pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

Kilka tygodni temu na osiedlu Górny Taras, na jednym z tamtejszych murów, powstało graffiti. Pisaliśmy o tym w artykule "Upiększają miasto muralami". Mural powstał z inicjatywy burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, który stwierdził, że barlinecka przestrzeń publiczna może być bardziej artystyczna i kolorowa.

Niestety, kilka dni temu ktoś zniszczył graffiti. Na wspomnianym murze Pączek postanowił wyznać miłość Gumisiowi. Pojawił się tam także znak jednego z klubów piłkarskich. Tym samym praca tych, którzy obraz stworzyli, poszła na marne. Szkoda. Ten przykład pokazuje, jak niszczycielska może być miłość. Niszczycielska, a wręcz podchodząca pod wandalizm.

REKLAMA

O miłości Pączka i Gumisia dowiedział się już zapewne cały Barlinek. I oby to uczucie przetrwało dłużej niż farba na murze, którą to wyznanie zostało napisane.

js

 

barlinek

 

 

Komentarze  

+11 # Guest 2019-10-21 06:45
Znajomi Pączka i Gumisia pewnie mają ubaw. A może by tak wyznaczyć nagrodę za wskazanie naszego barlineckiego Romeo? Na pewno znajdzie się ktoś z jego otoczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-10-19 16:37
wstyd byc obiektem westchnien takiego wandala xD
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-10-18 21:43
W Barlinku wandale wszystko niszczą czy mural czy coś innego. Ale co się dziwić jak uczą się tego od małego. Przykład - garaże przy ulicy Długiej dzieci skaczą sobie po dachach garaży. Ciekawe co w tym czasie robią rodzice?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-19 13:08
Cytuję Guest:
W Barlinku wandale wszystko niszczą czy mural czy coś innego. Ale co się dziwić jak uczą się tego od małego. Przykład - garaże przy ulicy Długiej dzieci skaczą sobie po dachach garaży. Ciekawe co w tym czasie robią rodzice?

Biesiaduja za 500 +
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2019-10-18 19:49
Kim będzie paczek jak wyrośnie? Zapraszam do dyskusji. Wg mnie to skończony kłetyn i nieuk. Skończy marnie jak te pod sklepem bitelsy. W głowie sieczka, nie ma to nic wspólnego z normalnym wdrażaniem siebie.
W wieku 50 lat na gorzowskiej będzie kopał dla kolegow po fachu.

Sen...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2019-10-22 12:05
Ze wszystkim się zgadzam oprócz jednego... w wieku 50 lat nie da już rady kopać dla kolegów... uwierz mi wiem co mówię...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2019-10-18 22:15
kto tu jest nieuk.błędy .pisownia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-19 12:34
uderz w stół a nożyce się odezwą... hihi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-10-18 18:01
cytuję wcześniejszy artykuł " Jednak dzieło nie zostało ukończone, bowiem to właśnie Państwo mogą być jego twórcami. W miejscu gdzie znajduje się mural, prosimy szukać białej kredy. To przy jej pomocy możecie dopełnić tą formę a jeśli artysta uzna, że pasuje do całości – utrwali Wasz rysunek na stałe przy pomocy farb. Czy obok dzieci patrzących się na falę powstanie coś jeszcze? To już zależy od Państwa wyobraźni. Zachęcamy to tworzenia przy pomocy białej kredy, która będzie tam uzupełniana na bieżąco, bowiem codziennie w nieznanych okolicznościach znika z tego miejsca." .................. I ktoś wziął sobie to do serca .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2019-10-18 15:04
Teraz znaleźć tego PĄCZKA i niech odda pieniążki za swój bezmyślny czyn, a ten jego GUMIŚ powinien się wstydzić za takiego barana....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2019-10-18 13:52
A czym się różni ta ściana z "ok" graffiti od zwykłej dla takich którzy niszczą? Niczym. Dzicz tego nie zrozumie a pisanie o tym w sieci tylko pogarsza sytuację, dzicz uwielbia rozgłos. To że trzeba szanować mienie innych wynosi się z domu a tu widać że dziko chowane. Myślę że nawet jak ich się złapie to i tak ciężko będzie z nich to wyplewić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+39 # Guest 2019-10-18 13:38
Rozum wielkości orzeszka, potrafią tylko niszczyć, udowadniają że nie nadają się do życia w społeczeństwie. Bezmyślni, socjopatyczni ludzie, których jedynym wkładem w to co nas otacza jest jeden wielki śmietnik, w którym byśmy utonęli, gdyby to od nich zależało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi