wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Wojtek Mistrzem Świata
W dniach 22-24.08 w Czeskiej miejscowości Ołomuniec, odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów IWAS (osób niepełnosprawnych), w których rewelacyjnie zaprezentował się Wojciech Lewandowski reprezentujący barwy klubu Start Gorzów Wielkopolski. Na codzień trenujący w Barlinku pod okiem Wojciecha Szymaniaka.

W. Lewandowski zdobył trzy medale na mistrzostwach, w tym ten najważniejszy złoty na 200 m z wynikiem 24,72 i tytułem Mistrza Świata Juniorów IWAS. Kolejne dwa srebrne zostały zdobyte na 100m z wynikiem 12,39 i na 400m z wynikiem 54.04. W tym ostatnim wygrał o ponad sekunde z Rosjaninem, który biegł bez nóg na specjalnych protezach o dużym odbiciu i bez rąk. Ostatecznie po przeliczeniu wyniku biegowego na punkty przegrał 400m o 2 punkty.

Trener W.Szymaniak jest zadowolony ze startu swojego zawodnika, ponieważ startował codziennie i we wszystkich startach uzyskał rekordy życiowe. Wojtek kolejny już raz potwierdza, że warto inwestować w niego pieniądze, które na pewno pomogą mu w przygotowaniach do Igrzysk Parolimpijskich LONDYN 2012.