środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Pogoń - Gryf 1:0
W zaległym meczu szóstej kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi Bałtyckiej Pogoń Barlinek pokonała Gryfa Słupsk 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 47min Łukasz Tuński. Najwierniejsi kibice, którzy są z drużyną na dobre i na złe mogli w końcu usatysfakcjonowani opuszczać zmodernizowany stadion im B. Bagińskiego w Barlinku.

Pogoń wygrała ten mecz zasłużenie, choć niewiele brakowało, aby zespół ze Słupska doprowadził do wyrównania. Na szczęście Daniel Tomaczak obronił w 76min meczu rzut karny wykonywany przez Patryka Pytlaka. Warto zaznaczyć, że jest to druga jedenastka obroniona przez naszego bramkarza w przeciągu dwóch spotkań mistrzowskich. Zespół z Barlinka od początku meczu przejął inicjatywę. Już w 3min bliski szczęścia był Świercz jednak jego strzał został zablokowany przez jednego z obrońców Gryfa. W 10min po dośrodkowaniu z prawej strony boiska B. Kubiak uderzył zbyt lekko i Krymowski nie miał problemów z załapaniem piłki. Dziesięć minut później gospodarze domagali się rzutu karnego gdy po dośrodkowaniu Tuńskiego futbolówka trafiła w rękę zawodnika gości, arbiter pozostał jednak niewzruszony i nakazał grać dalej. W 26min Biegański znalazł się w polu karnym Pogoni bez krycia, uderzył jednak niecelnie. Następnie dwie okazje mieli zawodnicy z Barlinka najpierw Protasewicz dośrodkowując z rzutu rożnego trafił w słupek, a następnie strzał Popiołka z 16m pewnie obronił golikiper gości. W 36min Gibczyński zdobył bramkę dla Gryfa, jednak sędzia jej nie uznaje dopatrując się pozycji spalonej zawodnika ze Słupska. Tuż przed przerwą w znakomitej sytuacji znalazł się Prusaczyk, ale z 11m nie trafił w bramkę Pogoni.

Pierwsza akcja drugiej odsłony meczu okazała się rozstrzygająca. Tuński uciekł obrońcy z prawej strony boiska i niemal z zerowego kąta uderzył na bramkę. Fatalny błąd popełnił bramkarz gości przepuszczając piłkę przy krótkim rogu. Piłkarze ze Słupska mogli wyrównać minutę później jednak Biegański będąc w polu karnym zamiast uderzać na bramkę chciał dograć do kolegi z zespołu i skończyło się tylko na strachu. W 51 min po ograniu obrońcy w znakomitej sytuacji znalazł się B. Kubiak jednak trafił w wychodzącego z bramki Krymowskiego. Cztery minuty później ponownie B. Kubiak mógł się wpisać na listę strzelców jednak nie trafił czysto w piłkę po płaskim dośrodkowaniu Antczaka. W 68min Stępień strzelał z 18m na bramkę gospodarzy minimalnie niecelnie. W 75min Wiśniewski niepotrzebnie sfaulował w polu karnym Biegańskiego i arbiter wskazał na „wapno”. Do wykonywania rzutu karnego podszedł Pytlak jednak Tomczak wyczuł intencje strzelca i zdołał odbić strzał co wywołało entuzjazm na widowni. Do końca spotkania szanse zmiany wyniku mieli  Najewski ze strony Pogoni i Stępień z ekipy gości jednak strzały okazały nie niecelnie i pierwsze zwycięstwo Pogoni na nowym stadionie stało się faktem. Informacje o kadrze Pogoń Barlinek