pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Festiwal ''Włóczykijki'' za nami

23 stycznia w Europejskim Centrum Spotkań odbył się I Festiwal Podróżniczy „Włóczykijki” zorganizowany przez Klub Żeglarski „Sztorm” Barlinek oraz grupę „Włóczykijki”. Ideą jaka towarzyszyła festiwalowi było pokazanie, że podróże wzbogacają, pozwalają poszerzać horyzonty i że każdy, przy odrobinie starań, może odbywać podróże dalekie i bliskie.

     

A że podróżnicy są wśród nas, przekonaliśmy się podczas tego spotkania. Wśród prelegentów znaleźli się również mieszkańcy Barlinka, którzy wspinają się po górach, czy też zwiedzają świat autostopem. Zmotywować widzów do podróżowania starali się m.in. Ewa i Przemek Szymońscy, pasjonaci fotografii, którzy pokazali jak piękne miejsca są tuż niedaleko u ujścia Warty; Katarzyna Bojarska opowiedziała o podróżach jakie odbywa wspólnie ze swoimi dwoma psami podążając za watahą wilków, których badaniem się zajmuje; Sebastian Mitek przybliżył swoją górską pasję, Kazimierz Ludwiński opowiedział jak w 2004 roku zabrał swoją sześcioletnią córkę Nel i siedmiomiesięcznego syna Noe w rejs dookoła świata; Ewa Białosowska zabrała wszystkich w podróż autostopem przez Europę, Maroko i Kaukaz; Jarosław Skowron, nieobecny na spotkaniu, jednak dzięki zdobyczom techniki, opowiedział o swojej pasji wspinania się na skałki i lodowce. O swoich podróżach opowiedziały również organizatorki a za razem prowadzące festiwal, Agnieszka Nikoliszyn Granatowska i Justyna Budzyn, które wspólnie pokonują rowerami najpiękniejsze okolice Barlinka. 

Gościem specjalnym I Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki” był Aleksander Doba, podróżnik roku 2014/2015 amerykańskiej wersji „National Geographic”. Kajakarz z Polic, który jako pierwszy człowiek na świecie, bez żadnego wsparcia, dwukrotnie przepłynął Atlantyk. Opłynął również Morze Bałtyckie, Bajkał i całe polskie wybrzeże. Wszystko to oczywiście pokonał kajakiem. Oprócz prelekcji, w czasie trwania tego całodniowego festiwalu, odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz koncert zespołu „KRÓL”.

REKLAMA

Otwarto kawiarenkę festiwalową, gdzie można było posilić się bigosem, pierogami, grochówką, ciastem oraz napić gorącej kawy i herbaty. Odbył się rajd Nordic Walking po Puszczy Barlineckiej zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej a dzieci znalazły swój kącik, gdzie mogły w spokoju się pobawić. Impreza nie była biletowana, jednakże uczestnicy mieli możliwość wykupienia „cegiełek”/biletów, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie działalności szkółki żeglarskiej dla dzieci i młodzieży, działającej przy KŻ Sztorm Barlinek. I Festiwal Podróżnicy „Włóczykijki” zakończyła wspólna degustacja specjalnie przygotowanego festiwalowego tortu.

 

 

Festiwal nie odbyłby się bez wsparcia:
- sponsorów: GBS Bank, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast",  Vega PPUH Piotr Kawecki, Akunuma, HaCon, Elmat, PGK sp. z o.o. Barlinek, Stowarzyszenie Lider Pojezierza, Dachsystem, GRH Waldemar Wawrzyniak, Terratimber, Xopero, Dachsystem, Miasto i Gmina Barlinek
- partnerów:  Miasto i Gmina Barlinek, Barlinecki Ośrodek Kultury, Centrum Informacji Turystycznej Barlinek, Błękitne Okna - Biuro Podróży, Błękitne Okna - Centrum Psychoedukacji i Psychoterapii, Pracownia Ceramiki w Podgórzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie, Hotel Barlinek, Agencja Reklamowa Promocjone.com, Barlinecka Akademia Futbolu, Bukowa Przystań, Pub „Na murze”, ZHP Drużyna Sokół
- patrona medialnego Barlinek24.pl
- wolontariuszy: Ania Margielewicz - Kopaszewska, Grażyna Lachowicz, Zuzanna Brożek, Agnieszka Kowalska, Magda Bakalarczyk – Wilk, Maciej Kopaszewski, Mikołaj i Michał Granatowscy, Tomek Grygier i Jacek Kmieć
- Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygidy Liśkiewicz, która udostępniła cały obiekt Europejskiego Centrum Spotkań na potrzeby festiwalu
- pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury
- festiwal odbył się m.in. dzięki zbiórce społecznościowej na portalu polakpotrafi.pl 

Skoro był to I Festiwal Podróżniczy to z pewnością odbędzie się i II – tak więc do zobaczenia za rok! A tym czasem podróżujmy, tak aby było o czym opowiadać. Zwiedzajmy okolice na rowerach, pieszo, z kijkami i podziwiajmy piękno Puszczy Barlineckiej.

monikary 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.