pldaenfrdeuk


 wtorek 12 listopada 2019r.   imieniny: Jonasz, Krystyn, Witolda

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (6)

Z trzech powstających w tym roku świetlic wiejskich, 19 października uroczyście otwarto już drugą. Od dziś, z nowego budynku, mogą korzystać mieszkańcy Lutówka. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Starostwa Powiatu Myśliborskiego Andrzej Potyra, Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, były sołtys Lutówka Eugeniusz Trafalski, Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz sołtys wsi Andrzej Bartosik.

Tuż po części oficjalnej, zgromadzonych gości, zaproszono na poczęstunek przygotowany przez mieszkańców. W ramach zadania „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Lutówko”, powstał całkiem nowy obiekt wraz z niezbędnymi instalacjami, który będzie służył na potrzeby świetlicy wiejskiej, remizy strażackiej oraz szatni klubu sportowego.  Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych a jego powierzchnia użytkowa wynosi 191,10 m2.

REKLAMA

W zakresie zagospodarowania terenu wykonano nowe ogrodzenie drewniane wraz z furtką i bramą wjazdową, powstał parking dla samochodów oraz chodniki z kostki betonowej. Wartość zadania, według podpisanej umowy, wyniosła:  1 106 999,51 zł brutto. Budowa świetlicy została zakończona w czerwcu a wykonał ją Zakład Ogólnobudowlany Kazimierz Pakiet z siedzibą w Myśliborzu. Za nadzór inwestorski odpowiedzialna była firma Projekty i nadzory budowlane mgr inż. Witold Krasowski z Barlinka. Firma ta była odpowiedzialna również za wykonanie dokumentacji projektowej.

Na uroczyste otwarcie, czeka jeszcze świetlica w Strąpiu.

monikary

 

 

Komentarze  

-4 # Guest 2019-10-22 10:45
A kto sfinansował budowę tej Świetlicy?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-10-25 15:20
Cytuję Guest:
A kto sfinansował budowę tej Świetlicy?.

tajne?, czy księgowy nie wie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-10-25 20:59
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A kto sfinansował budowę tej Świetlicy?.

tajne?, czy Cytuję Guest:
[quote name="Guest"]A kto sfinansował budowę tej Świetlicy?.

tajne?, czy księgowy nie wie?

Człowieku w artykule jest napisane- w całości środki finansowe z budżetu gminy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-10-21 19:29
W Mostkowie tez by sie przydała mamy nadzieie ze kiedyś będzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-10-20 14:16
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Łubianka czeka na swoją kolej, czas najwyższy na porządną świetlicę we wsi.

Dokładnie tak! Mieszkańcy czekają na świetlice , która będzie spełniała wymogi bo to co teraz mają to nie można nazwać obiektem użyteczności publicznej! Brak zaplecza sanitarnego , bieżącej wody a w zamian w parku kibelek wiejski! Apel do włodarzy i radnych!

To co mają powiedzieć mieszkańcy którzy w ogóle nic nie mają tylko szczere pole?.Wy chociaż jakąś lepiankę macie :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2019-10-20 17:45
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Łubianka czeka na swoją kolej, czas najwyższy na porządną świetlicę we wsi.

Dokładnie tak! Mieszkańcy czekają na świetlice , która będzie spełniała wymogi bo to co teraz mają to nie można nazwać obiektem użyteczności publicznej! Brak zaplecza sanitarnego , bieżącej wody a w zamian w parku kibelek wiejski! Apel do włodarzy i radnych!

To co mają powiedzieć mieszkańcy którzy w ogóle nic nie mają tylko szczere pole?.Wy chociaż jakąś lepiankę macie :D

Mieszkańcy którzy w ogóle nic nie mają niech starają się o budowę świetlicy wiejskiej a nie narzekają- samo nic nie powstanie! Gratulacje dla mieszkańców Lutówka!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-32 # Guest 2019-10-20 08:25
Szczere i bardzo serdeczne podziękowania dla Szanownego Pana Eugeniusza Trafalskiego, to dzięki Jego wieloletniej pracy jako Sołtysa wsi Lutówko, dyplomatycznej postawy, oraz nienagannej aparycji Radnego, zaangażowania w projekty nad wybudowaniem obiektu.

Zobaczymy jak długo świetlica będzie wyróżniała się czystością i blaskiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+22 # Guest 2019-10-20 16:13
Gratulacje dla nowego Sołtysa i dla Rady sołeckiej za zmobilizowanie mieszkańców, do pomocy przy organizowaniu tego otwarcia. Pomieszczenia były estetycznie przygotowane i stoły zastawione smacznie i suto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-20 16:10
A to obecny sołtys ma sprzątać, czy mieszkańcy mają dbać o to, co dostali? Wyczuwam nutkę goryczy, że to nie Wszechmocny Trafalski jest w dalszym ciągu włodarzem wsi i radnym .. Przykre to, że tak mała miejscowość, jest aż tak podzielona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-25 # Guest 2019-10-20 15:33
Brawo Gieniu, jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-19 20:58
Pięknie super.Z doświadczenia wiem że takie świetlice na Wsi są na imprezy PR.za 1 + media .Proszę mi wskazać takie miejsce w Barlinku gdzie ktoś może zrobić komunię osiemnastkę lub urodziny tylko za opłatę woda. gaz .prąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-10-20 08:26
Cytuję Guest:
Pięknie super.Z doświadczenia wiem że takie świetlice na Wsi są na imprezy PR.za 1 + media .Proszę mi wskazać takie miejsce w Barlinku gdzie ktoś może zrobić komunię osiemnastkę lub urodziny tylko za opłatę woda. gaz .prąd.

Zarządzenie burmistrza reguluje stawki ! 100 złotych za świetlice w której jest tylko prąd a brak wody , szamba, gazu i toalety!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2019-10-20 08:12
Mylisz się i publicznie to rozpowszechniasz. Opłaty za korzystanie ze świetlic są uregulowane przez Burmistrza i w całości trafiają do gminnej kasy. Sołectwo może później wnioskować o połowę tych pieniędzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2019-10-19 17:30
Łubianka czeka na swoją kolej, czas najwyższy na porządną świetlicę we wsi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2019-10-19 19:59
Nie tylko łubianka panie kolego :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-10-19 18:56
Cytuję Guest:
Łubianka czeka na swoją kolej, czas najwyższy na porządną świetlicę we wsi.

Dokładnie tak! Mieszkańcy czekają na świetlice , która będzie spełniała wymogi bo to co teraz mają to nie można nazwać obiektem użyteczności publicznej! Brak zaplecza sanitarnego , bieżącej wody a w zamian w parku kibelek wiejski! Apel do włodarzy i radnych!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-33 # Guest 2019-10-19 17:07
Jestem ciekaw jakich i ile w ciągu roku oddbywa się imprez kulturalnych w takich wiejskich świetlicach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-10-22 21:35
Tzn.,że nie prowadzi się takich statystyk?Czyżby to było ściśle tajne?Trudne pytanie , czy kłopotliwe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-10-19 20:24
Cytuję Guest:
Jestem ciekaw jakich i ile w ciągu roku oddbywa się imprez kulturalnych w takich wiejskich świetlicach.

Bardzo dużo więcej niż w mieście..
..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2019-10-19 19:58
Nie mieszkasz to zapewne sobie filmy układasz ,że pewnie raz w roku tylko na dożynki :lol: Dzięki takim właśnie obiektom ludzie integrują się dużo lepiej jak w większym mieście gdzie widzimy po zdjęciach z wielu różnych imprez ciągle i te same osoby w małej grupie co przy "metropolii" pokazuje brak integracji a tylko wzajemną adorację :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-10-19 19:31
Zdziwiłbyś się ile takich imprez się odbywa na "wioskach". W Lutówku przy obecnym sołtysie i jego Radzie będzie się działo sporo bo to ludzie, którym po prostu się chce coś robić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # Guest 2019-10-19 18:49
Cytuję Guest:
Jestem ciekaw jakich i ile w ciągu roku oddbywa się imprez kulturalnych w takich wiejskich świetlicach.

Tyle ile trzeba! Po co te złośliwości! Mieszkańcy wiosek nie są gorsi od tych zamieszkałych w mieście i także są mieszkańcami gminy płacącymi podatki i to nie małe, w mieście mieszkańców nie interesuje koszenie trawników na terenie gminnym a my na wsi dbamy o tereny gminne sami lub przeznaczamy bardzo małą sumę pieniędzy z budżetu sołeckiego a tylko dkatego żeby resztę pieniędzy zainwestować na przykład na place zabaw , wyposażenie świetlic wiejskich i ogólny stan sołectwa wiec proszę sobie oszczędzić ponieważ na wiosce mieszkańcy nie mają podanego wszystkiego na tacy a też coś im się należy ! Jestem pewna ,że sołectwo wraz z sołtysem i radą sołecką będą często korzystali z nowego obiektu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2019-10-19 18:37
Dwie napewno Andrzejki i sylwester w tym roku jeszcze a na przyszły już komunia rezerwacja wymieniać można więcej ale po to ją teraz mamy o zebraniach nie wspomnę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+44 # Guest 2019-10-19 15:48
Gratulacje dla mieszkańców! Oby więcej takich świetlic w gminie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi