wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Rowery zawisły na hakach
W miniony piątek (22 października) w Bowling Bar (Kręgielni Limba) odbyło się uroczyste zakończenie Barlineckiej Ligi Kolarskiej 2010, na którym ogłoszono oficjalne wyniki klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą BLK został Bartosz Krzyśko z Pełczyc w chwili obecnej zawodnik AZS Politechnika Wrocław, który również występował w tym sezonie w barwach Barlineckiej Grupy Kolarskiej, wnosząc dość duży wkład w zdobycie przez naszych kolarzy 3. miejsca w klasyfikacji drużynowej Gryfmaraton 2010.

Drugie miejsce, po zaciętym pojedynku, który rozstrzygnął się dopiero w ostatniej konkurencji ostatnich zawodów, zajął zwycięzca poprzednich dwóch edycji BLK - Andrzej Binkowski. Najniższe miejsce na "pudle" zajął Artur Szyszka, który jeszcze przed ostatnimi zawodami liczył się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu. Kolejne miejsca zajęli:

Najniższe miejsce na "pudle" zajął Artur Szyszka, który jeszcze przed ostatnimi zawodami liczył się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej cyklu. Kolejne miejsca zajęli:
10. Edward Hołowczak

Cała dziesiątka została nagrodzona pucharami przez Burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza oraz sponsora tegorocznego cyklu Barlineckiej Ligi Kolarskiej -  Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zenona Wróblewskiego. Pozostali zawodnicy otrzymali dyplomy. Ogółem w tegorocznej edycji Barlineckiej Ligi Kolarskiej wystąpiło 27. zawodników. Wszystkim serdecznie dziękujemy za współzawodnictwo i zapraszamy do rywalizacji w przyszłym roku.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorowi tegorocznego cyklu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. oraz Grzegorzowi Januszke za pomoc w organizacji oficjalnego zakończenia BLK 2010.

Tydzień wcześniej 4 zawodników Barlineckiej Grupy Kolarskiej w składzie: Andrzej Binkowski, Bartosz i Maciej Krzyśko oraz Radosław Poździk wystartowało w Ekstremalnym Rajdzie Na Orientację HARPAGAN 40 w Kościerzynie, którego podstawowym celem jest zdobycie tytułu Harpagana. Aby tego dokonać trzeba w ciągu 12 godzin pokonać min. 200 km (najkrótsza trasa) w terenie i odnaleźć 20 punktów kontrolnych, przy pomocy mapy oraz kompasu. W tej edycji spośród 300 startujących na trasie rowerowej udało się to zaledwie 2. zawodnikom (sic!). Niestety mimo ambitnej postawy i odpowiedniej ilości przejechanych kilometrów (ponad 220 km), nie udało się żadnemu z naszych zawodników odnaleźć wszystkich punktów w ciągu 12 h i zdobyć tytułu Harpagana. Następna okazja do okazja już w kwietniu (17-19.04.2010) w Lipnicy i nie powinno tam zabraknąć zawodników Barlineckiej Grupy Kolarskiej.

pobierz

Tymczasem rowery zostały zawieszone na haki i po kilkutygodniowym odpoczynku zawodnicy BGK rozpoczną przygotowania do nowego sezonu kolarskiego 2011.