pldaenfrdeuk

 poniedziałek 25 maja 2020r.   imieniny: Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Reklama

A A A
Image
Filar Gervasuttiego
W ostatnich dniach sierpnia udało mi się w zespole z Grześkiem Kukurowskim zrealizować kolejne alpejskie marzenie. Filar Gervasuttiego jest trudną, ale niebywale piękną drogą wspinaczkową wyprowadzającą na wierzchołek Mont Blanc du Tacul 4248m.

 

Pokonanie filara kosztowało nas dwa dni bardzo wytężonej wspinaczki i spędzenie dwóch nocy w "ścianie". Na szczycie stanęliśmy zmęczeni, głodni i odwodnieni, ale naprawdę szczęśliwi. Bardzo cieszy nas dobra dyspozycja wspinaczkowa, ponieważ już w połowie października wylatujemy z Grześkiem na wyprawę do Tybetu.

REKLAMA

Celem jest zdobycie dziewiczego jeszcze sześciotysięcznika. Czy może być coś piękniejszego dla alpinisty, niż zdobycie szczytu, na którym nikt wcześniej nie postawił stopy?
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Jarek Skowron

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/filargervasuttiego/] title:=[Foto: Jarek Skowron] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi".