Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A

13 stycznia w barlineckim muzeum, odbyło się wręczenie nagród w ogłoszonym w grudniu ubiegłego roku, konkursie plastycznym „Barlineckie anioły”. Technika wykonywania prac była dowolna. Nie było też ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 3 lata a najstarszy 91 lat.

Prace oceniało jury w składzie – przewodnicząca Brygida Liśkiewicz, Bożena Kulesza – Mazurek oraz Lucyna Wilczyńska.

Kategoria dzieci:
I miejsce – Nina Słomka
I miejsce – Kalina Andrzejewska
II miejsce – Mateusz Landziński
II miejsce – Oliwia Kaczmarczyk
III miejsca – Oliwia Jóźwiak

Wyróżnienia – Jakub Florczak, Błażej Kaczmarczyk, Sebastian Kozłowski, Błażej Andrzejewski, Nela Kułak, Marysia Dąbrowska, Natalia Szkodzińska

REKLAMA

Kategoria dorośli:
I miejsce – Henryk Marona
II miejsce – Anna Zych
III miejsce – Ewa Jasińska

Nagroda specjalna – Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej „Słonecznik” w Osinie

Wyróżnienia – Danuta Werstak – Tomaszewska, Konrad Kuty, Halina Kołodziejczyk, Alicja Marusiak, Anna Pudło.

Jedna z uczestniczek konkursu, Ewa Jasińska, przekazała w tym dniu na ręce pracowników muzeum i dyrektor Brygidy Liśkiewicz swoją pracę. Jest to anioł, który znajdzie swoje miejsce w saloniku Królowej Puszczy Barlineckiej.

W części artystycznej spotkania, z kolędami i pastorałkami, wystąpił zespół śpiewaczy „Sonata” z Mostkowa. Prace konkursowe można oglądać w muzeum do końca stycznia. Organizatorem konkursu i wernisażu było Muzeum Regionalne w Barlinku.

monikary

 

 

Komentarze

+4

Guest

Brawo, brawo, brawo. Gratuluję wszystkim artystom, którzy stworzyli takie piękne anioły. Oprawa artystyczna wspaniała. Miło było posłuchać świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu zespołu Sonata. Dobrze, że będzie to konkurs cykliczny i można już myśleć nad nowym aniołem, którego wykonamy w tym roku. Dziękujemy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież