pldaenfrdeuk

 

 


 piątek 5 marca 2021r.   imieniny: Fryderyk, Jan, Wacław

Reklama

A A A
3.8571428571429 1 1 1 1 1 Ocena 3.86 (7)
ODDALI SERCA DRZEWOM

Produkują tlen, dają nam schronienie w upalne dni, mieszkają w nich zwierzęta czy też tak po prostu, upiększają nam nasz krajobraz. O czym piszemy?  Oczywiście o drzewach. Grupa mieszkańców gminy Barlinek, w Walentynki postanowiła oddać im swoje serca, te tekturowe symboliczne, bowiem w ten właśnie sposób, postanowili o nie zawalczyć.

 

REKLAMA

 

Dzisiejsze spotkanie, związane jest z planami wycinki 11 drzew przy ul. Strzeleckiej. O zezwolenie na wycinkę do Urzędu Miejskiego w Barlinku, wnioskował Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, uzasadniając prośbę złym stanem fitosanitarnym i zagrożeniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak udało nam się dowiedzieć, takiej zgody na dzień dzisiejszy jeszcze nie ma. 

 

#SERCEDLADRZEW

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 14 lutego 2021

 

Po rozwieszeniu serc przy ul. Strzeleckiej, uczestnicy spotkania udali się w inną część miasta a konkretnie na ul. Dworcową i Pełczycką. Tam, również rozwieszono tekturowe serca, które mają zachęcić do dyskusji i dialogu o wycince. Pod planowaną inwestycję „Budowa centrum przesiadkowego oraz drogi dla rowerów z Barlinka do Pełczyc – odcinek Barlinek – granica gminy”, wyciętych zostanie 70 drzew. W tym przypadku, został już wyłoniony wykonawca zadania. Happening zorganizowała Justyna Budzyn oraz MDK „Plantacja Wyobraźni”. 

 

M.Przybylska

 

 

Pin It

Komentarze

-1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Super! Ale czy te serduszka ktoś posprząta czy trafią do jeziora?

No... W jeziorze mogą leżeć butelki, puszki, plastiki różnego rodzaju, akumulatory i inny złom, ale papierowe serduszka... To byłby największy kłopot !! ...??

Skoro widziałeś to trzeba było wyciągnąć a nie tylko klepać na klawiaturze!!!
-1

Guest

Cytuję Guest:
Super! Ale czy te serduszka ktoś posprząta czy trafią do jeziora?

No... W jeziorze mogą leżeć butelki, puszki, plastiki różnego rodzaju, akumulatory i inny złom, ale papierowe serduszka... To byłby największy kłopot !! ...??
-1

Guest

Po 35 latach niebycia w Barlinku wróciłem tu 25 lat temu....i co widzę ?? Wróciłem do umieralni..
Bo to co fundują nam wlodarze miasta cały czas do tego zmierza. Skasujcie w gminie kopciuchy i w mieście oraz osiedlach a od drzew to WYPAD !!! Panie *** w Panu moja nadzieja !!! jeśli jest Pan w tej sprawie osobą decyzyjną ....

Guest

Cytuję Guest:
Aten pień bez nawet jednej gałązki też ratujemy?

"Pnie bez jednej gałązki", są elementami bardzo cennymi przyrodniczo. Zamieszkuje je spora ilość organizmów żywych. Także warto je pozostawiać, dopóki nie stanowią zagrożenia dla użytkowników dróg ( pieszych i zmotoryzowanych)
+3

Guest

Polecam protestującym udanie się do Nadleśnictw i poproszenie o wskazanie miejsca do sadzenia lasu. Wasza pomoc na pewno się przyda.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Uwielbiam akcyjność - tylko co dalej? Strzelecka od dawna woła o przegląd drzewostanu na krawężnikach.

Mamy nadzieje na rozmowy z UM na ten temat.Akcyjność jest celowa, jej celem jest podjęcie rozmów na temat planowanych wycinek na terenie miasta
+8

Guest

Ja większość rozumiem i nigdy nie bylem i nie będę za bezsensownym ścinaniem drzew. Aczkolwiek, jednej kwestii nie rozumiem, tych demonstracji/protestów, które by miały wpłynąć na wycięcia drzew, drzew które są ryzykiem dla otoczenia, np. drzew chorych, starych lub za blisko dróg czy tam budynków. Idziemy do przodu z postępem cywilizacji, jak już chronić drzewa to lepiej zacząć ograniczać budowy domów/firm pod lasami. Przestać ciągnąc drogi przez lasy. No i chronić to co mamy, nasze parki krajobrazowe i takie tam. A tak na marginesie jak już mowa o parkach, czemu nie chronimy drzew od firmy Hacon, slyszymy jak ta firma truje górny taras, ale jakimś cudem ta chemia nie wpłynie na inne środowisko, tak jak lasy i zwierzęta w okolicy? Jak już robić porządek to zacznijmy od największego zagrożenia tu na miejscu a nie drzewo przy drodze, które i tak będzie wycięte bo niszczy drogę i niestety może kogoś zabić. Tak to prawda że to nie wina drzewa, ale kiedyś nie myśleli jak te drzewa sadzili, co nie zmienia faktu że dalej nie myślą.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.