BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
Image
Himalaya Expedition
Witamy, po kilku dniach milczenia znów się odzywamy. Ostatnie 4 dni spędziliśmy na aklimatyzacji i odpoczynku oraz przede wszystkim rekonesansie, gdzie założyć bazę. W trakcie tych wyjść dwa razy osiągnęliśmy wysokość 5300 metrów, więc przyjmujemy, że do tej wysokości jesteśmy nieźle zaaklimatyzowani.

Dziś również udało nam się w końcu założyć bazę pod ścianą zachodnią, więc jest to ważny moment dla naszej wyprawy. Położona jest na wysokości 5200 metrów nad maleńkim jeziorkiem lodowcowym, choć chwilami wydaje się to być większa kałuża... Blisko bazy mamy strumyk, więc nie ma kłopotu z wodą - to też ważne. No i kolejna dobra wiadomość to fakt, ze usadowiliśmy się ok. godzine drogi od szlaku do bazy pod Everestem, więc mamy spokój i cisze - to z kolei sprzyja koncentracji przed właściwą akcją górską. No i chyba ostatnia dobra wiadomość - uroda Pumori nas przytłoczyła. Wiedzieliśmy, że jest to piękna góra, ale chyba nie spodziewaliśmy się, że zrobi na nas aż takie wrażenie.

REKLAMA

A teraz te gorsze wiadomości. Pierwsza to pogoda - od kilku dni codziennie pada śnieg, a dziś podchodziliśmy z tragarzami do bazy w mocno zacinającym mokrym i nieprzyjemnym deszczu. Generalnie pogodę mamy zdecydowanie gorszą niż podczas wyprawy 2 lata temu i mamy nadzieje, że się w końcu poprawi. Niech nie zmylą Was te widoki na kilku zdjęciach, które przysyłamy, to kilkugodzinne okna pogodowe, poza tym jest zachmurzenie i wygląda to trochę nieciekawie niestety. Druga zła wiadomość to zdrowie. Jarek coś tam kaszle, ale trzyma się dobrze. Ja od wczoraj mam jakąś infekcje - boli mnie gardło, kłuje w płucach i co chwila czuje dreszcze. Mam nadzieje, że z tego wyjdę prędko.

W takim razie czekamy na poprawę pogody i zdrowia. Trzymajcie kciuki!

Pozdrawiamy
GBS Bank Himalaya Expedition
Grzegorz i Jarek

Image Pozdrawiamy serdecznie
GBS Bank Himalaya Expedition
Grzegorz i Jarek
 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.