pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
barlinek

O tym jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy, wiedzą już nawet dzieci w przedszkolach. W wielu miastach, już kilka lat temu, na obiektach użyteczności publicznej, pojawiły się urządzenia ratujące życie, których używać mogą osoby nie posiadające wykształcenia medycznego. Barlinek, jeśli chodzi o ten aspekt, trochę odstawał.

Jednak dziś, 23 października to się zmieniło. Gmina Barlinek, w celu podniesienia standardu bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, przekazała na potrzeby mieszkańców trzy defibrylatory AED PLUS z elektrodami CPRD wraz z elektrodami pediatrycznymi Pedi Padz II. Pierwsze z urządzeń zostanie założone na budynku Ratusza, drugie w sklepie „Bimex” a trzecie na terenie przychodni lekarskiej NZOZ "Esculap". Wniosek o zakup defibrylatorów, został złożony podczas VIII sesji Rady Miejskiej w marcu tego roku, przez radną Iwonę Rudnicką.

REKLAMA

Defibrylator AED Plus to bardzo popularny, intuicyjny i prosty w obsłudze defibrylator półautomatyczny, przeznaczony do użytku publicznego. Urządzenia może użyć każda osoba podejmująca się udzielenia pomocy osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. Obsługa sprowadza się do uruchomienia i wykonywania poleceń generowanych przez defibrylator. Aparat po przyklejeniu elektrod na klatce piersiowej poszkodowanego przeprowadza skuteczną analizę pracy serca i sytuacji wymagającej interwencji, umożliwia osobie udzielającej pomocy na wykonanie bezpiecznej defibrylacji. Defibrylator przeznaczony jest do użycia w przypadku poszkodowanych dorosłych oraz co ważne dzieci. Urządzenie jest odporne na działanie wody oraz niskich i wysokich temperatur, wstrząsy, wibracje, upadki i uszkodzenia mechaniczne.

Koszt jednego defibrylatora AED PLUS z elektrodami CPRD to 4 212 zł. Jedna elektroda pediatryczna Pedi Padz II to cena 513 zł.

 

barlinek

 

Dodatkowo, tego samego dnia, na ręce druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, przekazano jeden defibrylator Zoll Plus Trainer II. Jest to urządzenie przeznaczone do szkoleń. Defibrylator będzie wykorzystywany do nauki pierwszej pomocy, jaką strażacy prowadzą wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych w Gminie Barlinek. Koszt urządzenia to 2 150 zł. Pokazy jak używać defibrylatorów, prowadzili strażacy z OSP Barlinek - Łukasz Stefański i Tomasz Szczukowski.

monikary

 

Pin It

Komentarze

+5

Guest

Bimex i Ratusz są dość blisko siebie, dużo bardziej przydałby się jeden na Górnym Tarasie. Tak, by szansa dotarcia do niego była podobna dla wszystkich mieszkańców Barlinka.
+4

Pan P

Oj przydadzą się...jak następne oddziały w szpitalu pozawieszaja lub pozamykaja i chorych potencjalnych będzie trzeba reanimowac w karetkach w trakcie dojazdu do najbliższego szpitala.Twujj na psa urok!!!!
+6

Guest

Pożyteczna i potrzeba rzecz ale co ze szpitalem .My mieszkańcy gminy i nie tylko potrzebujemy działającego szpitala z wszystkimi jego oddziałami.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.