pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

25 stycznia 1278 roku, na mocy dokumentu potwierdzonego przez margrabiów Otto i Alberta, założono miasto Novuam Berlin. Zlecono to Henrykowi Toyte, miejscowemu młynarzowi, który w tym dniu, został mianowany pierwszym burmistrzem rodzącego się właśnie miasta.

31 stycznia w Muzeum Regionalnym w Barlinku, w ramach cyklu Muzeum Cafe, odbyła się prelekcja na temat początków Barlinka. Wykład poprowadził kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gorzowie Wlkp., autor licznych książek i publikacji - Błażej Skaziński.

REKLAMA

Po co powstało miasto, jakie miało obwarowania, jak ono wyglądało i czym różniło się od innych miejscowości położonych w promieniu kilkudziesięciu kilometrów – o tym wszystkim można było wysłuchać tego dnia w muzeum. Prelekcja wzbogacona została prezentacją multimedialną z niepublikowanymi wcześniej fotografiami. W maju tego roku, odbędzie się kolejne spotkanie z Błażejem Skazińskim, z okazji premiery Jego publikacji dotyczącej obwarowań miejskich Barlinka.

monikary

 

barlinek

 

Komentarze  

+5 # Guest 2019-02-01 16:21
Popularyzacja wiedzy o Barlinku może pójść w kierunku youtube - sesja już jest online, może i wydarzenia kulturalne tak transmitować...

Pozostawiam do rozważenia Komisji Oświaty i Kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-02-01 12:46
"Jak nazywa się Twój ulubiony bohater i dlaczego Lenin?" - tak jakoś mi się skojarzyło ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-01 11:03
Czy muzeum kręci filmy z takich prelekcji i gdzie można taki film obejrzeć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież