pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 niedziela 17 stycznia 2021r.   imieniny: Antoni, Jan, Rościsław

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)

4 października przy Euroboisku im. Alfreda Pluszczyka, odbyła się akcja „Jedno dziecko – Jedno drzewo”, zorganizowana przez Nadleśnictwo Barlinek oraz Gminę Barlinek. Pomysł nawiązuje do starej polskiej tradycji, według której, zaraz po narodzinach dziecka, jego rodzice sadzili drzewa po to, by móc obserwować jak dziecko rośnie wraz z nimi.

W tym roku, ta wyjątkowa tradycja zagościła w naszej gminie. Inicjatywa obok oczywistych walorów ekologicznych, ma również upamiętnić 100-ną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 95 lat istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego – Lasów Państwowych. Drzewa zostały posadzone przez rodziców dzieci urodzonych od początku tego roku. Łącznie, do akcji zgłosiły się 24 rodziny, tak więc i tyle drzew udało się zasadzić.

REKLAMA

Dumnym rodzicom po zasadzeniu drzewa wręczono certyfikat oraz pamiątkowe drzewko. Po zakończeniu akcji, wszyscy uczestnicy spotkania, zostali zaproszeni na ciepły posiłek. Oby w przyszłym roku przybyło nam jeszcze więcej drzew w barlineckich lasach!

Mati

 

 

 

 

Komentarze

-5

Guest

A wszyscy myśleli że teren ten będzie wykorzystany na zaplecze dla boiska a tu drzewa też fajnie ale jak młodzi piłkarze ćwiczą rozgrywają mecze z całym województwem to wstyd jest że nie ma gdzie się przebrać ani wysiusiać no postawić autokaru itd takie ładne boisko mówią wszyscy tylko co z tego w środku Europy taka niedorobka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.