pldaenfrdeuk

 wtorek 4 sierpnia 2020r.   imieniny: Alfred, Arystarch, Dominik

Reklama

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (6)

Od środy, 6. maja, otwarto żłobek, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych należących do gminy Barlinek. O otwarciu placówek decydować miały poszczególne gminy na terenie kraju.

Zanim do tego doszło, musiały być spełnione wymagania sanitarne przedstawione przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. W pierwszym dniu otwarcia, dzieci w placówkach za wiele nie było. W żłobku miejskim była piątka dzieci. W Przedszkolu Miejskim nr 1 było pięcioro dzieci. W Przedszkolu Miejskim nr 2 było ich ośmioro. W Szkole Podstawowej nr 1 - oddział zerowy jedno dziecko. W Szkole Podstawowej w Mostkowie - oddział zerowy troje dzieci. Dwoje dzieci było także w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Malucha "FILOKUBINO". Niepubliczne Przedszkole Językowe "W Wiśniowym Sadzie", najprawdopodobniej rozpocznie działalność 11 maja br.

REKLAMA

Dziś również, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, którzy są odpowiedzialni za działania związane z koronawirusem w gminie Barlinek, zabezpieczyli wszystkie otwarte dziś placówki oświatowe, w środki do dezynfekcji. Środki te, zostały pobrane z Biura ds. Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Dodajmy, że z jednostki OSP Mostkowo do działań związanych z COVID-19 oddelegowanych jest 7 osób. Reszta druhów, bierze czynny udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

js 

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+5

Guest

Wojewoda dał płynów aż po 8 szt na placówkę. Taki 5l płyn, przy konieczności dezynfekowania niemal wszystkiego w przedszkolu po kilka razy dziennie, wystarcza na 1 dzień. Czyli Państwo zadbało o środki na 8 dni funkcjonowania naszego przedszkola. I co dalej? Ale za w TV będą o tym gadać na okrągło, jak to strasznie pomogli gminom w przygotowaniu placówek.
+4

Guest

Cytuję Guest:
Znając życie jak będzie do oddania to już nie będzie co wziąć.. Wszystko co oddane idzie na warsztat i już nie wraca bo jest nie do zrobienia.. Man w Barlinku jezdzil i aż oko cieszył a teraz.. Słychać jak jedzie już w Wiewiorkach.. O ile wogole wyjeżdża...

Narazie Man sprawuje się dobrze wczoraj widziany na wypadku i wyglada zacnie ale jak był wzięty z Barlinka to był zajechany jak sandały Mojżesza widziałem jak go przyprowadzili odwas na warsztat
-1

Guest

Cytuję Guest:
Mowa o OSP Mostkowo a bus 499z04 z OSP Barlinek? Wypożyczony na tą całą akcję czy przeniesiony jak Man?


499z04 to samochód należący do Gminy Barlinek. Obecnie przystosowany do prac związanych z przeciwdziałaniem wirusowi COVID-19 i w podziale u jednostki oddelegowanej do tych działań.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.