pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 4 marca 2021r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
BOISKOWE PROBLEMY
"Witam, chciałbym żeby ktoś zwrócił uwagę na boisko piłkarskie w Mostkowie. Dofinansowanie z Unii Europejskiej miało zapewnić Poprawę zagospodarowania infrastruktury sportowej wsi Mostkowo (2 część projektu dot. boiska sportowego. Projekt ma zapewnione dofinansowanie w ok. 75 % z PROW). Koszt zadania ok. 350.000 zł.

  

Koszty nie były małe lecz zaraz po skończonym boisku zaczęły się problemy z nawadnianiem boiska. Klub KS "Koral" Mostkowo nie może podlewać boiska piłkarskiego z hydrantu przy szatni klubowej, ponieważ powoduje to brak ciśnienia wody w wiosce oraz blokach wsi. Padł pomysł wykopania studni głębinowej lecz władze Barlinka nie wyraziły żadnej chęci pomocy dla naszego klubu. Trawa na boisku z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Większa część trawy jest spalona. Wszystko spowodowane jest brakiem nawadniania. Koszt wykopania studni i pompy to ok. 10 tys. złotych. Budżet gminny nie odczułby nawet tej kwoty.

Drugim pomysłem było nawadnianie boiska przez Ochotniczą Straż Pożarną w Mostkowie, lecz skończyło się tylko na rozmowach z prezesem straży. Proszę o apel w celu zainteresowania się płytą boiska lub wykazania chęci pomocy dla naszego klubu Koral Mostkowo ".

Image

Tyle o boisku w Mostkowie napisał nasz czytelnik. Okazuje się, że podlewanie płyty boiska to nie tylko problem Mostkowa. Wystarczy przyjrzeć się płycie boiska w Barlinku. Trawa sucha, w niektórych miejscach praktycznie jej nie ma. W Barlinku (a być może i w Mostkowie), błąd popełniono w trakcie projektowania całej inwestycji. Przecież stadion barlinecki zlokalizowany jest przy jeziorze. Trzeba było tylko trochę więcej papierkowej roboty (wykonanej przez barlineckich urzędników), aby dostać zgodę na podlewanie murawy wodą z jeziora.

REKLAMA

Oczywiście trzeba by wtedy (w trakcie prac budowlanych) pociągnąć jakieś rury od jeziora, zamontować pompę i sprawa byłaby załatwiona. Tyle tylko, że komuś musiało się chcieć to zrobić. Tyle o Barlinku. Co do Mostkowa. Od dawien dawna przysłuchuję się sesjom Rady Miejskiej. Nie przypominam sobie, aby w jej trakcie radny Roman Wilk (sołtys i mieszkaniec Mostkowa), wspominał o takim problemie. Chyba, że gdzieś tematu nie zauważyłem w trakcie podnoszonych przez radnych tematów. Na sesji ostatniej tematem z Mostkowa była droga do tzw. kaszerni (chyba dobrze usłyszałem). Czy gmina ją przejmie, czy też nie? Nic o problemie z podlewaniem płyty boiska. A jakby na to nie patrzeć, problem jest. Zarówno w Mostkowie, jak i Barlinku.
js

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.