pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

Na początku tego roku w Osinie, ruszyły prace nad budową świetlicy wiejskiej. Dziś 28 września, długo wyczekiwana przez mieszkańców świetlica w końcu została otwarta. Zebranych na uroczystości gości powitał sołtys wsi Jerzy Bober, po którym głos zabrał burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt.

Nie zabrakło również głosu z Urzędu Marszałkowskiego. W imieniu Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego przemawiał Michał Łyszyk. Po przecięciu symbolicznej wstęgi, w środku świetlicy czekał poczęstunek a dla najmłodszych, zostały przygotowane animacje i zabawy. Powierzchnia otwartej dziś świetlicy wynosi: użytkowa - 139,93 m2, zabudowy - 194,48 m2.

REKLAMA

Koszt jej budowy, według podpisanej umowy, to 1 019 459,13 zł brutto (kwota ta obejmuje również inspektora i wyposażenie). Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy zbudowana została również instalacja fotowlotaiczna, która ma za zadanie zasilać pomieszczenia. Świetlica wiejska w Osinie będzie wykorzystywana zgodnie z potrzebami mieszkańców wsi, na podstawie wytycznych i imprez zaplanowanych przez sołtysa. Niebawem otwarcie dwóch kolejnych świetlic – w Strąpiu oraz Lutówku.

Mati

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
no właśnie proszę czytać ze zrozumieniem bo dokładnie taka kwota jest podana :o

500 tyś dofinansowal urząd wojewódzki więc gmina wydała 500 tyś z haczykiem Ale niektórzy widać czytać że zrozumieniem czytać nie potrafią. Przynajmniej ci wszyscy co dali kciuki w dół. :D

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.