest równie kilkunastu godzinom pracy polegającej np. na siedzeniu za biurkiem.
Może Pan\Pani napisze jaką pracę wykonuje skoro ten wpis tak Pana/Panią śmieszy.


Jestem kierowcą zawodowym, więc powiem tyle, że wiem co to stres. I muszę być zawsze czujny, żeby nikomu nie zrobić krzywdy i tym bardziej żeby ktoś mi jej nie zrobił. Nie oceniam tego, że ktoś zasłabł tylko to że za kolizję wypadek itp itd, jest 95 % więcej prawdopodobieństwa że zapłaci mandat zwykły obywatel a komuś z policji to się upiecze. I wiem że tak jest, bo wystarczy wyciągnąć legitymację policyjną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 # Guest 2018-12-31 12:11
Cytuję Guest:
Policjanci z prewencji pracują na 12-godzinne zmiany od 7 do 19 i od 19 do 7. Nieraz zostają nawet 5 godzin po godzinach. Wzywani są nawet do 12 interwencji w ciągu dnia. Nadal uważacie to za śmieszne, że człowiek mogl się źle poczuć po pracy? Mogl tego dnia np zostać przez kogoś uderzony w klatkę piersiową lub głowę. Ataki na policjantów w czasie interwencji to norma.

A co? .... na chorobowy "odpoczynek" policjanci nie chcą iść ?... zapewne się znajdzie jakiś lekarz/karka która robiąc dobry uczynek wystawił/a by lewe zwolnienie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-12-31 11:39
Policjanci z prewencji pracują na 12-godzinne zmiany od 7 do 19 i od 19 do 7. Nieraz zostają nawet 5 godzin po godzinach. Wzywani są nawet do 12 interwencji w ciągu dnia. Nadal uważacie to za śmieszne, że człowiek mogl się źle poczuć po pracy? Mogl tego dnia np zostać przez kogoś uderzony w klatkę piersiową lub głowę. Ataki na policjantów w czasie interwencji to norma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-12-31 11:32
Mam w rodzinie policjanta i bardzo denerwują mnie np prześmiewcze filmiki, na których policjanci z trudem obezwładniają kogoś. Nikt nie pomyśli, że tego dnia to mogła być ich 5-6 interwencja z użyciem siły. Policjanci są przemęczeni po służbach, bo są braki kadrowe i do końca służby są wysyłani na wszystkie interwencje, bez odpoczynku między nimi. Ale co może o pracy policjanta wiedzieć zwykły Kowalski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Luna 2018-12-31 11:02
Cytuję Guest:
Cytuję jaszczur:
A może *** chłopak był od 7 w pracy i wracając do domu był zmęczony po.... 16 godzinach pracy. Aha. PS. Wy nie wiecie co to praca.


Śmieszy mnie taki wpis.

Dojeżdżam do pracy 4 godziny, nie raz pracuje od 3-4 w nocy, kończę o 15-17 i jeszcze muszę dojechać do domu. I jestem pewny że jako zwykły obywatel dostał bym mandat. Policja policji nie ukara się nawzajem !! Tyle w temacie.

Kilkanaście godzin pracy policjanta np. prewencji w stresie, w bardzo różnych warunkach zewnętrznych, często z narażeniem życia i zdrowia, na zmiany, a więc nocki również wchodzą w grę, na pewno nie jest równie kilkunastu godzinom pracy polegającej np. na siedzeniu za biurkiem.
Może Pan\Pani napisze jaką pracę wykonuje skoro ten wpis tak Pana/Panią śmieszy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Luna 2018-12-31 10:46
Cytuję Guest:
Normalny człowiek by dostał mandat i kilka punktów za spowodowanie kolizji. Ale swojego się nie każe bo może się odgryść.

Jeżeli przyczyną "zdarzenia drogowego" było zasłabniecie kierowcy, to nie ma mowy o zawinionym niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Za co tutaj karać kierowcę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-12-31 10:38
Taryfikator jest dla kierowców ,pouczenia dla funkcjonariuszy i tyle .....No chyba ze policja strajkuje to pouczenia się sypały zamiast mandatów jak by nie patrzeć zawsze chodzi o pieniążki .
Ale całe szczęście ze nikomu nic się nie stało .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-12-31 10:07
Cytuję Guest:
Normalny człowiek by dostał mandat i kilka punktów za spowodowanie kolizji. Ale swojego się nie każe bo może się odgryść.

Ludzie, nie znacie szczegółów, więc nie oceniajcie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-12-31 10:00
Cytuję jaszczur:
A może *** chłopak był od 7 w pracy i wracając do domu był zmęczony po.... 16 godzinach pracy. Aha. PS. Wy nie wiecie co to praca.


Śmieszy mnie taki wpis.

Dojeżdżam do pracy 4 godziny, nie raz pracuje od 3-4 w nocy, kończę o 15-17 i jeszcze muszę dojechać do domu. I jestem pewny że jako zwykły obywatel dostał bym mandat. Policja policji nie ukara się nawzajem !! Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2018-12-31 07:15
Miałem nieprzyjemność wjechania z laweta do rowu, uszkadzając swoje 2 pojazdy. Nikogo nie uszkodziłem, nikomu nic się nie stało - otrzymałem od Policjantów z Barlinka mandat za niedostosowanie prędkości do panujących warunków, wysokość mandatu z górnej półki. Jechałem 70 km/h.

Pouczenie to jakiś żart!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2018-12-31 06:17
Na szczęście kierowca ocalał. W takich przypadkach najczęściej kończy się szpitalem lub jeszcze gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-22 # Guest 2018-12-30 21:36
Życzę żebyście "Wy rzyczliwi" nie poczuli się źle i nie uderzyli w drzewo...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-23 # jaszczur 2018-12-30 20:31
A może *** chłopak był od 7 w pracy i wracając do domu był zmęczony po.... 16 godzinach pracy. Aha. PS. Wy nie wiecie co to praca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2018-12-30 19:22
Cytuję Guest:
Normalny człowiek by dostał mandat i kilka punktów za spowodowanie kolizji. Ale swojego się nie każe bo może się odgryść.

Dokladnie. Widać są równi i równiejsi. Pan policjant został pouczony bo pewnie nie chciał drzewa zaliczyć. A wszyscy inni świadomie w drzewa celuja i takim sie mandat należy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2018-12-30 19:02
Kolesiostwo ! Jakieś żarty pouczenie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2018-12-30 18:50
Normalny człowiek by dostał mandat i kilka punktów za spowodowanie kolizji. Ale swojego się nie każe bo może się odgryść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi