sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

11 kwietnia na deskach sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, już po raz dwudziesty, odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej. To jubileuszowe spotkanie, otworzył hymn Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, organizatora Festiwalu. Na sali wypełnionej do ostatniego miejsca, zasiadły przedszkolaki oraz ich rodzice i dziadkowie.

Konkurs otworzyła Dyrektor PM nr 2 „Pod Topolą” Barbara Walaszczyk oraz wiceburmistrz Barlinka Krzysztof Paszek. Na scenie zaprezentowało się ośmioro solistów oraz cztery zespoły. Oceniało ich jury w składzie – przewodniczący Andrzej Galbarczyk, Piotr Stanisławski oraz Olga Dzięcioł.

REKLAMA

Kategoria soliści:
I miejsce – Hanna Kiełek Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą”
Wyróżnienia:
- Martyna Sałagan Przedszkole Miejskie nr 1 im. Janiny Porazińskiej
- Helena Paszek Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą”
- Nikola Popielska Przedszkole Miejskie nr 1 im. Janiny Porazińskiej

Kategoria zespoły:
I miejsce – Helena Gajda i Samuel Malicki Niepubliczne Przedszkole Językowe „W wiśniowym sadzie”
Wyróżnienie:
- Laura Woźniak i Dominik Grandys Przedszkole Miejskie nr 1 im. Janiny Porazińskiej

W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z przedszkola z miasta partnerskiego Prenzlau oraz dzieci Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”. Dzieci z Prenzlau przyjechały do Barlinka w ramach projektu Polsko – Niemieckiej Współpracy Dzieci i Młodzieży. Wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w tegorocznym festiwalu, otrzymali niespodzianki. Specjalną nagrodą dla zwycięzcy w kategorii soliści jest udział w XXIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Gośćmi specjalnymi spotkania były Królowa Puszczy Barlineckiej Weronika Motyka oraz Boginka Moriana Aleksandra Motyka.

XX Festiwal Piosenki Przedszkolnej poprowadzili – jako Czerwony Kapturek – Dominika Augustynowicz, Kopciuszek – Olga Filary, Wilk – Małgorzata Jabłońska oraz konferansjer – Agnieszka Skierska.

monikary

 

barlinek

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Organizatorzy nie wykazali się empatią...Dzieci z NP "Bratek" nie zostały wcale zauważone! Nieładnie!


To nie wina organizatorów! Przecież to jury oceniało! Proszę od razu nie rzucać winy na pierwszych lepszych!
+10

Guest

A "Bratkowe" dzieciaki nic nie zdobyły? Przykre, widać na zdjęciach, że brały udział, powinny być szczególnie wyróżnione, ktoś nie wykazał się pomysłowością . Szkoda, dla tych maluchów, to ważne przeżycie, WARTO BYŁO ICH WYRÓŻNIĆ SZCZEGÓLNIE!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież