pldaenfrdeuk


 piątek 6 grudnia 2019r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

Na początku tego roku w Osinie, ruszyły prace nad budową świetlicy wiejskiej. Dziś 28 września, długo wyczekiwana przez mieszkańców świetlica w końcu została otwarta. Zebranych na uroczystości gości powitał sołtys wsi Jerzy Bober, po którym głos zabrał burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt.

Nie zabrakło również głosu z Urzędu Marszałkowskiego. W imieniu Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego przemawiał Michał Łyszyk. Po przecięciu symbolicznej wstęgi, w środku świetlicy czekał poczęstunek a dla najmłodszych, zostały przygotowane animacje i zabawy. Powierzchnia otwartej dziś świetlicy wynosi: użytkowa - 139,93 m2, zabudowy - 194,48 m2.

REKLAMA

Koszt jej budowy, według podpisanej umowy, to 1 019 459,13 zł brutto (kwota ta obejmuje również inspektora i wyposażenie). Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy świetlicy zbudowana została również instalacja fotowlotaiczna, która ma za zadanie zasilać pomieszczenia. Świetlica wiejska w Osinie będzie wykorzystywana zgodnie z potrzebami mieszkańców wsi, na podstawie wytycznych i imprez zaplanowanych przez sołtysa. Niebawem otwarcie dwóch kolejnych świetlic – w Strąpiu oraz Lutówku.

Mati

 

 

 

Komentarze  

+9 # Guest 2019-09-30 11:18
Łubianka chętne weźmie przykład jak Burmistrz zacznie budowę świetlicy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-09-30 06:20
Brawo Osina brawo p.sołtys a Łubianka niech bierze przykład życzę powodzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-09-30 05:08
1 019 459,13 zł!!!!!!Bogata gmina...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-09-30 09:16
Cytuję Guest:
1 019 459,13 zł!!!!!!Bogata gmina...

Proszę czytać że zrozumieniem ile gmina wydala :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-09-30 10:56
no właśnie proszę czytać ze zrozumieniem bo dokładnie taka kwota jest podana :o
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-01 06:40
Cytuję Guest:
no właśnie proszę czytać ze zrozumieniem bo dokładnie taka kwota jest podana :o

500 tyś dofinansowal urząd wojewódzki więc gmina wydała 500 tyś z haczykiem Ale niektórzy widać czytać że zrozumieniem czytać nie potrafią. Przynajmniej ci wszyscy co dali kciuki w dół. :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-09-30 04:59
Teraz Pani Burmistrzu czas na Łubiankę.Obietnica była więc czekamy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-09-30 12:30
Obietnica za pierwszej kadencji przed wyborami juz była. Więc sporo lat już
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-09-29 17:52
Wystrój sali jest inwencja sołtysa i rady sołeckiej, jeśli się podoba jest nam niezmiernie miło. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-09-29 19:32
Bardzo się podoba! BRAWO WY!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-09-29 16:39
Gratulacje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2019-09-29 16:35
To jest parodia,A w Łubiance strażakom remize zabrali ,żeby na świetlicę przerobić. Śmieszne 30m,bez bierzacej wody,toalety i ogrzewanie pożal się Boże. Wstyd Panie Burmistrzu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2019-09-29 18:03
W Osinie też była remiza i też ją zabrali,..teraz jest świetlica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-09-30 05:09
No właśnie,ale jaka świetlica !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-09-29 08:32
Brawo:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-09-28 23:51
Piękne miejsce z klimatem, gratulujemy mieszkańcom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi