BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

Po dość długim okresie spokoju, w Barlinku znowu płoną śmietniki. 26 maja ok. godz. 5.00, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do palącej się wiaty śmietnikowej przy ul. Kościelnej.

Na szczęście pożar udało się szybko opanować i nie doszło do jego rozprzestrzenienia.

REKLAMA

Palące się dziś śmietniki, stają w bardzo bliskiej odległości od budynku mieszkalnego. To co stało pod wiatą, spłonęło. Na chwilę obecną, przyczyna zdarzenia pozostaje nieznana. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Barlinek.

monikary

 

SPŁONĘŁA WIATA >>>
SPŁONĘŁA KOLEJNA WIATA >>> 

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze

+9

Guest

Cytuję Guest:
Konieczny jest monitoring. Tylko w ten sposób można namierzyć *** którzy wzniecają pożary!

Przy okazji namierzy się tych, ktorzy podrzucają sąsiadom śmieci.
+14

Guest

Może takie informacje, które uzyskałeś w Spółdzielni (bo poszedłeś i zapytałeś) powinny być podane do wiadomości mieszkańców w miejscach ogólnodostępnych. Byłoby jasno i prosto.
+17

Guest

Gabaryty i nie tylko do spółdzielczych śmietników bardzo często podrzucają mieszkańcy okolicznych domków jednorodzinnych. Wydaje im się, że jak spółdzielcze to niczyje a przecież za wywózkę śmieci i za śmieci źle posegregowane zapłacą mieszkańcy spółdzielni w podwyżce opłat. Za sprzątanie śmieci z przepełnionych dzwonów również. Ludzie zwracajcie uwagę, gdy widzicie, że ktoś podrzuca swoje śmieci pod wasz śmietnik. Napisy na dzwonach też nic nie dają. Podrzucający śmieci udają, że nie potrafią czytać i swoje śmieci bez żenady wrzucają do pojemnika sąsiada. Wstydu nie mają za grosz.
+14

Guest

Cytuję Guest:
Gdyby akcje wywozu gabarytów były częściej niż dwa razy w roku to na pewno zmniejszyła by się ilość gabarytów gromadzonych pod śmietnikami. Warto też ogłosić kilka dni wcześniej, np. na barlinek24, że w najbliższym czasie będzie wywóz gabarytów. Nie wszyscy przecież pamiętają o wyznaczonych odległych terminach wywozu. Informacje o terminach wywozu powinny też wisieć na tablicach ogłoszeń w budynkach.

Ale ze spółdzielnią da się dogadać. Może opiszę dokładniej co mi powiedziano w spółdzielni. Trzeba wcześniej zgłosić, że chce się pozbyć gabarytów, a spółdzielnia załatwi wcześniejszy termin i wywieszone zostaną ogłoszenia w blokach, aby tych gabarytów nazbierać jak najwięcej. Problem pojawia się, gdy mieszkańcy bloków nie informują spółdzielni lub gdy osoby spoza podrzucają gabaryty. Samowolne wyrzucenie gabarytów jest wykroczeniem. Każdy taki przypadek jest zgłaszany na policję, a następnie organizowany jest wywóz gabarytu. Często jest to tylko jedna rzecz - a koszty ogromne, dlatego nie opłaca się organizować wywozu gabarytów dla jednej rzeczy. Ale w spółdzielni już boją się czekać z wywozem, bo po mieście jakiś piroman podpala gabaryty pod wiatami śmietnikowymi. Taki niezaplanowany i kosztowny dodatkowy wywóz gabarytów skutkuje podwyżkami opłat dla mieszkańców. A wystarczyłoby złapać osobę, która podrzuciła np fotel i już spółdzielnia miałaby komu wystawić rachunek. Jeżeli widzicie, że ktoś wyrzuca gabaryt, to zróbcie zdjęcie tej osoby przyłapanej na gorącym uczynku i przekażcie spółdzielni.
-13

Guest

Gdyby akcje wywozu gabarytów były częściej niż dwa razy w roku to na pewno zmniejszyła by się ilość gabarytów gromadzonych pod śmietnikami. Warto też ogłosić kilka dni wcześniej, np. na barlinek24, że w najbliższym czasie będzie wywóz gabarytów. Nie wszyscy przecież pamiętają o wyznaczonych odległych terminach wywozu. Informacje o terminach wywozu powinny też wisieć na tablicach ogłoszeń w budynkach.
+17

Guest

Gdzie są kamery, ponoć całe miasto monitorowane. Rządzący tak mówią o bezpieczeństwie a tyle czasu nie potrafią złapać podpalacza.
+22

Guest

Dostalem takie info że spółdzielni, że ludzie podrzucają gabaryty pod wiaty śmietnikowe bez ustaleń ze spółdzielnią, często są to osoby które nawet nie mieszkają w blokach spółdzielczych. Każdy taki przypadek jest zglaszany na policję i za każdym razem umarzany z powodu braku świadków. To, co chory piroman podpala, to właśnie te gabaryty, np materac lub fotel. Jeżeli chcecie czuć się bezpiecznie, zacznijcie reagować, gdy ktoś wynosi gabaryty w terminie niewyznaczonym do wywozu gabarytów.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.