BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
Image
Cukiernia z pasją
Zacznijmy od początku. Skąd pomysł otwarcia cukierni, kiedy i gdzie otwarto pierwszą z nich? Zarówno ja, jak i mój mąż z wykształcenia jesteśmy cukiernikami, więc otwarcie własnej cukierni  było naszym marzeniem zawodowym, które się ziściło - i to można powiedzieć  - trzykrotnie, bo obecnie mamy trzy punkty, w których sprzedajemy nasze słodycze.

25 lat temu otworzyliśmy pierwszą „Cukiernię” na ul. Strzeleckiej i tutaj też mieści się zakład produkcyjny naszej firmy. Kolejna, „Szarlotka” powstała 10 lat temu, natomiast trzeci punkt sprzedaży naszych łakoci – „Szarlotka Bis”- ma już jakieś 5 lat.

Czy oprócz tych trzech punktów, można gdzieś w Barlinku kupić Państwa wyroby?
Tak. Mamy dwóch odbiorców w Barlinku: „Delicje” na ul. 1-go Maja i „Multico” na Górnym Tarasie.

Ile osób Państwo zatrudniają i jak wygląda praca w Państwa cukierni?
Obecnie zatrudniamy 12 osób wraz z ekspedientkami. Cukiernicy, którzy przyrządzają łakocie pracują na dwie zmiany: nocną i dzienną. Pierwsza z nich jest od godziny 24. do 6., natomiast druga od 6. do 14. Pracownicy są podzieleni pod względem wykonywanych zadań: jedni przygotowują ciasta drożdżowe, inni deserowe, mamy także specjalistkę od zdobienia naszych tortów.

Image

Jakie pyszności proponują Państwo swoim klientom?
Pieczemy około 100 rodzajów ciast. Proponujemy ciastka sztukowe, których jest około 15 rodzajów. Pieczemy także drożdżówki w sześciu smakach i pączki w trzech. Tylko my w Barlinku pieczemy bułki drożdżowe z masą migdałową. Jeżeli natomiast chodzi o pączki, to od niedawna proponujemy klientom pyszne pączki z nadzieniem ajerkoniakowym. Pieczemy także rożnego rodzaju torty: w kształcie zwierzątek i zabawek dla dzieci, poprzez torty lalkowe na wesela, a także, co jest nowością - torty ze zdjęciami, które robimy jako jedyni w Barlinku.

Proponujemy naszym klientom także coś do picia, w upalne dni coś na zimno, natomiast w te mroźne zaparzamy kawy, herbaty, podajemy czekolady na gorąco. Oferujemy także rurki z bitą śmietaną i lody, które obecnie kupujemy gotowe, jednak już latem rozpoczynamy produkcję naszych lodów. Obsługujemy różnego rodzaju uroczystości, jak np. wesela czy studniówki. Klient w naszych cukierniach może nie tylko kupić słodkość, ale także usiąść i na miejscu skosztować naszych wyrobów. Latem przy „Cukierni” na ul. Strzeleckiej otwarty jest ogródek letni i w drodze na plażę można kupić coś słodkiego i zjeść na miejscu, opalając się jednocześnie.

REKLAMA

A coś na specjalne okazje?
Również, głównie na dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty, a przede wszystkim Walentynki przygotowujemy różnego rodzaju ciasta, ciasteczka, torty w kształcie serduszek z napisami „kocham cię” itp. Oczywiście przyjmujemy zamówienia, i jeżeli ktoś np. na jutro zamówi rodzicom z okazji rocznicy ślubu torcik w kształcie serduszka ze ślubnym zdjęciem, to też przygotujemy taki.

Jak Pani myśli, w czym tkwi sukces Państwa cukierni?
Przede wszystkim, do naszych wyrobów nie dodajemy żadnych ulepszaczy, barwników i konserwantów. Wszystkie proponowane przez nas pyszności są przygotowywane starymi, domowymi recepturami, co stali klienci sobie bardzo cenią. Myślę też, że różnorodność smakowa i wizualna naszych łakoci zachęca do kupna.

Image

W 2005 roku otrzymaliśmy certyfikat nadany przez Artystów Barlineckich i Towarzystwo Miłośników Barlinka, wedle którego zostaliśmy utytułowani artystami-cukiernikami w szczególności za nasze finezyjne Barlineckie Niebieskie Łabędzie. Takie odznaczenia bardzo nas cieszą i myślę, że podnoszą także renomę naszej cukierni.

Klaudia

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/cukiernia/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.