niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
WNIOSEK PRZESZEDŁ, OTWARCIE NIEBAWEM

19 lipca 2019 roku, odbyła się uroczystość, podczas której oficjalnie otwarto 2,28 km odcinek drogi biegnącej po byłej linii kolejowej. Chodzi oczywiście o otwarcie tzw. obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Koszt całego zadania wyniósł 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 14,85 mln zł. Gmina Barlinek dołożyła do tego ponad 8 mln zł.

 

REKLAMA

  

W ramach budowy rozebrano i postawiono dwa nowe wiadukty przy ul. Tunelowej i ul. Ogrodowej oraz most łączący ul. Podwale z ul. Kasprowicza. Powstały też dwa ronda. I na tych rondach się dziś skupimy. Konkretnie na jednym, tym przy ul. Dworcowej. W jednym z artykułów, zwróciliśmy się do Państwa z pytaniem. Jak to rondo mogłoby się nazywać?

Wówczas, w 2018 roku gdy rondo powstawało, nasi Czytelnicy zaproponowali kilka nazw – Fabryczne, Chmielowe, Kolejowe i Dworcowe. Przygotowaliśmy też sondę, w której prosiliśmy o wybranie najbardziej adekwatnej do miejsca nazwy. Z liczbą 282 głosów, zwyciężyło „Rondo Dworcowe”.

Dziś, propozycja nazwy  jest całkiem inna. A z inicjatywą nazwania ronda, wyszedł jeden z barlineckich radnych RM, Cezary Michalak. Radny złożył już stosowny wniosek, w którym czytamy m.in. Proponuję nadanie nazwy „Rondo Miłośników Barlineckiej Kolei”. Wniosek ten, został już pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie komisje barlineckiej Rady Miejskiej. Więcej informacji w materiale filmowym.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+12

Guest

"Rondo RMBK" lepiej by brzmiało, bardziej tajemniczo.
Przypominam radnym, że jeszcze nie nazwali "średnicówki". A są trzy kawałki tj 31-Stycznia - Dworcowe, Dworcowe-Bonifacego, Bonifacego-..... no nie wiem, czy to już nie Pełczycka. Ale nazywać można. I przezywać też.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.