Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
BARLINEK GRAŁ DLA MAŁYCH I DUŻYCH

"Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych" - na ten właśnie cel zbierane były pieniądze podczas XXXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał odbył się 28 stycznia, a Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka grała na całym świecie. Na tej mapie nie mogło oczywiście zabraknąć Barlinka.

 

REKLAMA

W tę wyjątkową niedzielę, na ulice gminy Barlinek wyszli wolontariusze z puszkami, a za każdy wrzucony grosz, darczyńcom przyklejali charakterystyczne czerwone serduszka. Był orkiestrowy mecz, bieg „Policz się z cukrzycą” i wspólna kąpiel z „Barlineckimi Morsami”. Finał, odbył się późnym popołudniem w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Licytacje poprowadził szef sztabu WOŚP w Barlinku, Piotr Stanisławski. Co można było wylicytować?

 

Trwają licytacje…

Opublikowany przez Barlinek24.pl Niedziela, 28 stycznia 2024

 

Mnóstwo ciekawych i unikatowych rzeczy. Przede wszystkim były to gadżety WOŚP, biżuteria, obrazy, vouchery, ceramika, kwiaty, torty, kask, piasek, „Fotel Burmistrza”, rok internetu i wiele wiele innych. Można było kupić ciasto, kawę i wziąć udział w loterii fantowej przygotowanej przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku. Były też policjantki z Komisariatu Policji w Barlinku, które promowały służbę w formacji i prowadziły działania profilaktyczne. Do akcji włączył się również Szpital Barlinek, który zapraszał na  bezpłatne badania laboratoryjne, a na sali widowiskowej, można było się zapisać do bazy dawców szpiku DKMS. Jak co roku, z WOŚP grali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie oraz Agencja Ochrony Joker. Gośćmi specjalnymi wydarzenia były Królowa Puszczy Barlineckiej i Boginka Moriana, które wspólnie z Burmistrzem Barlinka Dariuszem Zielińskim, dyrektorem BOK Andrzejem Jędrzejakiem i Piotrem Stanisławskim otworzyły 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Barlinku. W części artystycznej wystąpili - zespół "Amethyst", Anna Turczyk, Andrzej Jędrzejak SAX i zespół "Wszystko jedno". Ile zebrano? Czekamy na informacje z barlineckiego sztabu, działającego przy Barlineckim Ośrodku Kultury.

Aktualizacja godz. 12.55 – Barlinek pobił absolutny rekord! Jak podaje oficjalnie sztab WOŚP Barlinek działający przy Barlineckim Ośrodku Kultury, zebrano 86.712,41 zł.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież