pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Do naszej redakcji wpłynął list autorstwa Organizacji Przedsiębiorców Barlinek, kierowany do Przewodniczącego RM Mariusza Maciejewskiego i Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. List dotyczy prośby o wycofanie projektu uchwały dotyczące j zakupu gruntu przy ul. Okrętowej z przeznaczeniem jej na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

Sesja nadzwyczajna RM dotycząca zakupu działki, ma się odbyć jutro, 11 lipca w Barlineckim Ośrodku Kultury. W liście czytamy m.in. o tym, że mieszkańcy Barlinka wprowadzani są w błąd, bowiem Gmina Barlinek zamierza realizować bazę przeładunkową odpadów zmieszanych a nie PSZOK.

REKLAMA

OPB wyraża zaniepokojenie faktem, iż mogą się tam znaleźć odpady zaliczane do niebezpiecznych, stanowiące zagrożenia dla życia i zdrowia.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu.

barlinek

barlinek

Komentarze

Guest

Nie wiem kto i po co zgłosił sprawę do CBA- takie sprawy powinna rozstrzygać Rada Miejska/ w nieco innym składzie/, która wcześniej zleciła i zatwierdziła odpowiednimi uchwałami dokumentację na taki Zakład sortowania Odpadów przy Ciepłowni PEC- więc co kilkadziesiąt tysięcy szanowna Rado do kosza?, dlaczego? tam były już wszystkie niezbędne zgody na inwestycję, Pan Przewodniczący przecież w tym uczestniczył a i wielu obecnych radnych chyba też. To sa publiczne zazwyczaj pochodzące z podatków pieniądze. Rada powinna ponieść za to odpowiedzialność a wy sobie diety podwyższacie fe.
+6

Guest

"Ta osoba" jako nieliczni w radzie ma odwagę powiedzieć głośno co myśli a nie siedzieć cicho bo Burmistrz i Pan Przewodniczący tak kazał!
+9

Guest

Cytuję Guest:
Człowieku nie wiem o jakim spalaniu odpadów mówisz ale chyba sam się czegoś napaliłeś. Proponuję najpierw dowiedzieć się czym jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych a pozniej przemyśleć bzdury, które piszesz.

Człowieku wiem- a jak odzyskasz minimum 50% surowców wtórnych a corocznie wiecej i gdzie to będziesz zagospodarowywał i sprzedawał a które normy nakazuje Unia? Jeszcze Burmistrz Faliński proponował lokalizację tego Zakładu właśnie w Strąpiu przy wówczas funkcjonującym składowisku odpadów i kto to zablokował? czy czasem nie ma tych mędrców w składzie Rady? A miało tam pracować ok 30 ludzi. Szkoda słów człowieku.
+13

Guest

za te złomowiska po obu stron ulicy Szosy Lipiańskiej tuż za rondem Bomet, też powinni się wziąć za to nasi włodarze, wizytówka miasta ...zero poczucia piękna i estetyki, ok taka branża , ale gdzie jest pomyślunek estetyczny tych przedsiębiorców????
+16

Guest

dokładnie tak! i będziemy wszyscy wąchać te zapaszki przez 300 dni w roku, tak jak podczas letnich i jesiennych oprysków pól szanowni mieszkańcy ... przypominacie pewnie sobie zapach tych smrodów/ fekaliów? a co tam nasza Gmina jest bogata, niech płaci swoim wszystkim mieszkańcom szkodliwe, za wdychanie szkodliwego powietrza, gdzie jest ochrona środowiska się pytam Panie Panowie Zarządzający naszą Gminą ?????
+18

Guest

Trzeba zwrócić uwagę na "różę wiatrów". Proponowana lokalizacja jest od strony zachodniej. Przez 300 dni w roku wiatry wieją z kierunku zachodniego i pólnocno-zachodniego. Gratuluję lokalizacji !!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.