BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Lekki zastój na placu budowy, spowodowany dużymi mrozami, trwał na szczęście tylko kilka dni. Po tym czasie, prace ponownie ruszyły pełną parą a do naszej redakcji napływają pytania odnośnie etapu, na jakim obecnie znajduje się budowa obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Wiele pytań dotyczyło nasypu, który powstał w miejscu byłej kładki dla pieszych przy ul. Podwale.

Widoczny obecnie nasyp, jest konstrukcją tymczasową, konieczną do wykonania palowania kładki. Nic w projekcie się nie zmieniło i tak jak zakładano, będzie to kładka tylko i wyłącznie piesza, łącząca ul. Podwale z ul. Kasprowicza – powiedział nam przedstawiciel wykonawcy. Zapytaliśmy także o wiadukty przy ul. Tunelowej i ul. Ogrodowej a także postępy prac przy ul. Pełczyckiej.

Przy rozbiórce wiaduktu przy ul. Ogrodowej w grudniu ubiegłego roku, napotkano nieprzewidziane problemy, które wymusiły aktualizację dotychczasowej dokumentacji. Do 28 marca trwał proces uzgadniania zmian projektowych i na obecnym etapie jest on już zakończony i wykonawca przystępuje do kontynuacji prac.

REKLAMA

Tunel przy ul. Tunelowej zostanie rozebrany dopiero po zakończeniu robót przy ul. Ogrodowej i przywróceniu w tym miejscu ruchu. W chwili obecnej planowane jest zamknięcie ul. Tunelowej a ma ono nastąpić w sierpniu. Jeśli chodzi o odcinek od ul. Dworcowej do ul. Pełczyckiej, tam trwają prace ziemne, które są zaawansowane już w 80%. Po usunięciu kolizji energetycznej przy projektowanym rondzie na ul. Bonifacego prace ziemne zostaną zakończone. 

Za kilka tygodni ponownie zapytamy wykonawcę o postępy prac. Biorąc pod uwagę nadchodzące coraz cieplejsze dni, budowa powinna iść zgodnie z założonym wcześniej planem.

monikary

Foto: Jacek Magdziarz

 

Komentarze

Guest

"Jeśli chodzi o odcinek od ul. Dworcowej do ul. Pełczyckiej, tam trwają prace ziemne, które są zaawansowane już w 80%. Po usunięciu kolizji energetycznej przy projektowanym rondzie na ul. Bonifacego prace ziemne zostaną zakończone".....ale że co? jakie prace? rozkopali Dworcową , Bonifacego czy Pełczycką ?
-5

Guest

Nie oszukujmy się ten nasyp będzie pełnił rolę asekuracyjną w momencie gdy już zostanie wybudowana nowa kładka,po to aby sprawdzić czy w chwili usuwania tego nasypu kładka wytrzyma obciążenia własnego ciężaru,nikt nie bierze pod uwagę bezpieczeństwa tych którzy będą korzystali z tej kładki.
+8

Guest

***, zobaczycie jakie pale beda wbijać to bedziecie wiedzieli dlaczego dosypali do tej wysokosci, z powietrza nikt tego jeszcze nie zrobił
-8

Marceli

najpierw nasypać, później mozolnie wygrzebać - taka filozofia i logistyka prowadzonych robót. Kiedyś takiego numeru nie można było zrobić - trzeba było pomysleć...
+5

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
w sierpniu zakmniecie tunelowej czyli termin zakonczenia budowy pod koniec wrzesnia odkladamy miedzy bajki :)

Niestety masz rację. Miesiąc po rozstrzygnięciu przetargu, wykonawca wnioskował o 6 dodatkowych tygodni


wtedy +6tyg i po wykopach na ogrodowej pewnie +8tyg, takie uroki optymalizacji i niezgodnosci dokumentacji z warunkami rzeczywistymi
+5

Guest

Cytuję Guest:
w sierpniu zakmniecie tunelowej czyli termin zakonczenia budowy pod koniec wrzesnia odkladamy miedzy bajki :)

Niestety masz rację. Miesiąc po rozstrzygnięciu przetargu, wykonawca wnioskował o 6 dodatkowych tygodni

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.