pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
PYTANIE O DROGĘ DO EUROBOISKA

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. Czytelniczka, mama piłkarza pisze m.in.:  „Ten piękny obiekt zlokalizowany w lesie, jest  obecnie jedynym otwartym/ działającym obiektem sportowym dla dzieci i młodzieży w naszym mieście. Codziennie korzystają z niego wszystkie grupy ISF, BAF oraz drużyny odwiedzające naszych piłkarzy w ramach sparingów. Trenuje na nim także Pogoń Barlinek.

 

REKLAMA

 

Droga do tego obiektu jest codziennie odwiedzana przez setki rodziców przywożących i odwożących na treningi swoje pociechy. Odległość boiska od miasta niestety nie pozwala na to żeby dzieciaki w wieku od 5 do 10 lat chodziły tam na piechotę. I właśnie ta droga stanowi problem.... Nigdy nie było tam przysłowiowego szału, ale przy obecnej częstotliwości jej używania jest to po prostu tragedia... Dziura na dziurze, błoto, lód, multum samochodów na raz, brak oświetlenia i krążące między autami po ciemku dzieci - aż dziw, że nie doszło tam jeszcze do jakiejś tragedii.... Codziennie wielu ludzi mierzy się z dylematem czy większym złem będzie dojechanie pod bramę boiska i ryzyko poważnego uszkodzenia auta czy zostawienie auta daleko i dojście na pieszo ryzykując potrącenie dziecka lub siebie przez nieuważnego kierowcę....Mając na uwadze lokalizację obiektu oraz otaczającą go przyrodę jako rodzice naprawdę nie oczekujemy przysłowiowego rozwinięcia asfaltu. Sprawę dziur załatwiły by 3-4 wywrotki tłucznia i utwardzenie dojazdu walcem, oraz małe miejsce/ rondo do zawracania na końcu drogi. Jeżeli Burmistrz i Rada Miasta nie są w stanie znaleźć pieniędzy na tą inwestycję w budżecie, może my jako rodzice powinniśmy założyć na ten cel Zrzutkę i sami je zorganizować? Myślę, że każdy kto choć raz odwiedzał euroboisko około godziny 18:00 (kiedy to kończą treningi dwie lub trzy grupy ISFu oraz zaczynają grupy BAFu) byłby w stanie coś dorzucić...Dodatkowy problem stanowi brak szatni oraz toalet dla piłkarzy... Jakim cudem boisko oddalone od miasta zostało odebrane nie mając podstawowej infrastruktury?  Dla nas - rodziców małych piłkarzy Euroboisko jest jedynym obiektem na którym nasze dzieci mogą kontynuować treningi w czasie pandemii (WSZYSTKIE boiska/Orliki w mieście są zamknięte). Pragniemy rozwijać sportowego ducha w małych wojownikach - nie każdy potrafiłby wyjść na trening w temperaturze minus 15, w śniegu czy deszczu, a nasze dzieci nie marudzą, nie szukają wymówek, tylko z chęcią uczestniczą w treningach w trudnych warunkach! Czy moglibyśmy jako rodzice liczyć na to, że miasto chociaż trochę nam w tym pomoże?” .

Temat przedstawiliśmy burmistrzowi Barlinka, Dariuszowi Zielińskiemu. Jak nas poinformował droga zostanie w najbliższym czasie ponownie poprawiona. Jej obecny stan związany jest z mrozami, a następnie roztopami. Jak tylko pogoda pozwoli, dojazd do boiska zostanie poprawiony. Niestety w chwili obecnej nie może być mowy o ułożeniu na niej asfaltu. Jak dodaje, gmina chciała wykonać na opisywanym odcinku oświetlenie. Nie zgodziły się na to Lasy Państwowe.  

 

Jacek Słomka

 

 

barlinek

barlinek

 

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Szkoda...to prawda! Ale co z bezpieczeństwem? Nikt dla zabawy nie wycina pięknych,starych drzew.A jeśli zginie twoje dziecko bawiące się akurat pod drzewem,albo przewróci się na twoje auto w którym jest rodzina....
W lasach nie powinno być żadnych dróg!!! Idziemy udeptana ścieżka.Ludzie,ogarnięcie się! Z jednej strony chcecie ochrony środowiska a z drugiej je niszczyć?
+3

Guest

- żadna z wymienionych lokalizacji na punkt selektywny zbiórki odpadów nie spełnia wymogów !!!To jest poroniony pomysł:!!! ze względów środowiskowych, hydrologicznych, ekologicznych w pobliżu boiska, domów, stacji uzdatniania wody /,jeziora itp. smród, szczury, lisy, wszystkie drogi dopiero będą rozjeżdzone , zniszczone, oraz ich zwiększona przepustowość .Przez 16 lat jednego "bagna" w środku miasta w następne! Jaka i czy jest opinia na w/w lokalizacje Gł. Insp. Ochr. Środowiska. LOKALIZACJA - poza terenem miasta!!!
+2

Guest

Niestety gmina odpowie następująco, "jest zima i nie powinno być takich roztopów i błota na drogach nie utwardzonych w gminie" skąd ja to znam, ale artykuły na B24 pomagają więc polecam wszystkim wysyłać do redakcji apele w słusznej sprawie a zapewne redakcja się zajmie a osoby pracujące w gminie i zajmujące się drogami tego bardzo nie lubią jak się nagłaśnia takie sprawy, coraz gorzej w Barlinku o coś się doprosić, brawo za odwagę napisania artykułu.
-7

Guest

Cytuję Guest:
A to ciekawe hmmm a na wycięcie 67 drzew na cmentarzu się zgodzili?
Tylko pogratulować wyobraźni.......

To są stare drzewa, zagrażające bezpieczeństwu, niektóre już pochylone, tylko czekać aż któreś upadnie. Poza tym to przecież posadzą nowe w to miejsce, więc skończcie ludzie ten lament.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.