Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A

Jeden z najbardziej znanych dyrygentów świata, 13 stycznia wystartował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała już po raz 27.  Wszystko po to, by zebrać pieniądze dla najbardziej potrzebujących dziecięcych szpitali specjalistycznych w całej Polsce.

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo deszczowej pogody, na ulicach Barlinka a także w innych miejscowościach naszej Gminy, widać było wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Zbierali oni pieniądze od samego rana a że ludzi o wielkim sercu jest naprawdę wielu, szybko te puszki były zapełniane. Liczeniem zawartości zajmowali się pracownicy Barlineckiego Ośrodka Kultury oraz Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Finał tegorocznego 27. Finały WOŚP, odbył się w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Już na wejściu z puszkami czekały najbardziej rozpoznawalne osoby w Barlinku, czyli Królowa Puszczy Barlineckiej Katarzyna Grzybowska, Boginka Moriana Nikola Zych oraz Skrzaty. Wsparciem dla nich był Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. Nie zabrakło strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, którzy rok rocznie wspierają barlinecki Finał WOŚP. Tradycyjne licytacje poprowadził szef barlineckiego sztabu WOŚP Piotr Stanisławski, któremu pomagała dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz.

Wśród gadżetów do wylicytowania znalazły się m.in. kalendarze, zegarki, biżuteria, książki, kije golfowe, karnety na myjnię samochodową, kursy, obrazy, ceramika.  Nie zabrakło „Fotela Burmistrza”, który w tym roku wylicytował Marcel Szczepaniak za kwotę 160 zł. Najdroższa licytacja, tak jak w roku ubiegłym, to ceramika autorstwa Anny Mioduszewskiej. Artystka przekazała na rzecz WOŚP dwie prace. Jedna z nich została zlicytowana za kwotę 1200 zł a druga za 1000 zł.

W części artystycznej Finału wystąpili – Studio Piosenki ECS oraz zespół XAOO.

Dodatkowo, we foyer sali widowiskowej BOK można było wziąć udział w loterii, skosztować ciasta, napić się kawy lub herbaty czy też posilić się bigosem. Organizatorami XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli: Barlinecki Ośrodek Kultury, Sztab XXVII Finału WOŚP i Szkoła Podstawowa nr 1.

Do godz. 22.00 udało się zliczyć 50 000 zł. Dokładną już kwotę, jaką udało się zebrać podczas tegorocznego Finału, po zliczeniu poda Sztab WOŚP Barlinek. Jednak już teraz widać, że Barlinkowi udało się pobić ubiegłoroczny rekord zbiórki. Nad zabezpieczeniem pieniędzy i osób liczących czuwała Agencja Detektywistyczna i Ochrony "Joker" a o bezpieczeństwo wolontariuszy dbali policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku.

monikary

Foto: Mati

Foto: monikary

  

Komentarze

+1

Guest

dot:#4 teren wokół kościoła to przestrzeń publiczna, a nie prywatny folwark ks. proboszcza.Wstyd !!! co sobie pomyślą Ci młodzi wolontariusze,jaki przykład braku miłosierdzia wobec chorych i celu zbiórki!!!
+13

Guest

No szczególnie dzięki "pomocy" księdza z Bonifacego, który - jak można było przeczytać na facebooku od naocznego świadka - pogonił dzieci z przed kościoła krzycząc, żeby nie robili mu polityki! Tak właśnie wygląda wychowawcza rola przedstawiciela kościoła katolickiego w naszym mieście. Wstyd!!!
-9

Guest

Cytuję Guest:
Dobrze poszło, mimo deszczu i braku handlu, mieszkańcy sami szukali skarbonek. Brawo młodzież, trzeba było dużo wytrwałości aby wczoraj pracować.

Dobrze poszło, bo kościoły były pełne...
+22

Guest

Dobrze poszło, mimo deszczu i braku handlu, mieszkańcy sami szukali skarbonek. Brawo młodzież, trzeba było dużo wytrwałości aby wczoraj pracować.
+45

Guest

Szkoda, że niedziela była bez handlu, bo w marketach zawsze wolontariuszom udawało się uzbierać ładne sumki. Podziwiam młodych, którzy mimo deszczu chodzili z puszkami po mieście. Brawo!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież