pldaenfrdeuk


 wtorek 22 października 2019r.   imieniny: Filip, Halka, Kordula

Reklama

A A A
1.1666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 1.17 (6)

Od pewnego czasu krąży po mieście wieść, że zamknięty zostanie oddział dziecięcy w barlineckim szpitalu. Pytania w tej sprawie docierały też do naszej redakcji. O odpowiedź, czy pogłoski są prawdą poprosiliśmy prezesa lecznicy, Marka Stankiewicza.

Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy.

REKLAMA

Wystąpiliśmy do Wojewody o zgodę na zawieszenie działalności oddziału dziecięcego od 1 października na 3 miesiące. Głównym powodem jest fakt, że mimo usilnych starań nie udało się zapewnić pełnej obsady lekarskiej na tym oddziale. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że położnictwo i oddział noworodkowy będą funkcjonować normalnie.
 

js

  

Komentarze  

+4 # Guest 2019-10-01 18:21
O GODZINIE 9.30-10 REPORTER TVNU BĘDZIE W BARLINKU W SZPITALU, ZBIERZMY SIĘ I WSPÓLNIE COŚ ZDZIAŁAJMY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-09-27 13:42
Może niech w końcu wydadzą oświadczenie dlaczego brakuje tych lekarzy i czyja to jest wina bo ktoś jak widać bardzo umiejętnie się ich pozbył i to osoba która jest pracownikiem szpitala ale odpowiada za personel :lol:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-09-28 15:05
Szczera prawda!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-09-23 12:53
Trzeba było rozdawać sprawiedliwie, zadbać o porządek i jasne zasady w całej branży ochrony zdrowia..
Wybrano populizm - macie różne plusy, więc proszę nie marudzić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-09-30 06:01
Cytuję Guest:
Trzeba było rozdawać sprawiedliwie, zadbać o porządek i jasne zasady w całej branży ochrony zdrowia..
Wybrano populizm - macie różne plusy, więc proszę nie marudzić...

Weź no kolego/żanko wytłumacz dlaczego u nas w kraju 1/3 szpitali jest zadłużonych a 2/3 nie? A przecież z tego głównego garnka dostają część środków resztę płaci samorząd.Zarządzanie się kłania :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2019-09-23 09:50
Państwo szkoli lekarzy, a lekarze otwierają prywatne gabinety i w nosie mają szpitale. Może warto pomyśleć o jakiejś ustawie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-09-23 09:00
Powoli zaczynamy odczuwać efekt deficytu personelu w różnych zawodach a deficyt kadr medycznych zacznie powoli osiągać apogeum.Te pojedyńcze zawieszenia pracy różnych oddziałów szpitalnych to kamyczki które pociągną lawinę w całej polsce. Jest to efekt wieloletnich błędów systemowych i złej polityki kolejnych ekip rządzących.Jeszcze działające Szpitale i Poradnie to efekt pracy emerytów i osób przed emeryturą - ich czas pracy zawodowej również się kończy. Prezes , Burmistrz , Wojewóda , Centralny Minister nic nie zrobi.
Miło się czyta w programach wyborczych gdzie nie mający pojęcia o problemie populiści deklarują zwiększenie dostępności do różnych świadczeń i dóbr . Pieniądze może i są ale nie ma kto wykonać tej pracy - i o tym nikt nie wspomina. Sytuacja podbramkowa skłąnia do refleksji i każe szukać wszelkich mozliwości aby utrzymać poczucie bezpieczeństwa z Opiece Zdrowotnej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-09-23 06:10
Cytuję Guest:
Problem tkwi w ministerstwie zdrowia. I tyle w temacie. Powodzenia po wyborach w ***!

Szpital finansuje samorząd :P ale lepiej jest palnąć głupotę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-03 09:20
A samorząd sobie dodrukuje pieniądze jak mu zabraknie :P jak to jest z tą głupotą ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-09-22 22:01
"położnictwo i oddział noworodkowy będą funkcjonować normalnie." to zapewnienie z 21.09 WCZEŚNIEJ "Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy wiedzieć na pewno, kiedy oddział ruszy - podkreśla prezes lecznicy. Uspakaja zarazem, co do funkcjonowania oddziału pediatrycznego. Nie będzie zawieszana jego działalność. - Nie ma takich planów - podkreśla." wypowiedź z 24.07 dlaczego wierzyć Prezesowi? Brzmi jak prognoza pogody na 2 tygodnie, co będzie czas pokaże
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2019-09-22 16:21
Chyba kpinę sobie ktoś w tym naszym mieście urządza. Najpierw takie inwestycje w szpital a zaraz może upadłość ogłoszą? Niech w końcu ktoś się za to weźmie konsekwentny, bo jak do tej pory to jest coraz gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-09-22 09:34
a lekarzy mało na Ukrainie. chetnie przyjada tylko niech prezes i cała kadra wezmą sie do roboty i niech ich do Barlinka sciagnał , a nie tylko wszystko zamykac bo najłatwiej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-09-22 09:11
24 lipca nowy pan prezes zapewniał ze oddział pediatryczny nie zostanie zamknięty. Cóż się dzieje? wa dwa miesiące i powtórka . Beznadzieja czy ktoś odpowiada za swoje słowa czy rzuca słowa na wiatr
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-09-22 08:22
Tak naprawdę wielu lekarzom różnych specjalności nie jest w interesie poprawa państwowej "darmowej" służby zdrowia. - Im gorsza służba zdrowia tym więcej "klientów" mają w swoich prywatnych gabinetach - gdzie za wizytę płaci się 100 - 300 PLN w zależności od specjalności. - byłem kiedyś u takiego prywatnego i jak poprosiłem o "paragon" to mi odpowiedział : -" ... Jak chcesz paragon, to cena wzrasta o 23% ... więc zrezygnowałem. - I kto z nas rezygnowałby z ok. 200 PLN nieopodatkowanego !!! za 10 - 20 min "zajęcia"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2019-09-22 07:18
Koniecznie trzeba oddział przywrócić.........kochani włodarze i radni,coś obiecaliście.Mieliśmy się czuć bezpiecznie i być spokojni.Po co nam zmiany w parku czy medytacja wasza...A moze trzeba ściągnąć lekarzy nie wydawać pieniądze w próżnię?Okres wszelkich chorób tuż tuż,a tu oddział się zamyka..Widać potrzeba zmiany Włodarzy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-09-21 23:34
Problem tkwi w kadrze brak lekarzy i pielęgniarek a pieniadze5 nic nie pomogą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-09-22 14:13
Cytuję Guest:
Problem tkwi w kadrze brak lekarzy i pielęgniarek a pieniadze5 nic nie pomogą!

Człowieku gdzie ty żyjesz jak jest kasa to z Hiszpanii można lekarza ściągnąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-09-22 17:57
Człowieku gdzie ty żyjesz jak jest kasa to z Hiszpanii można lekarza ściągnąć.
Dobra człowieku napisz jaka kasa Cię zadowoli,żebyśmy wiedzieli ile w końcu dać.Nie trzymaj nas w niepewności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-09-22 10:22
Problem tkwi w ministerstwie zdrowia. I tyle w temacie. Powodzenia po wyborach w ***!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+52 # Guest 2019-09-21 20:51
Zbliża się sezon wdrożonych zachorowań na grypę i wszelkie zapalenia płuc i oskrzeli z którymi małe czlowieki się zmagają jesień/zima !!

Podobnie było latem z oddzialem wewnetrznym kiedy upał dawał sie we znaki dziadkom

Zamknąć szkoły zamknąć szpitale zamknąć miasto w ...!

To miasto upada
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 # Guest 2019-09-21 20:09
Nie ma kasy bo ładują w Dębno, a tam totalny bałagan i żyją
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-02 14:51
Dębno pozostawia sporo do życzenia, ale z drugiej strony po co było rozbudowywać szpital jeśli się nie miało pomysłu jak ściągnąć / zatrzymać lekarzy?
Wygląda to teraz jak lotnisko w Radomiu, jest, ale go nie ma...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-19 # Guest 2019-09-21 19:47
Po prostu trzeba płacić!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2019-09-21 17:00
Jakieś żarty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi