pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
APTEKI DYŻURUJĄ W NOCY

List następującej treści dotarł do naszej redakcji - „Piszę odnośnie aptek w naszym Barlinku. Jest ich cztery, a która jest otwarta całodobowo? Była obok Mili, a teraz otwarta jest do godziny 20, gdzie dość często godzina 19, a ona jest już zamknięta. Jestem mamą dwójki małych dzieci.

 

REKLAMA

 

Ostatnie będąc ze starszym na izbie przyjęć, nie miałam nawet gdzie wykupić leków dla dziecka o godzinie 22. Może czas najwyższy coś z tym zrobić? Żeby na tylu mieszkańców nie było ani jednej czynnej apteki, to aż wstyd!” 

O apteki pytała już w październiku 2020 roku, podczas sesji barlineckiej Rady Miejskiej radna Bernarda Lewandowska. Zwróciła się z prośbą o spowodowanie, aby przywrócić w nich dyżury nocne i świąteczne. W grudniu tegoż roku radni powiatu myśliborskiego, na swojej sesji określili rozkład pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu.

W przypadku Barlinka dostępność została ustalona na godziny od 20.00 do 7.00. Jak napisano w uzasadnieniu do uchwały Rady Powiatu, w oparciu o prawo farmaceutyczne i zasięgnięciu opinii wójtów i burmistrzów ustalono godziny otwarcia aptek.

Podkreślono, że rozkład godzin aptek ogólnodostępnych powinien być dostosowany do potrzeb ludności i zapewnić dostęp do świadczeń również w porze nocnej, w niedzielę, święta i dni wolne od pracy.

Dostępność świadczeń aptek w porze nocnej w Barlinku, w 2021 roku >>>

 

Jacek Słomka

 

 

 

Pin It

Komentarze

Guest

Cytuję szutarynka:
Pomimo dyżuru aptek na niepodległości zamknięta na cztery spusty... :(

może trzeba zadzwonić pod podany numer telefonu?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.