pldaenfrdeuk środa 23 września 2020r.   imieniny: Bogusław, Libert, Tekla

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

 

REKLAMA

 

APEL I INFORMACJA GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

dla branży handlowej

w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

 

W obiektach handlowych zaleca się: 

1) Zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (1-1,5 metra).

2) Promować dokonywanie płatności bezgotówkowych w placówkach handlowych.

3) Promować regularne i dokładne mycie rąk przez pracowników obiektów handlowych wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu (min. 60%).

4) Upewnić się, że osoby przebywające w obiektach handlowych mają dostęp do miejsc, w których mogą myć ręce mydłem i wodą.

5) Umieścić dozowniki z płynem odkażającym w widocznych miejscach i upewnić się, że dozowniki te są regularnie napełniane.

6) Wywiesić w widocznym miejscu informacje jak skutecznie myć ręce.

7) Upowszechniać wśród pracowników wiedzę z zakresu bhp.

8) Zwrócić szczególną uwagę na rekomendacje, aby podczas wizyt w placówkach handlowych NIE dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu.

9) Przestrzegać higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Nie obawiać się zwracać uwagi współpracownikowi i klientowi, aby nie kasłał i nie kichał w naszym kierunku, ani na produkty spożywcze.

10) Zapewnić, aby pomieszczenia handlowe były czyste i higieniczne:
- powierzchnie dotykowe takie jak: kasy samoobsługowe, blaty, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury, terminale płatnicze) także wózki, koszyki muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem;
- wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane, z użyciem wody z detergentem.

 

NIE zaleca się noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe!

Maseczki ochronne powinny nosić osoby chore, osoby opiekujące się chorymi oraz personel medyczny pracujący z pacjentami podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

 

Ważne!

Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

 

UM Barlinek - nadesłane

 

barlinek

 

Komentarze

+9

Guest

Ludzie sobie żarty z tego wszystkiego robią, a prawda jest taka, że to wcale nie jest śmieszne. Jak widzę starsza panią, która ślini sobie palce żeby otworzyć woreczek to słabo mi się robi, a najlepsze jest to, że jak zwrócisz takiej uwagę, to jeszcze laska po głowie możesz dostać. Ludzie trochę więcej rozwagi. Ja domyślam się że starsza Pani nie przeczyta tego co jest w Internecie, ale wiadomości myślę że ogląda...
+24

Robo

Dużym zagrożeniem są panie wracający z Niemiec z opieki,sprzątania w Berlinie.Wiele pań robi na czarno,wracają prywatnie z mężami,wożone prywatnymi autami,nie wspominając o busach.To jest też jeden z elemętów zagrożenia,robią zakupy,przemieszczając się,itd.nie da się do końca uniknąć zagrożenia.Dlatego zalecenia Sanepidu są tak ważne
+28

Guest

Ludzie obudźcie się, przestańcie laxuc po centrach handlowych, świat od tego się nie załamie. Im szybciej się ludzie się opamiętają, tym szybciej pozbędziemy się tego świństwa. I wszystko wróci do normy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.