pldaenfrdeuk

 czwartek 28 maja 2020r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)

13 stycznia w barlineckim muzeum, odbyło się wręczenie nagród w ogłoszonym w grudniu ubiegłego roku, konkursie plastycznym „Barlineckie anioły”. Technika wykonywania prac była dowolna. Nie było też ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 3 lata a najstarszy 91 lat.

Prace oceniało jury w składzie – przewodnicząca Brygida Liśkiewicz, Bożena Kulesza – Mazurek oraz Lucyna Wilczyńska.

Kategoria dzieci:
I miejsce – Nina Słomka
I miejsce – Kalina Andrzejewska
II miejsce – Mateusz Landziński
II miejsce – Oliwia Kaczmarczyk
III miejsca – Oliwia Jóźwiak

Wyróżnienia – Jakub Florczak, Błażej Kaczmarczyk, Sebastian Kozłowski, Błażej Andrzejewski, Nela Kułak, Marysia Dąbrowska, Natalia Szkodzińska

REKLAMA

Kategoria dorośli:
I miejsce – Henryk Marona
II miejsce – Anna Zych
III miejsce – Ewa Jasińska

Nagroda specjalna – Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej „Słonecznik” w Osinie

Wyróżnienia – Danuta Werstak – Tomaszewska, Konrad Kuty, Halina Kołodziejczyk, Alicja Marusiak, Anna Pudło.

Jedna z uczestniczek konkursu, Ewa Jasińska, przekazała w tym dniu na ręce pracowników muzeum i dyrektor Brygidy Liśkiewicz swoją pracę. Jest to anioł, który znajdzie swoje miejsce w saloniku Królowej Puszczy Barlineckiej.

W części artystycznej spotkania, z kolędami i pastorałkami, wystąpił zespół śpiewaczy „Sonata” z Mostkowa. Prace konkursowe można oglądać w muzeum do końca stycznia. Organizatorem konkursu i wernisażu było Muzeum Regionalne w Barlinku.

monikary

 

 

  

Komentarze

+4

Guest

Brawo, brawo, brawo. Gratuluję wszystkim artystom, którzy stworzyli takie piękne anioły. Oprawa artystyczna wspaniała. Miło było posłuchać świątecznych piosenek i kolęd w wykonaniu zespołu Sonata. Dobrze, że będzie to konkurs cykliczny i można już myśleć nad nowym aniołem, którego wykonamy w tym roku. Dziękujemy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".