pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W sylwestrową noc, 01 stycznia ok. godz. 1 w nocy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o pożarze nad Jeziorem Barlineckim. Okazało się, że palił się pomost wybudowany na wysokości ośrodka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, na nieoddanym jeszcze oficjalnie do użytkowania "Szlaku Przygody".

W miejscu tym prawdopodobnie odpalano fajerwerki i to one mogły być przyczyną pożaru. Jednak będzie to dopiero szczegółowo ustalane. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej, pomost nie spłonął w całości.

 

REKLAMA

 

Jak powiedział nam Miejsko - Gminny Komendant OSP Mariusz Kuziel, w działaniach brały udział dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku. Na miejsce zadysponowani zostali także policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku.

monikary

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+2 # Guest 2019-01-09 08:26
Materiał, z którego wykonany został pomost nie wygląda na łatwopalny, a co za tym idzie należy pogratulować kreatywności. Ciekawe, za którym razem udało się to podpalić.
Niestety przez takie wybryki mieszkańcy w Barlinku są coraz bardziej skłonni do zgody na permanentną inwigilację - monitoring i odczuwają wręcz potrzebę takiego rozwiązania. Przykre jest to, że musimy oddać część swojej swobody tylko dlatego, że mała część osób zachowuje się jak bandyci.
Zastanawiam się jak zostanie rozwiązany problem bezpieczeństwa na terenie tzw. spalonki. Teren tam jest mniej uczęszczany a z pole do popisu nie mniejsze.

Najgorsza w tym wszystkim jest bezkarność wandali i bezsilność już nie tylko władz Barlinka ale i Policji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-01-04 05:52
To bydlo nie ludzie. Ciekawa jestem czy w domu tak demoluja jak tu. To sa puste ludzie. Jak nie maja co robic to niech ida do pracy ale ciezkiej takiej by dostawali od innych po glowach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-01-04 05:49
Cytuję Guest:
Na tym szlaku jest z 20 kamer ani jedna nie działa i to jest wielki błąd kamery powinny od początku działac szczegolnie powinna być zwrócona uwaga na te zwierzęce posągi one są łatwo palne przez tą sierść i Napewno Nie raz coś z nimi się coś stanie

Zapewniam cię że są wykonane z materiałów nie palnych a cena przyprawia o zawrót głowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-01-02 21:24
Na tym szlaku jest z 20 kamer ani jedna nie działa i to jest wielki błąd kamery powinny od początku działac szczegolnie powinna być zwrócona uwaga na te zwierzęce posągi one są łatwo palne przez tą sierść i Napewno Nie raz coś z nimi się coś stanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-01-02 13:29
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Gdzaie, policja i służby patrolowe

Uwijali się w Sylwestra z patolą Barlinka na interwencjach. Ale co ty możesz wiedzieć ...

Tak .. bo Policja w sylwestra to nie ma nic lepszego do roboty tylko stać w lesie przy pomoście :)

Ale swoją drogą to żal takiej głupoty, cokolwiek tam się stało to wygląda na przejaw bezmyślności albo wandalizmu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-01-02 11:58
Cytuję Guest:
Gdzaie, policja i służby patrolowe

Uwijali się w Sylwestra z patolą Barlinka na interwencjach. Ale co ty możesz wiedzieć ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-01-02 09:22
Zgadza się , szlak przygód z projektu nie ma nic wspólnego z tym co jest wykonane. polecam lekturę https://barlinek24.pl/aktualnosci/10351-zagospodarowanie-terenu-nad-brzegiem-jeziora-barlineckiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 # Guest 2019-01-01 18:26
Ciekaw jestem dlaczego pomost wygląda inaczej niż na projekcie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-01-01 16:08
Co za ludzie ja jeszcze nawet tam nie byłem bo brak czasu a oni już zniszczyli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-01-01 16:00
Wczoraj spacerowałem tam z córką odrazu w oczy rzuciła mi się zbyt mała ilość tych kamer i zastanawiałem się kiedy znajdzie się debil który coś zniszczy spodziewałem się zniszczenia figur ale most mi nawet przez myśl nie przeszedł, chciałbym jeszcze poznać tego biegłego z zakresu pożarnictwa co wymyślił że to od petardy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-01-01 14:49
Gdzaie, policja i służby patrolowe
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2019-01-01 13:08
Proponuje niech Policja ogłosił nagrodę za informację może znajdą sprawców ,...........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+83 # Guest 2019-01-01 12:37
Od fajerwerków???
Od kiedy kompozyt jest tak łatwopalny??
Jak trzeba mieć nasrane w głowie żeby w ogóle wpaść na taki pomysł??
Pokrycie kosztów i prace społeczne to minimum dla takich debili.
Jak Ci mało wrażeń głąbie, to zrób sobie takie przedstawienie u siebie w domu, za dużej straty nie będzie, jak się upiecze jedna szara komórka obijająca się o ten pustostan we łbie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+57 # Guest 2019-01-01 12:17
Obciążyc kosztami naprawy i surowo ukarać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2019-01-01 11:29
A gdzie monitoring i po Co te kamery?Tyle Naszych pieniążków poszło w błoto. Burmistrzu tyle Masz na głowie by zająć się np. Kwestią monitoringu,czy lepiej makiety stawiać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2019-01-01 11:03
A co z kamerami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # bani88 2019-01-01 10:52
Brawo Barlinek ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+60 # Guest 2019-01-01 10:50
A dotychczas obawiałem się tylko o to, czy takie elementy szlaku przygody jak zwierzątka i mała architekturę długo przetrwają w obliczu starć z imbecylami.
Nie docenilem poziomu imbecylizmu... Tu trzeba się bać o wszystko łącznie z mostami, polbrukiem, krawężnikami, lampami....
Oby sprawcy zostali znalezieni i obarczeni obowiązkiem pokrycia wszystkich strat na szlaku przygody.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+41 # Guest 2019-01-01 10:31
Dziwne ustalenia że to fajerwerki mogły być przyczyną pożaru,pożar w tym miejscu i nad samą wodą nasuwają nieco inne wnioski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+38 # Guest 2019-01-01 10:13
To raczej nie od petard. Mokro i wilgotno bylo i nie zapalilo by się od fajerwerków. Musialo cos grubszego pujsc w ruch.widac madrych nie brakuje.bic to malo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+44 # Guest 2019-01-01 10:03
Nic nie może być w tym Barlinku. Najlepiej nic nie robić bo wszystko zniszczą!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2019-01-01 09:46
Ludzie nie umieją jednak normalmie świętować, jakie to przykre...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+63 # Guest 2019-01-01 07:23
Jak widać, inteligentnych inaczej nie brakuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi