pldaenfrdeuk


 piątek 6 grudnia 2019r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Trudna sytuacja barlineckiego szpitala sprawia, że każdy pomysł, który pozwoliłby na prawidłowe funkcjonowanie jego oddziałów jest do rozważenia. O jednym z nich, na sesji Rady Miejskiej mówiła radna Bernarda Lewandowska.

- Wnioskuję o ujęcie w budżecie na 2020 rok kwoty, która pozwoli zakupić gminie Barlinek dwa mieszkania dla lekarzy, którzy podjęliby się pracy w naszym szpitalu. Wszyscy wiemy, jak dramatyczna jest sytuacja z lekarzami w Barlinku. Uważam, że jeżeli lekarze przyjeżdżają tylko na dyżury do Barlinka, to nie są związani z nami i z miejscem pracy. W latach poprzednich były mieszkania, które przekazywane były lekarzom. I ci lekarze zostali u nas już na zawsze. Uważam, że należy się skupić na zapewnieniu lekarzom jakiegoś bonusa promocyjnego w postaci mieszkania.

REKLAMA

Burmistrz Dariusz Zieliński mówił m.in.

- Zastanawiam się, tak na gorąco, czy intencją tego wniosku jest to, aby gmina zakupiła na własność mieszkania i przekazała je lekarzom, którzy w szpitalu podejmą pracę? Informuję, że już za poprzedniego zarządu deklaracja gminy była. Były ogłoszenia z taką informacją, że gmina zapewnia mieszkania. Natomiast, co do mieszkania. Pytanie, jakie mieszkanie, o jakim standardzie, czy wystarczy milion złotych na te dwa mieszkania? Stan deweloperski mamy kupić? Ma być wyposażone? Jest to przyczynek do jakiejś głębszej dyskusji, analizy. Czy faktycznie to jest sposób, żeby pozyskać lekarzy? Zastanawiam się, jak to odnieść do budżetu, bo nigdy w historii gmina czegoś takiego nie robiła. Mamy zasób gminny mieszkań. - Były deklaracje gminy i dlatego wniosek pani radnej nie jest czymś nowym - podkreślał burmistrz D. Zieliński.

js

 

 

Komentarze  

+21 # Guest 2019-10-09 07:48
Gdybym był burmistrzem zapytałbym u źródła(czyli osób które już nie pracują w naszym szpitalu)Dlaczego już u nas nie pracują?.Być może faktycznie atmosfera jest tam zgniła a to jest najtrudniejsze do ustalenia bo najlepiej jest zwalić winę na cały system zdrowotny.Więc podam suche fakty w tej całej histerii medialnej jaka obecnie zapanowała w prawie we wszystkich mediach na temat stanu służby zdrowia.Na całą Polskę jest około 950 szpitali i właśnie w 9 tak słownie w dziewięciu :D zamknięto lub zawieszono oddział.W tej niechlubnej liście znajduje się akurat Barlinek.Teraz może o zadłużeniu 2/3 wychodzi na plus a 1/3 jest na minusie.I o czym to świadczy?Dla mnie jest to słabe zarządzanie.I jeszcze może taka ciekawostka na oddziale dziecięcym nie ma aparatu usg .To jest właśnie tak jak są zakupy sprzętu co roku w ramach wciskania go bez względu czy jest bardzo potrzebny czy też nie i czy jest osoba kompetentna do obsługi a później stoi i kurzem obrasta.No ,ale foty włodarzy i personelu przy sprzęcie były, były.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2019-10-08 18:54
Moim zdaniem atmosfera i mobing ze strony nadzoru medycznego zniechęcił ostatniego mlodego pediatre. Moze czas sie przyjrzeć stylowi zarzadzania zasobami ludzkimi? Kontrola burmistrza na pewno nie zaszkodzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-08 20:09
Cytuję Guest:
Moim zdaniem atmosfera i mobing ze strony nadzoru medycznego zniechęcił ostatniego mlodego pediatre. Moze czas sie przyjrzeć stylowi zarzadzania zasobami ludzkimi? Kontrola burmistrza na pewno nie zaszkodzi.

Tylko tak jakoś dziwnie nasz Włodarz nic nie zauważa! A może udają ,że nic nie wiedzą!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2019-10-08 15:17
Panie Burmistrzu czas wziąść się do pracy i wspólnie z Prezesem Szpitala jak i kadrą rozwiązać ten problem a nie drwić !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-10-09 04:25
Przeceniasz ich. Braki są w całej Polsce.
Proponuje dać ogloszenia za wschodnia granicą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-10-09 05:36
Cytuję Guest:
Przeceniasz ich. Braki są w całej Polsce.
Proponuje dać ogloszenia za wschodnia granicą.

Oczywiście takie wytłumaczenie ,że wszędzie są braki! To co trzeba siąść na laurach i po problemie! Słabo!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-10-09 05:31
Cytuję Guest:
Przeceniasz ich. Braki są w całej Polsce.
Proponuje dać ogloszenia za wschodnia granicą.

Tak jak napisałam " do roboty" i nieważne gdzie oby lekarze się chętni znaleźli do pracy w naszym szpitalu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-10-08 15:12
Polska mentalność pluć jadem! Pani Radna chociaż próbuje jakoś zaradzić ! Ludzie obudzimy się jak przekształcą nasz szpital tylko w staruszkowo- co nie twierdzę , że nie jest potrzebne ale oddziały które są zawieszane także są niezbędne! Oby nie było za późno bo jakoś tak wszystko do tego zmierza!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-10-08 13:51
Ale co się dziwić, skoro nasi miłościwie panujący wolą podnosić tylko płacę minimalną, bo wiadomo że tym przyciągną głosy! Skoro młody lekarz rezydent ma zarabiać tyle samo lub zbliżoną kwotę, co - z całym szacunkiem dla ludu pracującego - zwykły robotnik na taśmie, czy sklepowa, to o czym mamy rozmawiać? Chyba każdy zdaję sobie sprawę jak odpowiedzialna jest to praca i ile trzeba trudu i pieniędzy włożyć żeby w ogóle tym lekarzem zostać... Ale ważne że pan marszałek twierdzi, że nasza służba zdrowia jest jedną z najlepszych w Europie. A jak tak mówi, to pewnie wie. :cry: Ludzie, głosujcie za zdrowym rozsądkiem!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-10-08 14:46
Kto twierdzi, że młody lekarz ma zarabiać minimalną pensję? Co ma piernik do wiatraka?
Każdy powinien zarabiać godziwie. Sklepowa i robotnik również.
Minimalna pensja powinna być taka, aby ten najmniej zarabiający mógł z niej utrzymać się samodzielnie a nie biedować.
Biedować powinni lenie, którym nie chce się w ogóle pracować a nie sklepowa czy robotnik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2019-10-08 13:33
A co z zarządzającymi szpitalem.. co oni robią? jak działają aby w szpitalu byli lekarze? Jakie mają kompetencje? Czy to tylko powołania z urzędu? Jak Burmistrz i Rada rozlicza Prezesa Szpitaka z działań jakie podejmuje?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2019-10-08 11:58
Dajmy im 500+ od pacjenta :D jak już tak sobie rozdajemy...
I tak płacę i tak płacę za każdą wizytę ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2019-10-08 06:12
pomysły, aby wabić chałupami lekarzy, zdunów i innych elektryków to przejaw starego myślenia i postrzegania dzisiejszego świata wg PRL-owskiego klucza. Chałupa może być wabikiem, ale dla kogoś, kto dopiero skończył studia, czyli stażysty. Aby stał się specjalistą, potrzeba lat. A gdy już nim zostanie, kupi sobie chałupkę tam, gdzie będzie chciał.......
Panie i Panowie radni - skoro chcecie doradzać, to szukajcie innych obszarów, może w sferze kojarzenia par.... Uważam, że pracować mogę wszędzie, mogę orać za grosze, mieszkać w psiej budzie, byleby pracować w DOBREJ atmosferze pracy, z ludźmi, którzy Cię szanują i których darzysz odrobiną zaufania. Taka relacja dotyczy kowala, nauczyciela czy innego buchaltera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-10-08 14:49
Ty może możesz ale czy Twoja rodzina również? Wsadzisz swoje dzieci do psiej budy, bo pracujesz w fajnej atmosferze? Nonsens. Mieszkanie to podstawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2019-10-08 05:55
Są fora w sieci, na których można znaleźć oferty dla lekarzy, lekarze wymieniają się informacjami i opiniami na temat różnych miejsc, w tym między innymi Szpitala w Dębnie. Oferuje on o wiele lepsze warunki finansowe niż Barlinek, a lekarzy jak nie było, tak nie ma...
Nie tylko kasa drodzy Państwo!
Dostęp do diagnostyki - w dużych ośrodkach jest o wiele szerszy i tego nie zmienimy, bo aparatura jest kosmicznie droga.
Możliwość rozwoju - żaden rezydent tu się nie pojawi, bo kadra naukowa pracuje w klinikach, a uczyć się trzeba od profesorów.
Stabilność warunków pracy - przy ogólnym niedofinansowaniu procedur i brakach personelu medycznego nasz szpital daje sobie nieźle radę, choć trzeba przyznać, że bez zastrzyków wzmacniających z gminy byłoby ciężko. Jednak czasowe zamykanie oddziałów stało się faktem. Jeżeli ten fakt nie otrzeźwi rządzących i nie wywoła dyskusji o priorytetach w naszym mieście to szpital upadnie.
Moim skromnym zdaniem, żadna inwestycja w gminie nie jest tak ważna jak utrzymanie i rozwój szpitala. No może poza wodą, kanalizą i śmieciami... Potrzeba nam np. nowoczesnego oddziału rehabilitacyjno-ortopedycznego, tomografu, rezonansu magnetycznego i wielu innych oraz osób, które będą potrafiły ten sprzęt wykorzystać.
Dlatego warto aby nasz szpital był OPP (organizacją pożytku publicznego) i żeby nasi mieszkańcy mogli oddać 1% na jego wsparcie, warto założyć fundację na rzecz pomocy szpitalowi, warto wspierać WOŚP, bo orkiestra ma tu swój udział, warto też rozważać wszelkie pomysły mogące pomóc w tej palącej sprawie naszemu miastu.
Gdyby udało się stworzyć lobby promujące naszą placówkę np. z reprezentacją przedsiębiorstw i może jakimś posłem na Sejm...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2019-10-07 23:14
Dobry pomysł. Mieszkanie dla lekarza, byle luksusowe, i do tego porządny samochód, działka, wczasy zasponsorowane przez miasto, prezydencka pensja i praca z 5 godzin tygodniowo, nie więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+55 # Guest 2019-10-07 20:08
Tajemnicą poliszynela jest to , że przychodzą do Barlinka nowi lekarze (np: ostatnio pediatra - bardzo chwalony przez rodziców małych pacjentów) i co? Jak szybko przychodzą tak szybko odchodzą! Coś jest na rzeczy. Czyżby atmosfera w pracy była nie taka? Bo o same finanse chyba tu tylko nie chodzi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-08 18:04
I to jest święta prawda.Nie o płace czy brak lekarzy tu chodzi,ale o rządy nie tej osoby co trzeba.Już nie tylko lekarzy brakuje w tym szpitalu,ale i salowych,kucharek itd.Płace pożal się Boże,A roboty kupę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2019-10-07 18:50
A po pracy zapewnić im rozrywkę basen lodowisko i inne atrakcje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-10-07 18:31
Uważam że Pani Lewandowska chociażby stara się coś zrobić w tym kiernku a nie jak inni umywac ręce. Brawa dla niej . Trzeba skorzystać ze wszystkich możliwości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-10-07 14:06
jestem przekonany, że zapewnienie odpowiednich, stosownych i adekwatnych warunków finansowych za wykonywaną pracę w szpitalu oraz na dyżurach szpitalnych jest kluczem do zachęcenia lekarzy różnych specjalności do pracy w naszym szpitalu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # TBM58 2019-10-07 17:44
Cytuję Guest:
jestem przekonany, że zapewnienie odpowiednich, stosownych i adekwatnych warunków finansowych za wykonywaną pracę w szpitalu oraz na dyżurach szpitalnych jest kluczem do zachęcenia lekarzy różnych specjalności do pracy w naszym szpitalu
Otóż to.Trzeba kiesą potrząsnąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2019-10-07 17:01
Myślę, że warunki finansowe w szpitalu barlineckim nie są najgorsze. Lekarze nie mają komfortu pracy- nie chcą brać odpowiedzialności za niedociągnięcia organizacyjne, np. w sytuacji gdy 1 lekarz obsługuje 3 odcinki podczas 1 dyżuru. Odpowiednia ilościowo obsada dyzuru przez panie pielęgniarki/panów pielęgniarzy oraz współpraca ze starzystami bądź rezydentami- tu upatrywałabym rozwiązań. Słowem, wlasciwe zarządzanie dyrektora ds.medycznych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+55 # Guest 2019-10-07 13:14
Myślę że krótkoterminowym rozwiązaniem problemu z lekarzami w tym kraju by było to aby każdy obywatel który chodzi się leczyć prywatnie wołał od lekarza o wydanie paragonu.

A długoterminowym rozwiązaniem, to aby państwo przestało płacić lekarzom za studia, chyba że podpiszą umowę na 20 lat, na praktykę tylko w kraju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2019-10-07 16:36
to wszyscy studiujący musieliby takie umowy podpisać, nie tylko lekarze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-10-07 14:49
Cytuję Guest:
....

A długoterminowym rozwiązaniem, to aby państwo przestało płacić lekarzom za studia, chyba że podpiszą umowę na 20 lat, na praktykę tylko w kraju.


Myślę, że się trochę mylisz, niby w Polsce są bezpłatne studia, tylko niech podniesie rękę ten, który nie wydał złotówki na studia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-10-07 12:28
No to dla pielęgniarek też. I dla urzędników, nauczycieli, sprzedawców, itp. W czym inne zawody są gorsze? I tak te wymienione zarabiają dużo mniej.

Przesada z tym przekupowaniem ludzi. Widzę że 500+ jest inspirujące dla polityków i przekupstwa wchodzą na nowy poziom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-10-07 11:43
Bardzo dobry pomysł .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-10-07 11:40
Pani radna chyba pomyliła epoki. Może poloneza lub dużego fiata dorzucić. Jak tylko takie są pomysły na rozwiązanie problemu to nasuwa się pytanie po co gmina przejmowała szpital.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+36 # Guest 2019-10-07 16:40
ktoś wpadł na pomysł, żeby gmina miała 80 % udziału w szpitalu i tak się stało. Decyzja okazała się strzałem w kolano! Szpital niby jest ale zamyka się oddziały. Jeśli nie będzie lekarzy to nie będzie szpitala będzie dom starców. A burmistrz zamiast drwić to niech wskaże gdzie ma mieszkanie które może udostępnić lekarzom, w Laskówku czy po świetlicy w Płonnie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi