niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
Image
Gdzie to jest?
Poprzednia zagadka dotyczyła budynku zbudowanego w 1898 roku na terenie Fabryki Pługów Schwartzów. Dziś prezentujemy budynek z bardzo podobną tablicą, która dawniej stanowiła swoisty podpis budowniczego. Zadanie jest tym trudniejsze, że tablica widoczna jest tylko zimą, gdyż przez większą część roku przesłonięta jest przez liście.

 

Image

Dla osoby, która trafnie wskaże adres miejsca gdzie przedstawiony budynek się znajduje ufundowaliśmy nagrodę w postaci pendrive'a z logo portalu Barlinek24.pl. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

REKLAMA

KONKURS ZAKOŃCZONY
Jako pierwszy prawidłową odpowiedź nadesłał Łukasz Ślusarczyk. Gratulujemy!
Budynek ozdobiony pamiatkową żeliwną tablicą znajduje się przy ulicy Św.Bonifacego 35.  Jest wielce prawdopodobne, że oba budynki (z 1898 r. i 1902 r.) stawiane były przez tego samego mistrza budowlanego.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież