pldaenfrdeuk

 sobota 8 sierpnia 2020r.   imieniny: Cyprian, Cyryl, Emil

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)

Nie mają łatwego życia służby ratownicze, działające na terenie gminy. 6 sierpnia br. w  artykule „Problem służb ratowniczych” poruszaliśmy temat braku możliwości dotarcia karetka pogotowia do osób poszkodowanych na ścieżce rowerowej Barlinek - Dzikowo.

Po raz kolejny ratownicy medyczni zwracają się do nas z podobnym problemem. Tym razem dotyczy on bloku mieszkalnego na ul Marii Curie Skłodowskiej. - Zostaliśmy wezwani do nieprzytomnej kobiety na u. Marii C. Skłodowskiej - informuje ratownik medyczny.

REKLAMA

Wybudowano tam piękny blok, tylko nikt nie pomyślał, że tam nie wjedzie karetka. Są szlabany, które powinny się otwierać na dźwięk karetki, są metalowe słupki. Nie ma żadnych oznaczeń na drodze, czy jest to wjazd, czy wyjazd? Tam jest tylko ładnie poukładany polbruk i nic więcej. Musieliśmy pokonać 40 cm. krawężnik, żeby tam podjechać. Nie daj Boże wezwania do nagłego zatrzymania krążenia. W takim przypadku musielibyśmy pokonać ileś tam metrów ze sprzętem na plecach, żeby dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy. Czas najwyższy, żeby osoby tam mieszkające zajęły się problemem. Bo w wielu przypadkach pomocy trzeba udzielić jak najszybciej. - A tam może z tym być problem - podkreśla nasz rozmówca.

O sprawie rozmawialiśmy z radnym Jerzym Symelą. Także i do niego dotarły sygnały, że dojazd pod budynek, służb ratunkowych, jest bardzo utrudniony. Obiecał zająć się sprawą, tak aby jak najszybciej umożliwić szybki dojazd, karetki, straży pożarnej czy policji pod wspominany budynek.

js     

Komentarze

+4

Guest

Dojazd wokół bloku byl dopoki nie zrobili drogi i chodnika od esto wzdluj calej ulicy. Chodnik pod blokiem jest gminy ? To czemu mieszkancy musieli sie zrzucac na niego zeby w koncu nie bylo bagna od samego wejscia do klatki schodowej ? Co by nie zrobic bedzie zawsze zle, mieszkancy maja swoje miejsce parkingowe nie nusza podjezdzac pod klatke. Nowe bloki co powstaly kolo przedszkola tez maja parknig ze znakiem zakaz wjazdu ( nie dot. Mieszkancow) i notorycznie im wjezdzaja ludzie co ida do dentysy :D ale po co znak ? Kazdy robi co chce Przeciez poraz kolejny glupota ludzka zwycieza, trzeba sie odgradzac, zasypywac wjazdy bo ludzie nie rozumieja ze maja tam nie jezdzic. A pozniej wlasnie gdy trzeba szybko komus zycie uratowac albo podjechac wozem strazackim bo chata sie pali to nie ma jak :D
+7

Guest

Chodnik przed blokiem to teren gminy, słupki są gminy i tak jest też zakaz wjazdu. Niestety jak już ktoś wspomniał słupki zostały postawione w określonym celu - aby ukrócić rajdy jakie urządzali sobie co poniektórzy mieszkańcy oraz klienci salonu/dentysty. Z tego co pamiętam już jedno dziecko zostało potrącone na tym chodniku a codzienne jazdy 40km/h i więcej to była norma. Problemem jest to, że mieszkańcy za nic sobie mieli zakaz wjazdu. Jak słupek zostanie usunięty to sytuacja na pewno będzie się powtarzać. Z drugiej strony jak się zdejmie krawężnik to chociaż karetka podjedzie do rozjechanego dziecka.
-16

Guest

Ktoś zaprojektował ten budynek, ktoś kupił mieszkanie w tym budynku. Wtedy nikomu nic nie przeszkadzało? Nowo powstałe budynki przy ul. Sądowej nie mają parkingów, a od strony Ratusza nie ma podjazdu do firm i biur mieszczących się w nich. Może tam też na terenie miejskim zróbmy dojazd i parking zamiast parku.
+8

Guest

Znak jak najbardziej wskazany, zakaz wjazdu z wyjątkiem służb ratowniczych oraz za i wyładunku. I każdy leń, któremu nie chce się z parkingu iść do domu, tylko podjeżdża sobie pod klatkę powinien zostać piczestowany mandatem (a policja się zjawi, dzięki uprzejmości niektórych lokatorów) :lol:
Ludzie, żyjemy w XXI wieku!
+8

Guest

Nadal im nie pasuje bo ludzie chcą pod klatka parkować a chodź tylko o umożliwienie dojazdu służba ratunkowy powinien być znak zakaz wjazdu za wyjątkiem służb ratowniczych oraz załadunku i rozladunku! A ten pas należy do gminy
+13

Guest

Mała podpowiedź szlabany znajdują się od strony balkonów i nic nie mają wspólnego z dojazdem do klatek schodowych. Problem polega na tym że droga dojazdowa do klatek jest chodnikiem który należy do gminy i Wspólnota nie ma nic do powiedzenia i nie jest decydentem w tym problemie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.