Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
barlinek

W połowie lipca w Pszczelniku, odbył się VI Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2018". Spotkanie to jest nie tylko promocją powiatu myśliborskiego ale również upamiętnieniem litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 roku samolotem "Lituanica" wylecieli z Nowego Jorku do Kowna.

Pokonali Atlantyk, ale do Kowna nie dolecieli. Zginęli w katastrofie samolotu w pszczelnickim lesie obok Myśliborza. Podczas tegorocznego zlotu nie zabrakło licznych konkursów w tym m.in. zawodów w odbiorze szybkiej telegrafii, „Łowów na lisa” czyli w poszukiwaniu lisa, który nadawał w paśmie 80 metrów. Strażacy z PSP w Myśliborzu demonstrowali sposoby udzielania pomocy przedmedycznej, a następnie stanęli w szranki z krótkofalowcami w konkurencji przeciągania liny.

 

REKLAMA

Nie zabrakło wspólnego ogniska i biesiady przy dźwiękach gitary. Ważną częścią VI Zlotu Krótkofalowców „Pszczelnik 2018” było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Miło nam Państwa poinformować, iż Złotą Odznaką Polskiego Związku Krótkofalowców, został wyróżniony Stanisław Smoleń z Barlineckiego Klubu Krótkofalowców. Serdecznie gratulujemy!

monikary

 

barlinek

Foto: SP1TMN

 

Komentarze

+1

Guest

Stanisław SP1IVL otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.

Raz jeszcze gratuluję i Stasiu tak trzymać .

Janusz SP1TMN

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.