Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

18 grudnia na oddziale ginekologiczno – położniczym barlineckiego szpitala, uroczyście otwarto blok operacyjny, przeznaczony do cięć cesarskich. W spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, wiceburmistrz Krzysztof Paszek, przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, radni RM, członek zarządu powiatu myśliborskiego Andrzej Potyra, przewodniczący Rady Powiatu Ferdynand Łukasik, radny Rady Powiatu Zygmunt Siarkiewicz, były prezes szpitala Ryszard Mitek a także darczyńcy szpitala i pracownicy jednostki.

Otwarcie bloku operacyjnego to zamknięcie pierwszego etapu Programu Rozwoju Szpitala. Wyposażona sala z pewnością podniesie jakość świadczonych usług medycznych a także bezpieczeństwo pacjentek i noworodków. Zdecydowanie poprawi to też warunki pracy personelu szpitala. Dotychczas cięcia cesarskie odbywały się w innej części szpitala - na ogólnym Bloku Operacyjnym, co sprawiało, że logistyka przy porodzie była trudniejsza. Stworzenie nowej sali operacyjnej dedykowanej wyłącznie do cięć cesarskich, sali wybudzeń oraz miejsca pielęgnacji i resuscytacji noworodka, zapewni możliwość natychmiastowego wykonania cięcia cesarskiego w stanach zagrożenia. Uroczystego przecięcie wstęgi dokonali – ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego dr Maria Jaworska, prezes szpitala Arkadiusz Cysek, członek zarządu powiatu myśliborskiego Andrzej Potyra oraz burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

REKLAMA

Krótką modlitwę za pacjentki, które będą w tym miejscu miały przeprowadzane zabiegi, zmówił ks. Czesław Dobrowolski. Duchowny dokonał również poświęcenia nowej sali cięć cesarskich. Po części oficjalnej, po nowej sali oprowadzała dr Maria Jaworska. Prezes Arkadiusz Cysek, podzielił się także planami na nadchodzące miesiące. Pod koniec pierwszego kwartału 2018 roku, zakończony zostanie remont dwóch kondygnacji budynku hotelowego wraz z dobudowaniem klatki schodowej. Będą tak prowadzone świadczenia medyczne z zakresu opieki długoterminowej.

W listopadzie tego roku, szpital otrzymał dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie na zadanie „Przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody wraz z infrastrukturą”. W ramach projektu przebudowana zostanie stacja uzdatniania wody, studnia głębinowa, wykonane zostaną przyłącza wodociągowe, instalacje systemów antyskażeniowych w przyłączach wodociągowych i zastosowane będzie wiele innych nowatorskich rozwiązań. Wartość robót szacuje się na kwotę 1,1 mln złotych. W najbliższym czasie szpital przystąpi również do realizacji ostatniego etapu Projektu Rozwoju Szpitala w Barlinku. Będzie to budowa łącznika pomiędzy budynkiem B, w którym mieści się obecnie oddział internistyczny i pediatryczny z budynkiem hotelowym.

monikary

 

Komentarze

Guest

O jak pięknie. Tylko kiedy wreszcie ktoś pomyśli o tym, aby nie przewozić pacjentów na blok operacyjny przez korytarz wypełniony pacjentami czekającymi na wizytę do kardiologa, na badania krwi, czy rejestrujących się? Czy ktoś o tym pomyśli, jak czują się ludzie na tych łóżkach na kółkach jak wszyscy na nich patrzą?
+3

Guest

Marceli ja pisalam 3ci komentarz i to byly tylko moje przypuszczenia ;) a co do niewiedzy to nie masz czego sie wstydzic bo mysle ze wiekszosc Barlinka o tym nie wie a pod anonimowoscia jak zwykle udaja madrusiow. Pozdrawiam P.S. I teraz zamiast podziwiac i cieszyc sie ze szpital sie rozwija to jej sensacja komantarza ;D ah ten nasz narod durny.
-2

Marceli

Cytuję Guest:
.....
Obyś nigdy nie musiał korzystać z prądu i wody w szpitalu. To takie swiateczno-noworoczne życzenia. 65mgy

zamiast wesprzeć człowieka w jego niewiedzy, użalić sie nad pustym łbem, to nie ma jak w łeb (ten pusty), zdołować, do ziemi docisnąć ,pożyczyć życia szpitalnego.... fee nie ładnie. I to katolik, przed świętami...tak od serca, feeeeee
-1

Guest

Cytuję Marceli:
och, jakże ja się wstydzę, że nie mam wiedzy....och, jak mi przykro. Obiecuję, że nadrobię stracony czas i teraz będę już wiedział, wszak "wszechwiedzący" zobowiązuje :-)
Swoją drogą, owa gotowość do działąnia w warunkach specjalnych sporo kosztuje. Cieszy, że nie jest to zadanie własne Szpitala, że znajdują się na to środki budżetowe (?)

Obyś nigdy nie musiał korzystać z prądu i wody w szpitalu. To takie swiateczno-noworoczne życzenia. 65mgy
-15

Marceli

och, jakże ja się wstydzę, że nie mam wiedzy....och, jak mi przykro. Obiecuję, że nadrobię stracony czas i teraz będę już wiedział, wszak "wszechwiedzący" zobowiązuje :-)
Swoją drogą, owa gotowość do działąnia w warunkach specjalnych sporo kosztuje. Cieszy, że nie jest to zadanie własne Szpitala, że znajdują się na to środki budżetowe (?)
+11

Guest

Marceli chyba nie moze, czasem sie zdarza jakas awaria brak wody czy cos a w szpitalu raczej musi byc non stop tak samo z pradem maja wlasne zrodlo

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież