pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (4)

W tym roku po raz pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej wziął udział w akcji „Paczka dla Bohatera”. Główną ideą tej akcji jest wsparcie  żołnierzy, którzy walczyli na frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny i po jej zakończeniu, osób represjonowanych przez władze PRL oraz weteranów poszkodowanych w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Do paczek zbieraliśmy m.in. artykuły spożywcze, chemiczne i kartki świąteczne. Osobiście, był to dla mnie ogromy zaszczyt i trudno wyrazić mi emocje, które towarzyszy podczas ich dostarczania. Są to naprawdę niezwykłe przeżycia, za które jesteśmy bardzo wdzięczni.

REKLAMA

Możliwość rozmowy ze starszymi osobami, wysłuchania Ich historii, obejrzenia pamiątek, zdjęć, medali, bardzo nas raduje. Nasze odwiedziny wywołały wiele uśmiechów i łez radości na twarzach naszych Bohaterów ale również i na naszych. Większość osób, które odwiedziliśmy, była bardzo zaskoczona, co powodowało jeszcze więcej emocji. 

W sumie udało nam się odwiedzić 34 osoby z Barlinka i okolic. Paczka to jest magia, to prawdziwy cud, którego byliśmy świadkami. Jestem bardzo wdzięczna organizatorowi za możliwość wzięcia udziału w tym bardzo ważnym wydarzeniu. Chciałam również bardzo podziękować moim Harcerzom, którzy zaangażowali się w zbieranie darów oraz rozwożeniu paczek. Rodzicom dzieci, którzy cały czas nas wspierali, bez nich nie dalibyśmy rady jak i również wszystkim osobą, które dały coś od siebie dla naszych BOHATERÓW! Bardzo dziękuje!

phm Marta Motucka
Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej

 

 

Komentarze

+8

Guest

Brawo harcerze,ale przede wszystkim opiekunowie harcerzy! prawidłowe kształtowanie osobowości młodych ludzi.wiecej takich czynów . Brawo Wy!!!
+6

bani88

Cytuję Guest:
Harcerze działają z potrzeby serca , dla dobra innych i własnej satysfakcji , a nie pod publiczkę!

Lepiej czytać więcej o takich inicjatywach niż o tym co wandale robią na promenadzie. Harcerzom należy się więcej uwagi
+15

bani88

Bardzo piękny gest ze strony naszych harcerzy. Super inicjatywa. Szkoda tylko że o ZHP w Barlinku słychać tak mało skoro ma prawdę dużo robią

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".