pldaenfrdeuk

 sobota 11 lipca 2020r.   imieniny: Benedykt, Cyprian, Kalina

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)

Rozpoczęła się migracja ropuch. Małe ropuszki przechodzą przez drogi, dzielnie walcząc, by nie zginąć pod kołami naszych pojazdów. Nadleśnictwo Barlinek zwraca się z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na przemieszczające się ropuszki.

W ostatnich latach liczną obecność tych płazów stwierdzono na szlaku turystycznym wokół Jeziora Barlineckiego, na odcinku o długości ok. 300 metrów wzdłuż stawów hodowlanych w pobliżu Leśnego Domu (dawnego domu dziecka). Miejsce to oznaczone jest tabliczkami informacyjnymi.

REKLAMA

Pamiętajmy, że ropuchy podlegają ochronie. Zabronione jest ich chwytanie, zabijanie, przenoszenie z ich naturalnego siedliska czy też niszczenie tych siedlisk.

Warto wiedzieć, że ropuchy są uważane za najlepszy naturalny środek owadobójczy. Płazy mają zbawienny wpływ dla naszych ogrodów, sadów, także dla lasów. Żywią się m.in. chrząszczami, dżdżownicami, a także ślimakami, które są utrapieniem dla niejednego ogrodnika.

 

 Nadleśnictwo Barlinek - nadesłane

 

barlinek

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".