pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
WNIOSEK PRZESZEDŁ, OTWARCIE NIEBAWEM

19 lipca 2019 roku, odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie otwarto 2,28 km odcinek drogi biegnącej po byłej linii kolejowej. Chodzi oczywiście o otwarcie tzw. obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Koszt całego zadania wyniósł 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 14,85 mln zł. Gmina Barlinek dołożyła do tego ponad 8 mln zł.

 

REKLAMA

  

W ramach budowy rozebrano i postawiono dwa nowe wiadukty przy ul. Tunelowej i ul. Ogrodowej oraz most łączący ul. Podwale z ul. Kasprowicza. Powstały też dwa ronda. I na tych rondach się dziś skupimy. Konkretnie na jednym, tym przy ul. Dworcowej. W jednym z artykułów, zwróciliśmy się do Państwa z pytaniem. Jak to rondo mogłoby się nazywać?

Wówczas, w 2018 roku gdy rondo powstawało, nasi Czytelnicy zaproponowali kilka nazw – Fabryczne, Chmielowe, Kolejowe i Dworcowe. Przygotowaliśmy też sondę, w której prosiliśmy o wybranie najbardziej adekwatnej do miejsca nazwy. Z liczbą 282 głosów, zwyciężyło „Rondo Dworcowe”.

Dziś, propozycja nazwy  jest całkiem inna. A z inicjatywą nazwania ronda, wyszedł jeden z barlineckich radnych RM, Cezary Michalak. Radny złożył już stosowny wniosek, w którym czytamy m.in. Proponuję nadanie nazwy „Rondo Miłośników Barlineckiej Kolei”. Wniosek ten, został już pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje barlineckiej Rady Miejskiej. Więcej informacji w materiale filmowym.

 

M.Przybylska

 

 

Pin It

Komentarze

+12

Guest

"Rondo RMBK" lepiej by brzmiało, bardziej tajemniczo.
Przypominam radnym, że jeszcze nie nazwali "średnicówki". A są trzy kawałki tj 31-Stycznia - Dworcowe, Dworcowe-Bonifacego, Bonifacego-..... no nie wiem, czy to już nie Pełczycka. Ale nazywać można. I przezywać też.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.