sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Brak mostu łączącego ul. Podwale z ul. Kasprowicza to duże utrudnienie dla mieszkańców Barlinka. Zarówno tych mieszkających „za mostem”, jak i tych, którzy właśnie tą drogą udawali się m.in. do pracy. Jednak jak widać na miejscu, budowa nowej kładki ruszyła i teoretycznie, jeśli nie wystąpią żadne problemy, we wrześniu nastąpi jej otwarcie.

Wielu mieszkańców podpatruje postępy prac a do naszej redakcji napływają pytania o wygląd nowego przejścia. Z prośbą o przesłanie projektu graficznego tejże kładki, zwróciliśmy się do Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie

Nowy most, przecinał będzie drogę pod kątem 75˚ a nie tak jak poprzednio, pod kątem 90˚. Umożliwi to bezpośrednie połączenie chodników dla pieszych po obu stronach. Zaprojektowano kładkę trzyprzęsłową, o środkowym przęśle wiszącym na łukach nośnych. Długość całkowita obiektu to 41,09 m (długość starego mostu 41,47 m) a szerokość 2,983 m (szerokość starego mostu 2,4 m).

REKLAMA

Na kładce zaprojektowano nawierzchnię epoksydową gr. 10mm z warstwą antypoślizgową. Dla bezpieczeństwa zamontowane będą balustrady stalowe o wysokości 1,2 m tak aby zabezpieczyć ewentualny ruch rowerzystów. Na początku i końcu kładki wykonane zostanie ogrodzenie. Łuki nośne i konstrukcja pomostu będzie w kolorze ciemnoczerwonym, natomiast balustrady w kolorze szarym.

barlinek

projekt (pdf)

Most z pewnością będzie prezentował się znacznie lepiej niż poprzedni (będzie również bezpieczniejszy), jednak na efekty trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

monikary

Foto: Jacek Magdziarz

 

Komentarze

+11

Marceli

super, podwieszany, będzie można się pobujać ;-)
My tu pitu pitu o kładce, przyszłości trawy na nasypie..., a odnoszę wrażenie, że objazd Dworcową został zapomniany przez wykonawców prac. Nie chcę być upierdliwy, ale ktoś powinien nadzorować tę (tą) przeprawę, podsypywać dziurzyska, wyrównywać, podgarniać....

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież