pldaenfrdeuk


 piątek 21 lutego 2020r.   imieniny: Feliks, Teodor, Wyszeniega

Reklama

A A A
1.695652173913 1 1 1 1 1 Ocena 1.70 (23)

Jednym z tematów sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która obyła się 30 stycznia br. było ustalenie nowych stawek za wywóz śmieci. O projekcie uchwały pisaliśmy w artykule "Opłaty za śmieci w górę". Przypomnijmy, że stawki zaproponowane to kwoty odpowiednio, za śmieci segregowane 21 zł od osoby w rodzinie, za śmieci niesegregowane to kwota 42 zł.

Zanim doszło do glosowania, radni w tym temacie dyskutowali i zadawali pytania. radny Michał Antosiewicz pytał, jak naliczone zostały takie stawki? Pytał o koszt wywozu odpadów z domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pytał, czy nie lepiej byłoby ustalić wysokość opłat za śmieci według zużytej wody w gospodarstwie domowym.

REKLAMA

Radna Bernarda Lewandowska pytała m.in. o odpowiedzialności zbiorową, w chwili stwierdzenia, że śmieci nie są prawidłowo segregowane. Chociażby na terenach spółdzielni mieszkaniowych. Także radny Sylwester Łuczak apelował o zastanowienie się czy nie lepszą metodą byłoby określenie cen za odpady na podstawie zużycia wody. Radny Cezary Krzyżanowski mówił m.in. o konieczności przebudowy całego systemu zbiórki odpadów na terenie gminy. Według radnego zły system sprawia, że cena jest tak wysoka, a konsekwencje tego ponoszą indywidualni mieszkańcy.

Na cześć pytań odpowiadał przewodniczący RM Mariusz Maciejewski. Bronił m.in. pracowników, którzy odbierają śmieci i zdarza się, że do śmieciarki trafiają odpady bio i zmieszane. Wspominał o metodach rozliczania i tym, że żadna nie będzie sprawiedliwa. Mówił o fakcie, że pojawi sie odpowiedzialność zbiorowa w budynkach wielorodzinnych. O rozczulanie się kwotą podwyżki 8 zł na osobę, mówił radny Rafał Szczepaniak. W swojej wypowiedzi wspomniał o 500 plus, 13. emeryturze, podwyżce minimalnych zarobków. Podkreślił, że na obecną chwilę nie ma lepszej propozycji.

Radny Romuald Romaniuk bronił projektu uchwały, mówiąc m.in., że innej możliwości nie ma. Wskazując, że tylko jedna firma przystąpiła do przetargu na wywóz odpadów, PGK Sp. z o.o., które musi zbilansować wpływy z wydatkami. W trakcie dalszej dyskusji radny C. Krzyżanowski zaproponował nowy projekt uchwały obniżający stawki do 17 i 34 zł. Jak twierdził zostało to przez niego wyliczone. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby te propozycje przyjąć, a tym samym podwyżki nie będą tak drastyczne dla mieszkańców.

Pod projektem uchwały podpisali się radni: Bernarda Lewandowska, Michał Antosiewicz, Piotr Stanisławski i C. Krzyżanowski. W trakcie głosowania, większością głosów projekt został odrzucony. W dalszej części radni przegłosowali projekt uchwały przedstawiony przez burmistrza Dariusza Zielińskiego.

Za głosowali: Rafał Szczepaniak, Jerzy Symela, Cezary Michalak, Grzegorz Zieliński, Mariusz Maciejewski, Sylwester Łuczak, Romuald Romaniuk.

Przeciwko: Cezary Krzyżanowski, Michał Antosiewicz, Bernarda Lewandowska i Piotr Stanisławski.

Od głosu wstrzymała się radna Alicja Kowalewska.

Tym samym nowe, wyższe stawki za odbiór śmieci wejdą w życie 1 marca 2020r. 

Całą dyskusję można obejrzeć w materiale filmowym.

js 

 

 

Komentarze  

+8 # Guest 2020-02-07 12:17
po co te kłótnie niech za śmieci płaci się za KILOGRAMY WYTWORZONYCH Odpadów i to jest sprawiedliwe wtedy ludzie zaczeliby myśleć przy zakupach.Pozdrawiam .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-02-17 20:58
Cytuję Guest:
po co te kłótnie niech za śmieci płaci się za KILOGRAMY WYTWORZONYCH Odpadów i to jest sprawiedliwe wtedy ludzie zaczeliby myśleć przy zakupach.Pozdrawiam .

A masz wagę do tego?No chyba ,że przyjedziesz ze swoją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-02-05 11:22
Cytuję Guest:
Osobiście nie mam nic przeciwko podwyżkom za wywóz odpadów ale wielką niesprawiedliwoscią jest fakt,iż wszyscy właściciele domków jednorodzinnych płacą taka samą kwotę za wywóz śmieci segregowanych i niesegregowanych liczone od osoby na równi z pozostałymi mieszkańcami Barlinka z tą różnicą, że nam wywożą odpady co 2 tygodnie a wszystkim innym mieszkancom co tydzień. Nie rozumiem jak to ma się do ilości odpadów,czy osoba mieszkająca w domku jednorodzinnym produkuje tygodniowo mniej odpadów niż osoba mieszkająca w bloku? Gdzie tu sens,niech mi ktoś inteligentniejszy ode mnie wyjaśni bo najwyraźniej ja glupia.Chyba że PGK ma braki w pojemnikach na śmieci i musi częściej wywozic ale proszę mi wybaczyć -latem przez 2 tyg wącham smród ze smieci i zepsutego zgniłego jedzenia,rozumiem że skoro ja ze wsi to tak właśnie ma być...


To rozumie tylko twórca system czyli Burmistrz.Może ktoś to wytłumaczy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-02-06 08:57
Nie rozumiem tak dużej podwyżki za wywóz śmieci, jeżeli teraz bez problemu można ściągać zaległe należności i dobrze ktoś zwrócił uwagę, że na terenach wiejskich płacimy tyle samo, a wywożą co dwa tygodnie. I moi drodzy radni kto w ogóle wpada na pomysł zrównania opłaty z faktem zużycia wody. Co ma piernik do wiatraka. To chyba Ci co mają awersję do wody, prania i mycia się. Bo fakt zużycia wody w domu nie ma nic wspólnego z segregacją odpadów, a najlepiej zabrać ludziom wszystko i tylko nałożyć opłaty. Chciałam zwrócić uwagę, że są grupy społeczne, które nie dostają dodatkowych pieniędzy od państwa, ani 500+, ani 13 emerytury i też muszą opłacać tak samo jak Ci co mają dodatkowe profity.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-16 13:53
Cytuję Guest:
Nie rozumiem tak dużej podwyżki za wywóz śmieci, jeżeli teraz bez problemu można ściągać zaległe należności i dobrze ktoś zwrócił uwagę, że na terenach wiejskich płacimy tyle samo, a wywożą co dwa tygodnie. I moi drodzy radni kto w ogóle wpada na pomysł zrównania opłaty z faktem zużycia wody. Co ma piernik do wiatraka. To chyba Ci co mają awersję do wody, prania i mycia się. Bo fakt zużycia wody w domu nie ma nic wspólnego z segregacją odpadów, a najlepiej zabrać ludziom wszystko i tylko nałożyć opłaty. Chciałam zwrócić uwagę, że są grupy społeczne, które nie dostają dodatkowych pieniędzy od państwa, ani 500+, ani 13 emerytury i też muszą opłacać tak samo jak Ci co mają dodatkowe profity.

Zużycie wody ma o tyle związek ze śmieciami, że ludzie OSZUKUJĄ na liczbie zamieszkałych osób w mieszkaniu. A zużycie wody pokazuje w jakimś stopniu ile osób naprawdę mieszka i za ile osób powinni również płacić wywóz śmieci. Ot i cała tajemnica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-02-04 23:34
A może nie moi włodarze pochwaliliby się, czy przetarg w ogóle się odbył i jakie były postawione wymogi? Czy jest takie coś do wglądu dla zwykłego obywatela?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-02-04 08:55
Pora na obiadek i pyk przerwa godzinna. Zgłodniali, przecież nie będę siedzieć 3-4 godziny bez michy.
Mam pytanie do redakcji, czy Radni płacą za obiady sami, czy jest to finansowane z środków "Obsługi Rady"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2020-02-04 13:47
Płaca indywidualnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2020-02-02 12:28
Panie Burmistrzu zawiódł mnie Pan bardzo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2020-02-02 08:15
Moje jedyne 500+ prawie całe pójdzie miesięcznie za wywózkę śmieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+61 # Guest 2020-02-01 05:15
A obietnica przedwyborcza mówiła że opłaty za śmieci nie pójdą w górę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2020-02-02 16:01
Bo to obietnica przedwyborcza...OBIETNICA PRZEDWYBORCZA polega na tym ,że ona nigdy nie zostaje spełniona....fakt czasem się zdarzy, że zostanie...ale to przez pomyłkę, bądź czysty przypadek:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2020-02-01 00:02
Osobiście nie mam nic przeciwko podwyżkom za wywóz odpadów ale wielką niesprawiedliwoscią jest fakt,iż wszyscy właściciele domków jednorodzinnych płacą taka samą kwotę za wywóz śmieci segregowanych i niesegregowanych liczone od osoby na równi z pozostałymi mieszkańcami Barlinka z tą różnicą, że nam wywożą odpady co 2 tygodnie a wszystkim innym mieszkancom co tydzień. Nie rozumiem jak to ma się do ilości odpadów,czy osoba mieszkająca w domku jednorodzinnym produkuje tygodniowo mniej odpadów niż osoba mieszkająca w bloku? Gdzie tu sens,niech mi ktoś inteligentniejszy ode mnie wyjaśni bo najwyraźniej ja glupia.Chyba że PGK ma braki w pojemnikach na śmieci i musi częściej wywozic ale proszę mi wybaczyć -latem przez 2 tyg wącham smród ze smieci i zepsutego zgniłego jedzenia,rozumiem że skoro ja ze wsi to tak właśnie ma być...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-02-02 21:14
mieszkam w domku jednorodzinnym w Barlinku i wywoz śmieci jest co 2 tygodnie, nie co tydzień...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-02-15 05:56
Co tydzień
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-02-02 20:20
Cytuję Guest:
Osobiście nie mam nic przeciwko podwyżkom za wywóz odpadów ale wielką niesprawiedliwoscią jest fakt,iż wszyscy właściciele domków jednorodzinnych płacą taka samą kwotę za wywóz śmieci segregowanych i niesegregowanych liczone od osoby na równi z pozostałymi mieszkańcami Barlinka z tą różnicą, że nam wywożą odpady co 2 tygodnie a wszystkim innym mieszkancom co tydzień. Nie rozumiem jak to ma się do ilości odpadów,czy osoba mieszkająca w domku jednorodzinnym produkuje tygodniowo mniej odpadów niż osoba mieszkająca w bloku? Gdzie tu sens,niech mi ktoś inteligentniejszy ode mnie wyjaśni bo najwyraźniej ja glupia.Chyba że PGK ma braki w pojemnikach na śmieci i musi częściej wywozic ale proszę mi wybaczyć -latem przez 2 tyg wącham smród ze smieci i zepsutego zgniłego jedzenia,rozumiem że skoro ja ze wsi to tak właśnie ma być...

Ja wyjaśnię.
Mieszkam w domku i owszem wywożą mi śmieci co tydzień ale w jednym tygodniu zabierają odpady bio i zmieszane a w następnym tygodniu wywożą odpady selektywne, więc też co dwa tygodnie wywożone są odpady bio jak i selektywne ale na przemian po tygodniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+38 # Guest 2020-01-31 20:21
Nie wiem czy mieszkańcy wszyscy już wiedzą ale od jakiegoś czasu Pan przewodniczący jest zatrudnony w pgkim i osobiście dogląda co śmieciarki przywożą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-02-01 16:16
Ciekawe czy worki podpisuje aby wiedzieć kto segregował a kto nie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 # Guest 2020-01-31 23:10
Cytuję Guest:
Nie wiem czy mieszkańcy wszyscy już wiedzą ale od jakiegoś czasu Pan przewodniczący jest zatrudnony w pgkim i osobiście dogląda co śmieciarki przywożą


Przewodniczący MM nie mógł zostać prezesem PGKu ale może być kierownikiem z wynagrodzeniem prezesa :o
Ludzie ta władza śmieje nam nie w twarz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2020-02-01 17:55
Za specjalistę od śmieci płaci się podwójnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+49 # Guest 2020-01-31 19:11
Dlaczego zdecydowano się na najwyższe możliwe stawki? Prosimy o ujawnienie kalkulacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2020-01-31 19:07
Cytuję Guest:
Wy jeszcze ludzie wierzycie w jakieś debaty? Pewnie że 8 zł to nie wiele, ale biorąc podwyżkę prądu, gazu, śmieci, wody, cen żywności, stałej opłaty paliwowej podnoszonej w ciągu jednego roku dwukrotnie i innych opłat i danin wprowadzonych już w Barlinku jak i całej Polsce, to uzbiera się miesięcznie konkretna kwota. 500+? Kto w to wierzy jeszcze? Tą kwotę już dawno zjadły wszystkie podwyżki. Ludzie, zacznijcie myśleć samodzielnie.

Z obecnych 19 będzie 42, więc 23PLN podwyżki, za niesegregowane... 120% w górę
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-01-31 15:33
To jest straszne.

Nikt procz pgk nie przystapil do oferty.
Czemu firma gdzie pracuje kandydat na B.B. radny C.K. Nie przystalila do przetargu? mowili rozliczeniu na wode jak za smieci to byla by masakra 7.1.zł za m3 wody tak proponuje zwiazek gmin.
Nie daj boze takiego zwiazku tutaj.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-01-31 23:06
Cytuję Guest:
To jest straszne.

Nikt procz pgk nie przystapil do oferty.
Czemu firma gdzie pracuje kandydat na B.B. radny C.K. Nie przystalila do przetargu? mowili rozliczeniu na wode jak za smieci to byla by masakra 7.1.zł za m3 wody tak proponuje zwiazek gmin.
Nie daj boze takiego zwiazku tutaj.


Pan Krzyżanowski nie mógł złożyć oferty do Gminy w której jest radnym. Ustawa zawiera zakaz zawierania umów z radnymi, ponieważ byłby to konflikt interesu. Dlaczego opłaty za odpady w całym powiecie myśliborskim są najwyższe w Gminie Barlinek ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 # Guest 2020-01-31 13:50
Nie wiem nad czym wy tu tak debatujecie. Uchwała i tak by weszła w życie czy radni byliby za czy przeciw. To rynek dyktuje ceny. Wszystko idzie w górę to i stawki za śmieci idą. Pan Krzyżanowski bohatera robi z siebie w gminie Barlinek a ile kosztuje wywóz śmieci w jego firmie? Właśnie ciekawe jak gminy po kolei się z niej wycofują.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-01-31 22:56
normalnie tyle co w Myśliborzu i Dębnie czyli około 17-18 zł/os
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-31 14:53
Cytuję Guest:
Nie wiem nad czym wy tu tak debatujecie. Uchwała i tak by weszła w życie czy radni byliby za czy przeciw. To rynek dyktuje ceny. Wszystko idzie w górę to i stawki za śmieci idą. Pan Krzyżanowski bohatera robi z siebie w gminie Barlinek a ile kosztuje wywóz śmieci w jego firmie? Właśnie ciekawe jak gminy po kolei się z niej wycofują.

Populizm ma to do siebie, że podejmując jakieś działania, niekoniecznie zdaje się sprawę z tego jaką krzywdę się wyrządza społeczeństwu na przestrzeni czasu. Dosyć smutne :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2020-01-31 14:41
O jakim ty rynku mówisz jak jest jeden monopol na wywóz i skup śmieci.Właśnie dlatego ile by nie powiedzieli to tylt ludzie zapłacą.Skoro weszła ustawa którą sie tak zasłaniają to po co to głosowanie i zmarnowany czas.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+58 # Guest 2020-01-31 10:44
A tak przy okazji tych kwot. Czy w Barlinku policzono obywateli Ukrainy których jest wielu w Barlinku? Czy oni płacą za osobę, czy może właściciel płaci tylko za siebie za śmieci a wynajmuje 5 czy 6 Ukraińcom. Czy to jest ok? Czy Pan Maciejewski może by się zaczął interesować rzeczywistością , a nie ją zakrzywiać? Ilu jest w Barlinku obywateli Ukrainy? 100? 200? czy 500? Teraz wystarczy pomnożyć to przez kwotę dotychczas obowiązującą. I co? Radni zacznijcie robić to, za co pobieracie pensję. Odnośnie podwyżki to w ustawie jest kwota maksymalna za opłatę śmieciową i gmina nie może tej kwoty przekroczyć, ale od razu podnosić do maksimum kwoty ustawowej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-47 # Guest 2020-01-31 10:07
Ojej podniesli o 8 zl! Straszne rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2020-01-31 10:49
Cytuję Guest:
Ojej podniesli o 8 zl! Straszne rzeczy.


"Ojej " nie dla każdego to oznacza "ojej".
W gminie żyją osoby o różnych wysokościach dochodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-01-31 10:33
Cytuję Guest:
Ojej podniesli o 8 zl! Straszne rzeczy.

Widać ,że na garnuszku rodziców sam mieszkasz. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-41 # Guest 2020-01-31 11:34
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ojej podniesli o 8 zl! Straszne rzeczy.

Widać ,że na garnuszku rodziców sam mieszkasz. :lol:

A nie jestem, nie jestem. Po prostu myśle zdrowo, a nie tylko narzekam całe życie :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-01-31 15:42
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ojej podniesli o 8 zl! Straszne rzeczy.

Widać ,że na garnuszku rodziców sam mieszkasz. :lol:

A nie jestem, nie jestem. Po prostu myśle zdrowo, a nie tylko narzekam całe życie :)

Nie o 8 a o 23 zł...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2020-01-31 14:47
Tu 8 ,tam 5 i tak się uzbiera a jak masz rodzinę to już robi sie trochę tego.Także załóż rodzinę to pogadamy.Żeby tak zarobki galopowały jak podwyżki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-31 09:44
dalej głosujcie na PiS, to mniej z czasem będziecie narzekać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2020-01-31 14:44
Cytuję Guest:
dalej głosujcie na PiS, to mniej z czasem będziecie narzekać

Dalej głosujcie na PiS po PSL SLD czyli ponad 80 procent ludzi głosujących się na to godzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-01-31 18:15
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
dalej głosujcie na PiS, to mniej z czasem będziecie narzekać

Dalej głosujcie na PiS po PSL SLD czyli ponad 80 procent ludzi głosujących się na to godzi

Przez ile rączek przejdą nasze pieniążki takie będą koszta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2020-01-31 16:46
PO KO sprzedało by Polskę Niemczykom byłyby podwyżki podatków jak na waszym pięknym zachodzie a nie było by podwyżek wypłat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2020-01-31 14:35
Cytuję Guest:
dalej głosujcie na PiS, to mniej z czasem będziecie narzekać

Taaak. a wcześniej to było Eldorado ,ale złodzieji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+38 # Guest 2020-01-31 08:16
Widac ze P. Czarek w urzedzie nie jest taki mocny jak w karate;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2020-01-31 16:16
jest między wronami i kracze jak one
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 # Guest 2020-01-31 08:14
Dramat....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2020-01-31 07:26
Dziękujemy wyborcom naszego "Szanownego" burmistrza i jemu przychylnych Radnych, dziękujemy że godnie reprezentujecie nas mieszkańców dbając o nasze finanse i dobrobyt naszego miasta. Radny Sz. ponownie pokazał swoją arogancję i butę w stosunku do zwykłych mieszkańców. Pierwszy raz w związku ze smrodem na Górnym i teraz ponownie. Mam nadzieję że przy następnych wyborach nie zostanie to zapomniane. Gratuluję Cezaremu i naszej ślicznej Radnej Bernardzie L. za opór i walkę o nas. Szkoda że Pani Alicja się wstrzymała - może nie chciała się narażać żadnemu z obozów. Dobra zmiana weszła do każdego domu czy ktoś chciał czy nie chciał. 500+ traci na wartości ale wyborcy nadal wierzą że to Państwo daje im kasę. Zacznijcie liczyć, zacznijcie liczyć ile wydawaliście 3 lata temu a ile teraz kosztuje "życie". Burmistrzu "dziękujemy" za dotrzymanie obietnicy wyborczej. Jest Pan wiarygodny jak Partia którą Pan reprezentuje. Bravo!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2020-01-31 14:38
Akurat pan burmistrz nie reprezentuje żadnej partii a wiadomo która obiecywała a nie realizowała obietnic
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+43 # Guest 2020-01-31 07:24
Moj radny C. Michalak tez głosował za podwyżkami :( Nas mieszkańców bloków na ulicy Słowackiego ta podwyżka dotknie najbardziej bo my nie możemy mieć kompostownika i liczyć na opłatę o 2 zł mniejszą na osobę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-01-31 07:17
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
To efekt nowej ustawy śmieciowej a nie widzimisię Rady Miasta i Burmistrza. Wszystkie samorządy muszą podnieść stawki za śmieci. Nie tylko gmina Barlinek.
Lepiej zastanówcie się na kogo głosować w wyborach prezydenckich a dalej parlamentarnych.
.

A co nie mogą dołożyć z budżetu gminy.Do szpitala w Dębnie i na radiowozów to potrafią dołożyć.



A budżet gminy to czyje pieniądze?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+23 # Guest 2020-01-31 06:49
A zniżki na Kartę Dużej Rodziny są przewidziane? I tak wielodzietne rodziny zostaną "uhonorowane" wysokimi rachunkami za śmieci. Jakby nie miały na co płacić... Oj panowie , panowie, jak te bezmyślne *** za burmistrzem idziecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-02-15 06:17
Nie rozumiem dlaczego ja z mężem, 2 osoby, miałyby płacić tyle samo co duża rodzina skoro mamy mniej śmieci? Całe życie będziemy dokładać się do tych, których więcej? Dlaczego? Już i tak państwo im płaci 500plus itp ulgi, a my ciągle w d... I zapieprz... Jak wół na wszystkich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2020-01-31 09:09
Radny Antosiewicz w zeszłym roku wniósł poprawkę do deklaracji śmieciowej i rodziny 5 i więcej osobowe płacą tyle co 4 osobowe rodziny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-31 06:27
Przecież w tym kraju nic nie drożeje, a wszystko to tylko manipulacja oPOzycji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2020-01-31 06:50
Cytuję Guest:
Przecież w tym kraju nic nie drożeje, a wszystko to tylko manipulacja oPOzycji

Noooo a za czasów łopozycji to dobrobyt dla zwykłego obywatela był i cwaniaki mogły kraść vat na potęgę a afera goniła aferę :lol: To były czasy echhhh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2020-01-31 16:14
Kradli za czasów każdej władzy, i za tej też kradną! Poczekaj tylko aż prezes Banaś zacznie się mścić za swojego synka i ponasyła kontrolerów NIK na różne instytucje, to się dowiemy różnych ciekawych rzeczy...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2020-01-31 07:02
Skoro twierdzisz, że kradli, to dlaczego nikogo nie usadzili jeszcze? Jak na razie to wykryli aferę w z VAT w ministerstwie *** :)
Wyłącz *** i odkryj, że nie jest tak wesoło jak tego oczekujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-02-02 18:42
Cytuję Guest:
Skoro twierdzisz, że kradli, to dlaczego nikogo nie usadzili jeszcze? Jak na razie to wykryli aferę w z VAT w ministerstwie *** :)
Wyłącz *** i odkryj, że nie jest tak wesoło jak tego oczekujesz.

Ponieważ sądy działają zbyt opieszale czyt.szybko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-30 22:58
Dobra zmiana :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+40 # Guest 2020-01-30 22:51
Parodia i jedna wielka kpina!. Radni zapomnieli w większości kogo reprezętują i kto ich wybrał! Zapamiętamy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+60 # Guest 2020-01-30 21:57
Rafał zawiodłem się na tobie a myślałem że masz j.......a
A robisz dokładnie to samo wszyscy dostajac sie do koryta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2020-01-30 21:55
A ja chciałbym się dowiedzieć jak rozumiana jest odpowiedzialność zbiorową mieszkańców budynków wielorodzinnych? Czy sąsiad ma pilnować sąsiada i grzebac w śmieciach weryfikujac czy segreguje czy nie? Kto i Na jaki sposób z mieszkańców będzie znał deklarację sąsiada czy zgłosił segregowane czy nie? W jaki sposób i w oparciu o jakie dane będzie niby wyliczana odpowiedzialność zbiorowa? Czy po śmieci z kubłów w boksach będą przyjeżdżały osobne smieciarki po śmieci bio i osobne po zmieszane?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 # Guest 2020-01-31 10:12
Będą kamery przy śmietnikach i worki z czipami imiennymi. Pracownik PGK sprawdzi co potrzeba. Od dawna osobne wozy przyjeżdżają po zmieszane i bio.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2020-01-30 21:02
Czy będąc radnym tak trudno się określić czy jest się za czy przeciw? Na wynik głosowania i tak nie miało to wpływu a Pani która się wstrzymała od głosu jest kolejną kadencję. Równie dobrze można byłoby postawić osobę z ulicy która nie miałaby zdania w tym temacie ale przynajmniej nie dostawałaby diety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-29 # Guest 2020-01-30 20:56
To efekt nowej ustawy śmieciowej a nie widzimisię Rady Miasta i Burmistrza. Wszystkie samorządy muszą podnieść stawki za śmieci. Nie tylko gmina Barlinek.
Lepiej zastanówcie się na kogo głosować w wyborach prezydenckich a dalej parlamentarnych.
.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2020-01-31 06:45
Cytuję Guest:
To efekt nowej ustawy śmieciowej a nie widzimisię Rady Miasta i Burmistrza. Wszystkie samorządy muszą podnieść stawki za śmieci. Nie tylko gmina Barlinek.
Lepiej zastanówcie się na kogo głosować w wyborach prezydenckich a dalej parlamentarnych.
.

A co nie mogą dołożyć z budżetu gminy.Do szpitala w Dębnie i na radiowozów to potrafią dołożyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 # Guest 2020-01-31 07:14
Też jestem zła na podwyżkę .Ale nie widzisz różnicy między szpitalem,radiowozem a podwyżką śmieci ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-02-15 06:38
Cytuję Guest:
Też jestem zła na podwyżkę .Ale nie widzisz różnicy między szpitalem,radiowozem a podwyżką śmieci ?

Tak jak dopłacić 2 miliardy na tv zamiast na onkologie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2020-02-17 07:36
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Też jestem zła na podwyżkę .Ale nie widzisz różnicy między szpitalem,radiowozem a podwyżką śmieci ?

Tak jak dopłacić 2 miliardy na tv zamiast na onkologie

Przypomnij sobie lepiej jakie były nakłady za czasów twoich pupilów jak lekarz Arłukowicz kazał posłowi Sowie sprzedać 4 szpitale i przyjść po pieniądze. Porównaj z dzisiejszymi nakładami na onkologię chyba ,że matematyki nie miałeś w szkole. Ile byś nie wlał do tej studni jaką jest służba zdrowia to ciągle będzie mało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2020-02-18 00:35
a skąd waść wiesz kto pupilem moim :-? :lol: No teraz to się ktoś tu wygłupił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # Guest 2020-01-30 20:34
Sami wybraliśmy takich radnych i takiego burmistrza. Ponoć działają zgodnie z wolą i dla dobra wyborców , którzy na nich glosowali. Więc powinniśmy się cieszyć z tego , że jest co raz to "lepiej".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2020-01-30 20:14
Fajnie to brzmi: "Na część pytań odpowiadał przewodniczący RM Mariusz Maciejewski" - może lepiej odpowiedział pracownik PGK Spółka z o.o. Za "podwyżką" głosował radny pan Maciejewski, czy może lepiej - pracownik PGK Spółka z o.o.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2020-01-30 20:07
I kto się wstrzymał? :lol: :lol: :lol: Ewidentnie widać konflikt sumienia radnego który chciałby zagłosować inaczej,ale nie specjalnie chce się narazić pracodawcy.W tym układzie uważam to miejsce radnego za zmarnowane w radzie gminy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2020-01-30 20:01
Wy jeszcze ludzie wierzycie w jakieś debaty? Pewnie że 8 zł to nie wiele, ale biorąc podwyżkę prądu, gazu, śmieci, wody, cen żywności, stałej opłaty paliwowej podnoszonej w ciągu jednego roku dwukrotnie i innych opłat i danin wprowadzonych już w Barlinku jak i całej Polsce, to uzbiera się miesięcznie konkretna kwota. 500+? Kto w to wierzy jeszcze? Tą kwotę już dawno zjadły wszystkie podwyżki. Ludzie, zacznijcie myśleć samodzielnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Atylla 2020-02-02 15:43
Prędzej UFO wyląduje na moim polu, niż ludzie w tym mieście zaczną myśleć samodzielnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2020-01-30 20:01
Gdyby zastosować dla nieruchomości niezamieszkałych czyli szkół, przedszkoli,szpitali, urzędów, restauracji, firm, sklepów itd. stawki obecne a nie obniżone o 100 % to stawki dla mieszkańców byłyby na poziomie 16 zł i 75 zł a nie 21 zł i 94 zł. Radna Lewandowska ma rację i kto to sobie policzył to głosował przeciwko uchwale a komu liczyć się nie chciało to zagłosował jak widać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2020-01-30 19:52
budżet się nie bilansuje, trzeba włożyć.. proste,
3 zł mniej co to za różnica.. a potem krzyk i zgrzytanie zębów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-01-30 19:51
Rodzina 2+2zaplaci 84, a gdy w bloku znajdą się jednostki które nie będą segregować to tylko zapłaci 168 . No cóż 2 dzieci, to 2x 500+. Wiadomo już po co i na co te 500...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+43 # Guest 2020-01-30 19:50
Jeżeli Pan Krzyżanowski wyliczył i uzasadnił tańszy wywóz śmieci, to dlaczego starzy Radni byli przeciwni ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-30 19:28
Ha ha ha przypomnijcie sobie debatę przedwyborczą co obecny burmistrz mówił o sieciach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-30 19:23
I tak przy następnych wyborach będziecie głosować na tych samych radnych. Takie puste gadanie jest już nudne :zzz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2020-01-30 22:11
Cytuję Guest:
I tak przy następnych wyborach będziecie głosować na tych samych radnych. Takie puste gadanie jest już nudne :zzz[/quot[quote name="Guest"]I tak przy następnych wyborach będziecie głosować na tych samych radnych. Takie puste gadanie jest już nudne :zzz

Mów za siebie ,ale nie wkładaj tego innym. :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2020-01-30 18:58
Nastepnym razem zaglosuje na drugiego Czarka. Chociaz ma cos do powiedzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2020-01-30 18:56
Trzeba zaktualizowac liczbe mieszkancow w mieszkaniu;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2020-01-30 21:23
Doliczyć zwłaszcza obcokrajowców !!! Wszystkie kwatery obcokrajowcom najmuje od naszych mieszkańców jedna firma, u nich są wszystkie dane co do liczny obcokrajowców !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-30 18:50
Teraz ludzie beda masowo zglaszali miej osób do wywozu smieci. Jedna osoba z mojej rodziny wyjezdza co miesiac na miesiac i do tej pory oplacalismy za caly rok. Ale teraz widze ze trzeb bedzie co miesiac chodzic i zmieniać oswiadczenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2020-01-30 21:24
Tylko nie zapomnij zmienić oświadczenia jak wróci, bo przewidziane są kary !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+30 # Guest 2020-01-30 18:42
I cyk, juz wiadomo na kogo nie glosowac w nastepnych wyborach. Nie wiem jak inni, ale ja słuchać nie moge panów RS i MM. Brawo Czarek i inni którzy byli przeciwko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2020-01-30 18:38
W innych gminach za segregowane opady płacą po 12zł od osoby a w Barlinku 21zł. Super.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2020-01-30 21:20
Bo jeszcze im nie podnieśli cen. My też płacimy po 13 zł, a po 21 zł będziemy dopiero płacić !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+41 # Guest 2020-01-30 18:33
To są kpiny.oczywiście radnych stać na takie wydatki to lekką ręką głosują. 42 zł to przesada.jesteście złymi radnymi szanowni Państwo!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2020-01-30 18:32
Ludzie mają segregowac śmieci A i tak trafia do jednej smieciarki....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2020-01-31 05:50
Tyle to ja Place w Niemczech na Bawarii
Na tAczki ich!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2020-01-30 22:46
Cytuję Guest:
Ludzie mają segregowac śmieci A i tak trafia do jednej smieciarki....

Doładnie tak niestety! Odpady zmieszane i bio odbierane w jeden dzień i wrzucane razem! Tak i kpiną jest tłumaczenie przez Przewodniczącego! Od dzisiaj robimy zdjęcia, nagrywajmy i walczmy o sprawiedliwość i prawdę bo wybrani w większości zawiedli i zapomnieli kogo reprezętują!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+75 # Guest 2020-01-30 17:59
Radny S niech nie będzie taki cwany... 500+ nie ma być przeznaczone na śmieci tylko dzieci. Podobnie 13-ta emerytura. Jak jest taki "bogaty" to może niech Radni płacą dwukrotne stawki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-01-30 21:21
Dzieci tez wytwarzają śmieci - pampersy itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2020-02-03 12:34
Cytuję Guest:
Dzieci tez wytwarzają śmieci - pampersy itp.


Wytwarzają ale pieniądze z 500+ nie powinny być przeznaczone na opłatę za śmieci. Na same pampersy i inne rzeczy dla małego dziecka ledwo starczają...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2020-02-18 23:45
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dzieci tez wytwarzają śmieci - pampersy itp.


Wytwarzają ale pieniądze z 500+ nie powinny być przeznaczone na opłatę za śmieci. Na same pampersy i inne rzeczy dla małego dziecka ledwo starczają...

Ja wychowałem dziecko bez 500plus i bez żadnej pomocy ze strony państwa a teraz jeszcze studentowi opłacać drugie mieszkanie w Poznaniu i życie nazwa domy i jedzenie, bilety, iwszystko co młody człowiek potrzebuje. Pampersy z tymi wydatkami to pikuś. A nam nikt nie dopłaca, nie pomaga... Też by nam się to 500 przydało, chociaż na ten drugi czynsz, bo bardzo ciężko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2020-01-30 17:38
No i brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+73 # Guest 2020-01-30 17:21
Zawiodłam się na Panu pnie Burmistrzu.Obiecał Pan na debacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi