pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 czwartek 3 grudnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)

Za nami jedna z pierwszych, ale za to już ciesząca się dużym powodzeniem, impreza biegowa w Barlinku. 26 maja, odbył się I Bieg „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”. Wzięło w nim udział 314 zawodników, w tym 91 z naszego miasta. Biegacze mieli do pokonania ok. 10 km, trasą wiodącą piękną Puszczą Barlinecką wokół jeziora.

Start jak i metę, ustawiono na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, w tym m.in. ceramikę wykonaną w Pracowni Ceramiki Unikatowej przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Nagrody były wręczane w kategoriach: OPEN kobiet i mężczyzn i kategorie wiekowe KOBIETY: K-16 (16-29 lat), K-30 (30-39 lat), K-40 (40-49 lat), K-50+ (50 lat i starsze), MĘŻCZYŹNI: M-16 (16-29 lat), M-30 (30-39 lat), M-40 (40-49 lat), M-50 (50-59 lat), M-60 (60 lat i starsi). Nagrodzono również trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki z Barlinka.

REKLAMA

Po dobiegnięciu na metę, na wszystkich czekały medale, dyplomy i woda a przy rejestracji rozdawane były pakiety startowe składające się z worka, koszulki i ręcznika. Organizatorzy wręczyli również kilka specjalnych wyróżnień. Był to m.in. album składający się ze starych fotografii Barlinka, ufundowany przez Mikołaja Gawła. Nagrodę tą otrzymał zawodnik z Barlinka, który był najbliżej pierwszej setki na mecie. Album trafił do rąk Piotra Adamioka.

Wyróżniono także młodą zawodniczkę z Gorzowa Wielkopolskiego Weronikę Strawę, która spóźniła się na zawody, ponieważ drogę do Barlinka pokonała rowerem. Mimo spóźnienia, dołączyła do biegaczy i przebiegła cała trasę. Weronika tuż po zawodach wróciła do domu do Gorzowa, oczywiście rowerem.

Trasę I Biegu „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim”, zabezpieczali policjanci a także uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Organizatorami biegu byli Barlinecki Ośrodek Kultury, Gmina Barlinek, Wierzbicki Running Project a także BBL Barlinek. Sponsorzy I Biegu „Szlakiem Przygody nad Jeziorem Barlineckim” – B. fT Okna i Drzwi Barlinek, HaCon Sp. z o.o. Barlinek, BMS Kran Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski, Prignitz Meble Pomorskie Sp. z o.o. Lipiany, Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Ubezpieczenia Unilink Barlinek, CUK Ubezpieczenia Barlinek. Fundatorami nagród byli: Bukowa Przystań Barlinek, Borne Furniture Sp. z o.o., Leks Sp. z o. o. z Sulęcina. Za naszym pośrednictwem organizatorzy szczególnie dziękują za pomoc Jarosławowi Bednarkowi, Emanuelowi Zychowi i Barlineckiej Grupie Kolarskiej.

monikary

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.