pldaenfrdeuk

 sobota 4 lipca 2020r.   imieniny: Ageusz, Alfred, Elżbieta

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

W bardzo mocnej obsadzie - z udziałem czterech przedstawicieli klubów polskiej ekstraklasy, dwóch I ligi i sześciu innych, renomowanych zespołów – zostanie rozegrany X Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Orlików” (rocz. 2009/20010) im. „Przyjaciół z boiska”.

Zawody te – oprócz wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji dla młodziutkich piłkarzy – są wyrazem pamięci o siedmiu piłkarzach barlineckiej POGONI, zmarłych niedawno lub trochę wcześniej w kwiecie wieku. Wszyscy Oni stanowili o sile i marce miejscowego klubu, który w latach 1978 – 1990 przeżywał ostatni okres swojej świetności. Wtedy to POGOŃ liczyła się w walce o klasę, odpowiadającą rangą obecnej I lidze. Podczas memoriału – w niedzielę 16 czerwca br. – „orliki” będą grali dla, a obecni na stadionie będą wspominali: Adama Matuszka, Włodzimierza Sobóra, Piotra Borczyka, Janusza Osowieckiego, Ryszarda Świderskiego, Ryszarda Jackowskiego i Andrzeja Świderskiego. Wszyscy razem wygrali bardzo dużo spotkań piłkarskich, ale niestety – każdy z Nich oddzielnie przegrał najważniejszy mecz w życiu, przegrał z chorobą.

REKLAMA

Na stadionie im. Bronisława Bagińskiego zobaczymy w akcji dziesięcioletnich piłkarzy: POGONI Szczecin (zwycięzca tego memoriału z lat 2009, 2011 i 2015), ARKI Gdynia (czempionat w 2010 i 2016 roku), WARTY Poznań (triumfator z roku 2012 i ostatniej, ubiegłorocznej edycji ), ZAGŁĘBIA Lubin (najlepsi w 2013 roku), ŚLĄSKA Wrocław (zwycięzca z roku 2014), AP REISSA Poznań, CHROBREGO Głogów, FALUBAZU Zielona Góra, BŁĘKITNYCH Stargard, CHEMIKA Bydgoszcz i STILONU Gorzów Wlkp.. W rolę gospodarzy wcielą się chłopcy z Barlineckiej Akademii Futbolu pod szyldem BAF – POGOŃ Barlinek.

Tegoroczny, jubileuszowy turniej będzie wyjątkowy. Odbędzie się on dzień po zakończeniu polskich Mistrzostw Świata Drużyn U – 20. W sobotę na stadionie łódzkiego WIDZEWA zostanie rozegrany finał tych prestiżowych rozgrywek, a dzień później przy ul. Sportowej będziemy emocjonowali się kolejną odsłoną naszego, barlineckiego „mundialu”. Chociaż głowni bohaterowie tej imprezy będą o połowę młodsi, to na zielonej murawie nie zabraknie niczego, co stanowi o pięknie futbolu.

 

barlinekFoto: Andrzej Ligenza

 

Czerwcowa impreza dla milusińskich piłkarzy otrzymała wsparcie finansowe z budżetu Gminy Barlinek i Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, a patronat honorowy objął nad nią marszałek województwa, Olgierd Geblewicz. Zwycięski zespół w tym roku zostanie uhonorowany pucharem Pani Prezes „HaCon”-u , dr Ewy Dzierbunowicz. Ponadto – tak jak zawsze – rozgrywki te są wyrazem ogromnej życzliwości i hojności wielu lokalnych instytucji, banków, wielu barlineckich przedsiębiorców i osób prywatnych, za co już teraz organizator turnieju – Barlinecka Akademia Futbolu – oraz rodziny Przyjaciół wszystkim serdecznie dziękują. A udział sponsorów w przedmiotowym projekcie to ponad 70% środków finansowych jego budżetu.

Swoimi cegiełkami turniej wspomogli: „HaCon”, GBS Bank, SM „Piast” ul. Wodna, PWK „Płonia”, Nadleśnictwo Barlinek, Zakład Ślusarski A. Bartnicki, Barlinek Inwestycje, Fabryka Okien „BFT” ul. Lipiańska, SEC Region w Szczecinie, „Borne Furniture” ul. Lipowa, Okna i Drzwi „Agat” ul. 1-go Maja, Zakład „Metpol” ul. Ogrodowa, „Gometal” P. Goryński, Biuro Projektowe KJR w Szczecinie – K. Roszak, Kolega Przyjaciela ze szkoły, Hurtownia Narzędzi „STEM”, „JM Development” - Osiedle pod Jabłonią, Michał Najman – mieszkaniec Barlinka, Usługi Transportowe „Kon-Trans”, SMWL „DOM ” ul. Kombatantów, Stołówka Żywieniowa ul. Strzelecka, Zakład Fotograficzny ul. Sądowa, Piekarnia ul. Lipowa i Kwiaciarnia „Calla” ul. Szosowa.

 

barlinek

 

Godzinowy program turnieju z 16 czerwca br. obejmuje:
- godz. 7.00 – msza św. w Kościele p.w. NSNMP w intencji Przyjaciół,
- godz. 9.10 – odprawa techniczna kierowników drużyn i losowanie grup,
- godz. 9.30 – uroczysta defilada wszystkich uczestników zawodów z rynku na stadion w asyście Królowej Puszczy Barlineckiej,
- godz. 9.45 – ceremonia otwarcia turnieju z występem artystycznym,
- godz. 10.00 – wizyta na cmentarzu i zapalenie zniczy na grobach Przyjaciół,
- godz. 10.00 – 14.00 – gry eliminacyjne w grupach,
- godz. 14.00 – 15.00 – przerwa obiadowa, konkurencje zabawowe dla rodziców, dziadków i kibiców,
- godz. 15.00 – 17.40 – pojedynki finałowe o miejsca,
- godz. 17.50 – uroczyste wręczenie nagród, zakończenie turnieju.

Poniedziałkowy mecz reprezentacji z Izraelem pokazał, że w Polsce niemal wszyscy uwielbiamy piłkę nożną, Podobnie jest w Barlinku, a ta w wykonaniu „orlików” jest najradośniejszą jej odmianą. Dlatego też wybierzmy się w niedzielę nad jezioro, na stadion. Tam prawdziwych emocji piłkarskich na pewno nie zabraknie. Będzie to zarazem wyraz pamięci o Przyjacielach, którzy – tak jak na boisku – znów są razem. I chociaż nie zagrają, ale będą tam razem z nami.

A.K.

 

barlinek

Komentarze

+2

Guest

Impreza dla gości z ekstraklasy, nagrody też z ekstraklasy, sponsorzy jak z ekstraklasy, gmina Barlinek jak z ekstraklasy. A czepiacie się A klasy
+3

Guest

Są ludzie którym podoba się oglądanie seniorów w A klasie. A jeśli tobie się nie podoba, to nie oglądaj nikt Cię nie zmusza ;]
+9

redakcja

"Prawda", "wolność słowa" czy obrażanie innych :) Napisz komentarz który się nie ukazał pod postem na fb lub korzystając z wtyczki komentarzy fb pod artykułem. Chętnie odpowiemy ;)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".