pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Wiele osób z pewnością zapamięta VII Mistrzostwa Polski Nordic Walking na długo. Jedni z pewnością z uwagi na atmosferę panującą podczas zawodów a drudzy z powodu incydentu, który zdarzył się na trasie.

Tuż po starcie, w lesie, zawodnicy zostali zaatakowani przez szerszenie. Według obecnych na miejscu służb, poszkodowanych zostało ok. 30 osób. Została im udzielona natychmiastowa pomoc medyczna i tylko jedna z osób wymagała hospitalizacji.

REKLAMA

Na miejscu działała karetka zapewniona przez organizatora a także dwie karetki Pogotowia Ratunkowego (jedna z Myśliborza a druga z Choszczna), jeden zastęp OSP Barlinek, jeden zastęp OSP Mostkowo, dwa zastępy JRG Myślibórz oraz Policja. 

Szerszenie zostały zneutralizowane przez strażaków. Okazało się, że incydentu nie można było wcześniej przewidzieć, bowiem owady były ukryte w środku drzewa, na całej jego długości. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadek, jest to zdarzenie losowe.

js

 

barlinek
Foto: OSP Mostkowo

 

barlinek
Na mapie zaznaczyliśmy miejsce w którym zawodnicy zostali zaatakowani przez szerszenie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.