pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.75 1 1 1 1 1 Ocena 4.75 (20)

Duchowni z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwrócili się do nas z prośbą o nagłośnienie wyjątkowej akcji. Obecnie przeżywany czas pandemii jest momentem, kiedy wiele środowisk jednoczy się w trosce o zdrowie i życie człowieka. Najbliżej chorych są przedstawiciele służb medycznych: lekarze, ratownicy, pielęgniarki, pracownicy szpitali i przychodni. 

Ich obecność była od zawsze nadzieją dla chorych, którzy w cierpieniu szukali nie tylko wsparcia Boga, ale i ludzkiej pomocy. Takiego wsparcia doświadczył nasz zmarły proboszcz ks. Bronisław Lose. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 3 listopada br., o godz. 13:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku. Doskonale wiemy, jak wielką troską o potrzebujących odznaczał się ks. Bronisław i z jak wieloma instytucjami i organizacjami dobroczynnymi współpracował.

 

REKLAMA

 

Postanowiliśmy umożliwić Mu złożenie jeszcze jednego, ostatniego daru, a tym samym uczcić Jego pamięć. Nasi parafianie wyszli z piękną inicjatywą - Chcemy zakupić respirator do naszego barlineckiego szpitala. Głęboko wierzymy w to, że dzięki naszej determinacji i solidarności zakupimy sprzęt, który będzie służył chorym i cierpiącym z naszej lokalnej społeczności.

Prosimy, aby wierni, którzy przybędą na pogrzeb ŚP. Księdza Dziekana, zamiast kwiatów złożyli dobrowolną ofiarę do puszki. Niech to będzie ostatni dar jaki złoży ŚP. Ksiądz Dziekan Bronisław – dar, który może uratować niejednego mieszkańca naszej społeczności.

W najbliższym czasie puszki, do których będzie można składać środki na zakup respiratora zostaną także rozmieszczone w sklepach, na poczcie oraz w innych miejscach życia publicznego.

 

Środki potrzebne na zakup urządzenia będzie można również wpłacać na rachunek bankowy:

84 8355 0009 0018 2966 2000 0001 z dopiskiem "RESPIRATOR"

oraz na portalu zrzutka.pl

 

 

W imieniu Księdza Dziekana Bronisława, w imieniu pracowników i pacjentów naszego barlineckiego szpitala bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzą pozytywnie na ten apel. Wiara okazuje się prawdziwa wówczas, gdy staje się miłością - zwłaszcza gdy jest to miłość wobec anonimowych i chorych.

 

Duchowni z parafii pw. NSNMP - nadesłane

 

barlinek

 

Duchowni z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zwrócili się do nas z prośbą o nagłośnienie...

Opublikowany przez Barlinek24.pl Piątek, 30 października 2020

 

 

Pin It