piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

W dniach 7-9 grudnia odbył się kolejny turniej PZT WTK Skrzatów w Sobocie (k. Poznania). Do turnieju tradycyjnie przystąpiło 16 zawodników podzielonych na 4 grupy gdzie rywalizowano systemem “każdy z każdym”. W pierwszym dniu zmagań Paweł Walaszczyk dość gładko wygrał pierwsze spotkanie 6/0 6/1. Natomiast drugi mecz okazał się prawdziwym dreszczowcem.

Podopieczny trenera Szymona Bundy prowadził w pierwszym secie 5/1 by ostatecznie losy seta rozstrzygnąć dopiero w tie break’u (7/4). Drugi set to znowu błyskawiczne prowadzenie 4/0, jednak przeciwnik pokazał niezwykłą waleczność i doprowadził do stanu 5/5. Przy wyniku 6/5 Paweł miał dwie piłki meczowe, których niestety nie wykorzystał i losy drugiej partii ponownie rozstrzygnął tie break. Nasz młody podopieczny zaczął bardzo solidnie i prowadził 6/1, jednak rywal już nie po raz pierwszy w tym meczu pokazał, że gra się do końca i wyrównał na 6/6. Paweł potrafił jednak opanować emocje i w konsekwencji zwyciężył 9/7. Kolejny dzień zmagań to zwycięstwo 6/2 6/1 w ostatnim meczu grupowym i pewny awans z 1 miejsca do 1/4 finału. Mecz ćwierćfinałowy to także koncertowa gra ze strony Pawła i pewne zwycięstwo 6/2 6/1.

Poniedziałkowy mecz o finał wypadł całkiem dobrze – z dużo wyżej notowanym i bardziej doświadczonym rywalem Paweł pokazał się ze znakomitej strony i potrafił wygrać pierwszą partię 6/2 spychając przeciwnika do głębokiej obrony. W kolejnej uległ 1/6 i w decydującej odsłonie rywal okazał się lepszy wygrywając 10/3.

Reasumując to trzeci turniej z rzędu gdzie Paweł zalicza turniejowe podium. Ciężko pracujemy, zbieramy kolejne doświadczenia i mierzymy coraz wyżej!