pldaenfrdeuk

 sobota 8 sierpnia 2020r.   imieniny: Cyprian, Cyryl, Emil

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dary od Lionów z Danii
W dniu wczorajszym /03.11.2009/ przedstawiciele LC Barlinek byli w Danii na zaproszenie LC MIDTDJURS 8560 KOLIND. Lioni z Kolind od lat zbierają i przekazują  potrzebującym z całego globu wszelkiego rodzaju pomoc materialną.

Tym razem dzięki dobrej wymianie informacji i szybkiej reakcji Prezydent LC Barlinek Zofii Sobczak, udało się pozyskać pomoc materialną dla instytucji zajmujących się chorymi i cierpiącymi w Barlinku. Zaoferowano 44 łóżka szpitalne z pełną regulacją elektryczną, wraz z materacami, wózki akumulatorowe dla osób z niedowładem nóg, "balkoniki" dla osób z kłopotami w samodzielnym poruszaniu się, drobne urządzenia do samodzielnej rehabilitacji kończyn, sprzęt do pionizowania dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, elektryczne podnośniki do obsługi chorych niepełnosprawnych ruchowo oraz drobny sprzęt typu foteliki z przenośną toaletą, taborety pod prysznic dla osób z kłopotami ruchowymi, szafki, itp.

REKLAMA

Otrzymaliśmy również odzież dla potrzebujących. Cały sprzęt jest sprawny technicznie, nie wymaga remontów, a jedynie umycia i odkażenia z uwagi na składowanie i transport. Łóżka zostaną przekazane szpitalowi w Barlinku, co sprawiło radość Dyrektorowi Ryszardowi Mitkowi.

Z uwagi na złą pogodę i niemożność wykonywania manewrów tak dużą ciężarówką na terenie szpitala, została ona zaparkowana na terenie bazy transportowej Pana Jensa Chr. Siga, któremu tą drogą składamy serdeczne podziękowania za bezpłatny transport tych darów do Barlinka.

Image
Międzynarodowa ekipa załadowcza

W najbliższych dniach w/w sprzęt będzie systematycznie przekazywany instytucjom i osobom potrzebującym. W wyprawie po w/w dary uczestniczyli oprócz Pani Zofii Sobczak również Zenon Wróblewski i piszący te słowa Eugeniusz Drozdowski z LC Barlinek.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.