sobota 26 listopada 2022r.   imieniny: Delfin, Konrad, Sylwester

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
Image
Gdzie to jest - 1898
Dziś prezentujemy fragment budynku z końca XIX stulecia. Dla osoby, która trafnie wskaże miejsce gdzie przedstawiony budynek się znajduje i poda nazwisko jego pierwszego lokatora i właściciela ufundowaliśmy nagrodę w postaci pendrive'a z logo portalu Barlinek24.pl. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Image

KONKURS ZAKOŃCZONY
Jako pierwsza prawidłową odpowiedź nadesłała Agnieszka Ostrycharczyk. Gratulujemy!

Budynek aktualnie ma adres Fabryczna 12, a mieści się na terenie HaConu i wchodzi w skład starej zabudowy Fabryki Pługów Schwartzów. Budowniczym był Oskar Schwartz, ale nie można pominąć też Jego ojca Edwarda. Budynek w swojej pierwotnej postaci posiadał jedno skrzydło. W latach 20-tych ubiegłego stulecia dobudowano drugą część. Rodzina Schwartzów mieszkała w pałacu w Janowie, a wymieniony budynek był przeznaczony dla  pracowników fabryki, choć być może początkowo mieszkali tu sami Schwartzowie.

REKLAMA

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.