Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
barlinek

27 stycznia w siedzibie Barlineckiego Klubu Krótkofalowców, przy ul. Podwale 9, odbyło się coroczne zebranie członków i sympatyków Klubu, przybyłych z Barlinka, jak i członków zamiejscowych z m.in. Gorzowa, Szczecina, Choszczna, Pakości i Zwierzynia.

Celem spotkania było omówienie wyników sportowych i dokonań Klubu w minionym roku oraz ustalenie planu pracy i wytyczenie kierunku działań na rok bieżący. W zebraniu uczestniczyło siedemnaście osób, włączając się aktywnie w dyskusję. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy 7960 łączności, w tym z kilkoma nowymi krajami.

REKLAMA

Zdobyliśmy kilka dyplomów i uczestniczyliśmy w dziesięciu międzynarodowych zawodach krótkofalarskich, osiągając następujące rezultaty wśród polskich stacji klubowych:
I miejsce w zawodach Dni Aktywności SP1
I miejsce w zawodach WAE CW
II miejsce w zawodach ARRL CW
III miejsce w zawodach RDXC
V miejsce w zawodach WPX SSB

Ze środków własnych zakupiono fabryczny zasilacz KENWOOD PS-53, dwa segmenty aluminiowego masztu kratownicowego oraz wykonano uchylną podstawę do masztu.

W trakcie dyskusji poruszono wiele problemów z jakimi boryka się Klub ale najważniejsze okazały się kwestie związane ze szkoleniem młodzieży i kwestie sprzętowe.

Jak w dobie internetu, mediów społecznościowych, komunikatorów, zachęcić młodzież do poświęcenia swojej uwagi na tradycyjną łączność radiową, na dotarcie ze swoim sygnałem do każdego zakątka kuli ziemskiej i do odbycia swego rodzaju krótkiej wycieczki do ciekawych miejsc? Wiele czasu poświęcono zagadnieniu poprawy zasięgu i jakości naszego sygnału, w szczególności na dolnych pasmach tj. 1,8 MHz, 3,5MHz i 7 MHz. Na zakończenie zebrania przyjęto plan pracy radiostacji klubowej w zawodach międzynarodowych oraz ustalono plan realizacji zadań inwestycyjnych, naprawczych i konserwacyjnych.

Stanisław Smoleń SP1IVL

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież