pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 8 marca 2021r.   imieniny: Beata, Jan, Julian

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

11 stycznia w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, po raz dwudziesty czwarty wręczono Złote Barlineckie Gęsiarki, nagrody przyznawane osobom i instytucjom wnoszącym ogromny wkład w rozwój Gminy Barlinek, jej postrzeganie na zewnątrz oraz promujących pozytywne, uniwersalne wartości.

W uroczystości poprowadzonej przez Annę Adamiok wzięli udział m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Zbigniew Chojecki, Starosta Powiatu Myśliborskiego Andrzej Potyra, Przewodniczący RM w Barlinku Mariusz Maciejewski wraz z Radnymi oraz Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. Gośćmi specjalnymi Gali były Królowa Puszczy Barlineckiej Katarzyna Grzybowska oraz Boginka Moriana Nikola Zych. Nagrody, już po raz drugi w historii, przyznał sam Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, bez posiedzenia kapituły, która została rozwiązana w ubiegłym roku. Po raz czwarty wzięto również pod uwagę głosy mieszkańców Barlinka, którzy w specjalnej ankiecie mogli wskazać kandydata do Złotej Barlineckiej Gęsiarki.

 

REKLAMA

 

Za 2018 rok przyznano - jeden tytuł Ambasadora Barlinka, dwa wyróżnienia dyplomem Złotej Barlineckiej Gęsiarki oraz trzy nagrody główne Złote Barlineckie Gęsiarki.

 

Ambasador Barlinka 2018

Jolanta Karasińska za działalność artystyczną i promocję Barlinka

Jolanta Karasińska jest autorką książek dla dzieci i dorosłych, tekstów scenicznych, scenariuszy kabaretowych i bajkowych. Zadebiutowała w 2010 roku. Opublikowała książki dla dzieci: „Jak kropelki”, „Witaj łąko”, „Tęczowe nutki”. Tomiki poetyckie dla dorosłych: „Skrawek nieba”, „Jeszcze wczoraj tańczyłam z gwiazdami”. Współpracuje z młodzieżą, Teatrem Poezji Wiatrak, MDK Plantacja Wyobraźni. Prowadzi warsztaty i spotkania poetyckie w przedszkolach, szkołach, ośrodkach kultury, bibliotekach. W 2018 roku kolejny raz uczestniczyła w Ogólnopolskim Festiwalu im. Kazimierza Furmana. Należy do grupy malarskiej „W Kręgu Sztuki”. Społecznie wspiera Stowarzyszenie

Opiekuńczo-Wychowawcze „Mój Dom”. Od 2018 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddziału Poznańskiego.

 

Dyplom Złotej Barlineckiej Gęsiarki 2018

- Gospodarstwo Ogrodnicze Jarosław i Wioletta Kurosz za działalność, dynamiczny rozwój i osiągnięcia w produkcji „Czereśni z Barlinka” oraz za konstrukcję i opatentowanie urządzeń produkcji sadowniczej

Firma działa na barlineckim rynku od 1989 roku a jej działalność skupia się na uprawie czereśni. Owoce tam produkowane, są sprzedawane na terenie Polski oraz za granicą m.in. w Singapurze czy Francji. Technologia opracowana przez właścicieli, tworzy łańcuch chłodniczy, który umożliwia gospodarstwu eksport na dalekie rynki. Państwo Kurosz w swoich uprawach stosują jedynie ekologiczne nawozy. Ponadto zajmują się konstruowaniem i budową maszyn dla sadowników. Opatentowali agregat grzewczy FRAGOLA IV – zawieszany na ciągniku zestaw butli i palników na propan-butan, dzięki czemu zwiększona jest dystrybucja gorącego powietrza, co pozwala zniwelować przymrozek w sadzie. Drugą skonstruowaną maszyną jest sortownica do czereśni, wykorzystująca śrubę Archimedesa.

- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie – Oddział Terenowy w Barlinku za uruchomienie oddziału w Barlinku i zagospodarowanie przestrzeni dawnej szkoły

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie – Oddział Terenowy w Barlinku, mieści się w siedzibie budynku dawnego „Ekonomika” i został oddany do użytku 16 lutego 2018 r. Łączna powierzchnia wykorzystywana przez Oddział Terenowy to 460 m2. Barlinecki WORD posiada salę wykładową, biuro obsługi interesantów, salę komputerową, pomieszczenie dla egzaminatorów oraz pomieszczenie socjalne. Na jego terenie znajduje się także plac manewrowy. Egzaminy teoretyczne w zakresie prawa jazdy kategorii: B. B1, A, A1, A2, AM przeprowadzane są od 20 listopada 2017 roku, natomiast egzaminy praktyczne na kategorie B i B1 od 15 stycznia 2018 r.

