pldaenfrdeuk

 

 


 sobota 6 marca 2021r.   imieniny: Róża, Wiktor, Wojsław

Reklama

A A A
1.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 1.17 (6)

Od pewnego czasu krąży po mieście wieść, że zamknięty zostanie oddział dziecięcy w barlineckim szpitalu. Pytania w tej sprawie docierały też do naszej redakcji. O odpowiedź, czy pogłoski są prawdą poprosiliśmy prezesa lecznicy, Marka Stankiewicza.

Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

REKLAMA

Wystąpiliśmy do Wojewody o zgodę na zawieszenie działalności oddziału dziecięcego od 1 października na 3 miesiące. Głównym powodem jest fakt, że mimo usilnych starań nie udało się zapewnić pełnej obsady lekarskiej na tym oddziale. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że położnictwo i oddział noworodkowy będą funkcjonować normalnie.
 

js

  

Pin It

Komentarze

Guest

Dębno pozostawia sporo do życzenia, ale z drugiej strony po co było rozbudowywać szpital jeśli się nie miało pomysłu jak ściągnąć / zatrzymać lekarzy?
Wygląda to teraz jak lotnisko w Radomiu, jest, ale go nie ma...
-1

Guest

Cytuję Guest:
Trzeba było rozdawać sprawiedliwie, zadbać o porządek i jasne zasady w całej branży ochrony zdrowia..
Wybrano populizm - macie różne plusy, więc proszę nie marudzić...

Weź no kolego/żanko wytłumacz dlaczego u nas w kraju 1/3 szpitali jest zadłużonych a 2/3 nie? A przecież z tego głównego garnka dostają część środków resztę płaci samorząd.Zarządzanie się kłania :D
+9

Guest

Może niech w końcu wydadzą oświadczenie dlaczego brakuje tych lekarzy i czyja to jest wina bo ktoś jak widać bardzo umiejętnie się ich pozbył i to osoba która jest pracownikiem szpitala ale odpowiada za personel :lol:)
+9

Guest

Trzeba było rozdawać sprawiedliwie, zadbać o porządek i jasne zasady w całej branży ochrony zdrowia..
Wybrano populizm - macie różne plusy, więc proszę nie marudzić...
+15

Guest

Powoli zaczynamy odczuwać efekt deficytu personelu w różnych zawodach a deficyt kadr medycznych zacznie powoli osiągać apogeum.Te pojedyńcze zawieszenia pracy różnych oddziałów szpitalnych to kamyczki które pociągną lawinę w całej polsce. Jest to efekt wieloletnich błędów systemowych i złej polityki kolejnych ekip rządzących.Jeszcze działające Szpitale i Poradnie to efekt pracy emerytów i osób przed emeryturą - ich czas pracy zawodowej również się kończy. Prezes , Burmistrz , Wojewóda , Centralny Minister nic nie zrobi.
Miło się czyta w programach wyborczych gdzie nie mający pojęcia o problemie populiści deklarują zwiększenie dostępności do różnych świadczeń i dóbr . Pieniądze może i są ale nie ma kto wykonać tej pracy - i o tym nikt nie wspomina. Sytuacja podbramkowa skłąnia do refleksji i każe szukać wszelkich mozliwości aby utrzymać poczucie bezpieczeństwa z Opiece Zdrowotnej
+2

Guest

Cytuję Guest:
Problem tkwi w ministerstwie zdrowia. I tyle w temacie. Powodzenia po wyborach w ***!

Szpital finansuje samorząd :P ale lepiej jest palnąć głupotę.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.