 

Złote Barlineckie Gęsiarki 2018

Maria i Jan Kołosowscy Pasieka „Medus” – za działalność pszczelarską, rozwój i propagowanie pszczelarstwa w kraju i za granicą, promocję „Miodów z Puszczy Barlineckiej”

Państwo Maria i Jan Kołosowscy przygodę z pszczołami rozpoczęli w 1984 roku. Prowadzą rodzinną pasiekę stacjonarno-wędrowną. Ze względu na to, że pasieka mieści się na terenach Puszczy Barlineckiej oraz otuliny Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, wypromowali miody pod ogólną nazwą MIODY PUSZCZY BARLINECKIEJ. Laureaci licznych nagród i wyróżnień, wśród których na uwagę zasługują: wpisanie na listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa Miodów

Puszczy Barlineckiej w 2013 roku. Produkty Państwa Kołosowskich uczestniczą w kampanii „POLSKA SMAKUJE”. W IV edycji Krajowego Konkursu Pszczelarz Roku otrzymali tytuł: Pszczelarz Roku 2017 oraz I miejsce w kategorii miód pszczeli wielokwiatowy a także GRAND PRIX Ogólnopolskiego Konkursu Pszczelarz Roku.

GUM – MET Maciej Swat – za wdrożenie innowacyjnych technologii w branży metalowej, rolniczej i odnawialnych źródeł energii

Firma istnieje od 1990 roku i od samego początku przestrzega norm jakościowych mających na celu zadowolenie klienta. Specjalizuje się w produkcji części zamiennych wykonywanych zgodnie z rysunkami technicznymi z dowolnych materiałów i rozwija się z wdrażaniem nowych technologii. Najważniejszymi produktami firmy są: kosy boczne, wyroby gumowe, wyroby metalowe, odbój rampy załadunkowej i elektrownie przydomowe.

Zakład Usług Budowlanych Mirosław Bartosiewicz – za wieloletnią działalność na rynku usług budowlanych i rzemieślniczych.

Firma powstała w 1984 roku i do dnia dzisiejszego nieprzerwanie działa na rynku barlineckim, krajowym oraz zagranicznym. Głównym profilem działalności są usługi w zakresie konstrukcji stalowych, prac budowlanych i remontowych dla przemysłu, rolnictwa oraz dla odbiorców indywidualnych. Najczęściej wykonywane zadania to: balustrady schodowe i balkonowe, wiaty, zadaszenia, schody, podjazdy dla niepełnosprawnych, ogrodzenia i bramy, naprawy wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych oraz prace budowlano – remontowe w szerokim zakresie.

 

W części artystycznej uroczystości z recitalem wystąpili - aktorka, Julita Kożuszek oraz zespół Nova Band.

monikary

Foto: Mati

  

Pin It

Komentarze

+8

Guest

Cytuję Guest:
szkoda tylko, że te czereśnie są pryskane bez troski o pszczoły - w godzinach ich lotu, gdy ludzie spacerują koło sadu - osoba pryskająca jest poubierana w biały kombinezon i twarz też zakryta, a ludzie wdychają, pszczoły zdychają - ot gęsiarka się należy prawie jak haconowi...
Pryskanie to jedno , a strzelanie od świtu do zmroku z armatek hukowych w okresie dojrzewania i zbiorów w celu odstraszenia szpaków to drugie. Odgłosy tych strzałów są idealnie słyszane na całym tz. Zydlungu 9 ul. Chopina ,Kopernika, Moniuszki , Matejki, Kossaka itd.)
+42

Guest

szkoda tylko, że te czereśnie są pryskane bez troski o pszczoły - w godzinach ich lotu, gdy ludzie spacerują koło sadu - osoba pryskająca jest poubierana w biały kombinezon i twarz też zakryta, a ludzie wdychają, pszczoły zdychają - ot gęsiarka się należy prawie jak haconowi...
+33

Guest

Niech ta mądra władza poda jakie to obiekty czy inwestycje zrealizował pan *** oprócz montowania barierek i poręczy. Są przecież firmy , które wybudowały budynki mieszkalne (na górnym tarasie , naprzeciwko gminy),usługowe , użyteczności publicznej np szpital. Te gęsiarki to wielkie nieporozumienie, kto jest w tej kapitule która je przyznaje.
+42

Guest

Gęsiarki to było wydarzenie . Teraz burmistrz rozwiązał kapitułe , sam rozdaje nagrody, gmina za wszystko płaci. No udało sie zniszczyć kolejną fajną inicjatywę. Może w przyszłym roku przyznamy anty gęsiarkę a tu było by z czego wybierać sam urząd to kilka kandydatur , a jeszcze spółki miejskie oj byłaby konkurencja

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.